Přejít na obsah

ALARM CS584


profor

Doporučené příspěvky

No ako? nemáš komfortku?

To izé pod panelom rele s dvomi radami konektorov - BSG - odcvakni ju a uvidíš aj konektor XS6 napríklad

Komfortka je skovaná hore nad výduchom na nohy nad pedálom plynu..

Tak som to nafotil a už viem de je mozok či čo.

Sú v prílohe, ako alebo de dať fotky, aby sa ukázali? :kol-49:

post-16061-1202654463_thumb.jpg

post-16061-1202654616_thumb.jpg

post-16061-1202654822_thumb.jpg

post-16061-1202654930_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha ho a tu sa fotky :palec2:

Tá najmenšia to je vedľa plynu dole v strednej tejto ízy, žeby to bola komfortka.

Je tam 5 tenkých káblov a konektor je dvojaký.

Je tam dačo napísané ale som nemal po ruke kľúč asi 11-stku

kol100

Editováno: , autor: aaress
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mp04olwn3d0116vxr2dw.jpg

Toto je hneď vedľa plynového pedálu v tom strednom onom.

r1k8rkj76779kn4oxxi8.jpg

a táto koncovka je zašitá vpredu vľavo u vodiča

sqf4gi0rkq1s7zz1q69j.jpg

a todlencto bude zrejme centralna riadiaca jednotka

g93plxv70zrtq60mkjwb.jpg

zasek naša kamoška aj s relé

Asi sa budem mať schému el. zapojenia Fábie, ak sa to podarí tak to možno hodím sem,ak by bol záujem -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

schému sem nedávaj, schéma je k stiahnutiu v inej sekcii fóra.

prvá fotka z predch príspevku - Riadiaca jednotka AIRBAGU - NIČ S NOU NEROB!!! - komfortka je nad pedálom pri kúrení NAD VÝDUCHOM na nohy

druhá fotka - diagnostický konektor

tretia fotka - BSG kde sú konektory XS a XP

štvrtá fotka - BSG a nad reléový blok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

TO Profor:

Od ruky kúpená Fabia je osadená dodatočne Alarmom /fungujúcim/ CS1300. Na ovládači je nápis GENMAX. Nepoznáš tento typ, resp, kde by som našiel návod na použitie?

Ovládač je trojtlačítkový a dostal som k nemu zalisovaný stručný návod vo veľkosti bankomatovej karty. No zdá sa mi nejasný - okrem zákl. funkcií. Rád by som viac informácií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO Profor:

Od ruky kúpená Fabia je osadená dodatočne Alarmom /fungujúcim/ CS1300. Na ovládači je nápis GENMAX. Nepoznáš tento typ, resp, kde by som našiel návod na použitie?

Ovládač je trojtlačítkový a dostal som k nemu zalisovaný stručný návod vo veľkosti bankomatovej karty. No zdá sa mi nejasný - okrem zákl. funkcií. Rád by som viac informácií.

Skus nam sem oskenovat prednu stranu toho maleho navodu, lebo ani Google sa nechyta, nenasiel nic...

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže kuci dneska som sa do toho pustil, až včera mi došiel diodový modul.

Všetko funguje ako má, teda skoro všetko.

Potreboval by som poradiť s piatymi dverami. Na XS5 mám iba dva dráty neviem kerý mám vipichnúť, lebo podľa návodu by to mal byť pin 4 a ten bol prázdny, takže z modulu som tam pichol drát, ale čo mám pichnúť do modulu?

Alarm nevie, že kufor je otvorený a stem ho to naučiť, ako?

Imobilizer som nenapájal, lebo by som to chcel riešiť na palivové čerpadlo, môže niekto poradiť?

Alarm je Fantom a má protiúnosovú funkciu, ked sa aktiviuje nedodrbe sa niečo na aute?

Postrehy z montáže:

Komfortku som našiel, je nad spojkou a nie nad plynovým pedálom, úplne hore pod prístrojovkou, ale je tam zlý prístup.

