Přejít na obsah

stahováni oken


stanik

Doporučené příspěvky

Rozdělat dveře, vymontovat stahování, roznýtovat (odvrtat) plastovou krytku s navíjecím kolečkem, koupit dvě lanka (nejlepe na kolo), zkratit na potrebnou delku, napajet koncovky, namotat na cívku, krytku uz radsi nenytovat ale sroubovat (pro pripadne opravy) Zkousel jsem to trikrat a zda se ze na potreti uz to bude dobre. Vzdy to bylo funkcni ale nedrzely nacinovane koncovky, tak na po treti jsem pouzil sadu na letovani+medeny drat se stribrem. Hodne zdaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
zase otravuju ale může mě někdo poradit jak postupovat při opravě a výměně stahování okna spolujezdce.motorek fakčí ale lanko je zamotaný.takže nefunkční. :wallbash:

Já osobně bych ji neopravoval a koupil novou. Pokud, ale ji chceš skusit opravit tak musíš pěčlivě namotat lanko. Pozor na křížení lanka. Hodně zdaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem to dělal taky, největší problém byl se správnou délkou, podle zašmodrchanýho a roztřepenýho lanka to šlo vážně na pytel, ale povedlo se..

Jo a rovnou se zeptám jestli je možný koupit ty plastový jezdce (bo jak se tomu nadává) co sou v nich ukotvený ty lanka...? Použil sem jeden dobrej z rozbitý stahovačky u řidiče (tam byl stejnej problém, ale koupila se nová).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co říkáte na toto: když vytahuji okno u spolujezdce (el.), tak někdy se mi tak cca 12 čísel před zavřením zastaví a pokud držím tlačítko, tak okno jede zpět dolů! Jedině pomáhá, když se okno zastaví, tak pustit tlačítko a pak po dalším zmačknutí už okno vyjede až nahoru..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Čao, tak mi dítko odrovnalo stahování na pravém zadním okně. Nalepilo si na sklo nějaké zvíře a pak okno stáhlo dolu a nějak to nerozdýchal ten posuvný plastový díl, jak jsou v něm ty lanka. Je to O1, myslíte že se ten plast dá sehnat někde nový, prodává se to vůbec ? Neměl by to někdo . .??? Případně čím by se to dalo nahradit. Neví někdo ?

Díky za každé info ...

Editováno: , autor: destructor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Praskání vodítek stahování oken je velká bolístka O1. Postupně odejdou všechny. Většinou pak dojde i k zamotání lanka. Nakonec jsem si vodítka vyrobil sám a vzhledem k materiálu a provedení jsou na věky. Nemají takovou vůli, takže chod okna je tichý a plynulý. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praskání vodítek stahování oken je velká bolístka O1. Postupně odejdou všechny. Většinou pak dojde i k zamotání lanka. Nakonec jsem si vodítka vyrobil sám a vzhledem k materiálu a provedení jsou na věky. Nemají takovou vůli, takže chod okna je tichý a plynulý. ;)

Ahoj, to co tu říkáš, to si už samo říká o nějaký podrobný návod, jak vodítko vyrobit.

Jinak někde jsem slyšel, že se prodávají jen ta vodítka cca za 300,- pokud někdo ví, tak ať to sem hodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samotné vodítko vyrábím z takové houževnaté umělé hmoty. Jde o dva profily ve tvaru L přičemž jeden má na sobě ještě výstupek pro nasazení držáku skla. Opracoval jsem to na strojní frézce. Pilovat v ruce bych to nechtěl)). Tyto dva kusy jsou k sobě sešroubovány dvěma šroubky. Z čelních stran jsem vyvrtal dírky pro konce lanek a k dírkám prořízl drážku pro lanko a hotovo. Po nasazení držáku skla se jěště tento zajistí podložkou a šroubkem do toho výstupku. Původní díl vypadá složitě, ale v podstatě na tom nic není. Je to akorát samá dutina a drážka a pak to lehce praskne. Fotky bohužel nemám, ale až zas budu někomu opravovat tak to sem můžu hodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak na zadní okna se daj koupit ty plastíky ale musej se dokoupit i ty plechy co držej celé okno cca 350 ve škodovce a na předek je to horší to se mi stalo ted plastík samotnej neprodavaj jen celou stahovačku za 1600 coš je na mě docela dost musim neco vykoumat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...