Tak som odomykanie napojil na dvere spolujazdca, tam to ide v poho. Odpor 180 ohmov som nenašiel v šuplíkových zásobách, tak som som tam dal 200 a ide to :w00t1:

Dva dráty na sirénu a predný kufor som pretiahol okolo bowdenu, najprv tvrý drôt s očkom a potom ťahať a ťahať, je tam hned dalšia prechodka a ste v motorovom priestore a je na vás de umiestnite sirénu a kontakt.

ja som dal sirénu dopredu, hned za pravé svetlo je tam blízko kostriaci bod aj pre sirénu aj pre kontakt.

Naháňal som po obchodoch vypichovačky a nakoniec som si ich vyrobil z pinzety.

Môžem sem dať aj foto ak by niekto stel.

Editováno: , autor: aaress
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík vyskúšam a dám vedieť, ale asi až po sviatkoch.

Oné, mám dilemu aký kábel mám naháňať na prepojenie PC a mojej Fabči konektor mám takýto:

R.v.2006-Drive

Stem doťahovanie okien, smerovky pri zamykaní, sak možu svítit svetlá aj smerovky, či nie?

Aj tryplink, či ako sa tomu nadáva, by som stel zmeniť na diplink, alebo je niekto z okolia Prešova,kto mi to spraví?

Doojdem ;)

Viem že to tu sem asi nepatrí, ale má v tých kábloch taký hokej, že vyhrávam 1:1, to by šlo aj tým dvojtranzistorovým?

post-16061-1205686827_thumb.jpg

Editováno: , autor: aaress
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ak máš RV 2006 doťahovanie okien nepôjde tak ľahko.

No daj foto tej komfortky nad spojkou..čo to je zač....

Dík vyskúšam a dám vedieť, ale asi až po sviatkoch.

Oné, mám dilemu aký kábel mám naháňať na prepojenie PC a mojej Fabči konektor mám takýto:

R.v.2006-Drive

Stem doťahovanie okien, smerovky pri zamykaní, sak možu svítit svetlá aj smerovky, či nie?

Aj tryplink, či ako sa tomu nadáva, by som stel zmeniť na diplink, alebo je niekto z okolia Prešova,kto mi to spraví?

Doojdem ;)

Viem že to tu sem asi nepatrí, ale má v tých kábloch taký hokej, že vyhrávam 1:1, to by šlo aj tým dvojtranzistorovým?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ak máš RV 2006 doťahovanie okien nepôjde tak ľahko.

No daj foto tej komfortky nad spojkou..čo to je zač....

BSG je 6Q1 937 049 D si toto myslel?

Foto máš o stranu, alebo dve späť.

Keby sa nedalo až tak by nevadilo nájdem iné riešenie, ale aspoň svetlá a zrušiť toho žltého krepáňa, čo mi fur svieti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže neska som sa pustil do kufra, nestel som zavadzať manželke pri upratovaní atď. :kol-135:

Vďaka proforovi a jeho schéme na prvej strane sa to podarilo

:skoda:

Ešte raz dík.

Som to aj premeral, takže nie je to, ako sa píše v návode od Jablotronu :) . Na XS5 je to pin č.3 hnedočierny drát, ten je treba vypichnúť, napichnúť do modulu a z modulu do trojky. Pri otvorení batožiňáka je pin č.3 spínaný proti zemi, ako dverové kontakty ;):doh

Ku tej komfortke.

Profor tvrdil, že je nad plynovým pedálom a ja, že nad spojkou :doh

Takže pravda je niekde uprostred, ono je to tak, že ju nájdete, až po odmontovaní prieduchu na nohy, ale to si mosíte ľahnúť ten prieduch demontovať a hneď nad brzdovým spínačom je tam zašitá. Sorry :worthy

Prikladám aj foto tej komfortky.

Snáď sa budú dať tie smerovky :palec2:

post-16061-1206201693_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som len chcel že kde ju máš, ale zrejme ju máš na mieste kde má byť :palec2:

Myslel som foto umiestnenia :) ale neva, ďakujem aj tak za foto :)

Smerovky sa dajú, prečo by sa nemali? len potrebuješ diody, byť šikovný, to je všetko

Diody mám, aj schému, dokonca sú súčasťou alarmu, aj viem de do mám pichnúť, ale skôr som myslel naprogramovať blik smeroviek pri zamykaní a odomykaní cez Vag, či jak sa tomu nadáva.

Tie diody sú vlastne v zapojení ako delička napätia, ak sa mýlim tak ma opravte :aggressive::)

To znamená že 12 voltov napoly = 6 voltov. BSG som mal rozobratú a všimol som si že smerovky idú na nejaký dual mosfet tranzistor, a ovládacie napätie pre takýto druch je 5 voltov, takže jeden volt naviac môže počase odpáliť toho chrobáka, takže čisto iba teoreticky dal by som tam ešte zenerku, alebo stabilizátor 5 voltový.

Zatiaľ to nemám premerané, stelo by to klasický a nie digitálny voltmeter.

Ak budem mať trocha čas tak sa k tomu vrátim, zatiaľ mi blikajú svetlá a ak budem mať 100-percentnú istotu, že nič nedodrbem tak to prerobím.

Nebola by paráda keby pri otváraní diaľkáčom blikli svetlá a aj smerovky?

Už to niekto skúšal?

Sa nečudujem, že to nikto neodfotil :kol-123: , ležať s hlavou medzi pedálmi, s bleskom to moc nejde a baterka je slabá, ale keby nikto predsa len chcel urobím kvalitnejšiu :kol-139:

post-16061-1206221618_thumb.jpg

Editováno: , autor: aaress
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nene diody sú tam kôli tomu aby sa ti nedostalo napätie z dialkaču naspäť do toho mosfetu v BSG na nič iné, žiadne zenerky nepoužívaj jo?

A napoj to na to ovláídanie, klúčom keď zamkneš (čo vlastne robíš v tomto zapojení) ti smerovky nebliknú..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
nene diody sú tam kôli tomu aby sa ti nedostalo napätie z dialkaču naspäť do toho mosfetu v BSG na nič iné, žiadne zenerky nepoužívaj jo?

A napoj to na to ovláídanie, klúčom keď zamkneš (čo vlastne robíš v tomto zapojení) ti smerovky nebliknú..

Diody sú v zmršťovačke a stem sa pozrieť čo sú zač a ako sú zapojené, ale až zajtra kúpim zmršťovačku a ak to bude v poriadku tak to zapojím na smerovky, a pustím sa na doťahovanie okien mosí sa to dáko spraviť.

Bol som na služobke :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diody sú v zmršťovačke a stem sa pozrieť čo sú zač a ako sú zapojené, ale až zajtra kúpim zmršťovačku a ak to bude v poriadku tak to zapojím na smerovky, a pustím sa na doťahovanie okien mosí sa to dáko spraviť.

Bol som na služobke :feve:

Diódy budeš potrebovať ešte dve, tie čo sú k alarmu tam musia zostať. Tie nové pripojíš na výstup z BSG pre smerovky prestrihnúť vodič, vložiť diódu) a vodiče od alarmu na katódy týchto doplnených diód. Do BSG NEZASAHUJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tak jak Koldo píše

Rozumiem sak nie som až tký krepý :smich:

Ja len stem znať čô je v tej bužírke a ako koldo píše, aby som tam tých diod nemal priveľa :smich:

Dneska sa mi nestelo, zoznamoval som notebook s Fabčou a zmenil som tripling na dipling. Kopa vecí sa dá zmeniť, len by to stelo dáky manuál.

Vis 2.0 už mám, ale bodla by dvapäťka lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže mám to spravené cvak dráty dopájkovať dve diodky s odbočkou a je to!!! :palec2:

Ešte ma štve doťahovanie okien, ale to už patrí do iného fora.

Innáč blikanie smeroviek cez Vag nestelo sa isť :aggressive:

Dík všetkým za spoluprácu -_- , ak pôjdete kolo krčmy dajte si pivko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...