Přejít na obsah

spínač brzdového světla


sr5

Doporučené příspěvky

tak sem ten novej zkusil, uspesne, trosku zkratit, dokonce je ted o malicko kratsi, nez ten starej, nasadim, ale brzdovy svetla furt sviti non-stop, cim to muze byt? jeste poznatek, ten starej pri nasazeni krasne dosedl, po zapojeni zadna vule, ten novej nasadim a je tam trosku vule...

a jeste bych si ted rad ujasnil, pri nasazeni spinace a pri volne brzde (kdyz nebrzdim), ma ta stopka, co se na spinaci zasouva vysouva, byt zasunuta, nebo vysunuta? vysune se az seslapnutim brzdy?

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

matně si vzpomínám, že se ten spínač musel po usazení pootočit aby se tam přecvakl nějaký doraz nebo co to bylo. Napoprve jsem to tam nasadil špatně a nešlo mi to pootočit, tak mi taky světla svítily pořád. Myslím, že stopku zasuneš při brždění, ale to si teď nejsem 100% jistej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doufam, ze uz nejsem moc otravnej :)

zkousel sem to znonu zapojit, tezko rict, jestli o neco uspesneji, ale tentokrat jakz takz bez vule, ale zase to slo protacet (nikoliv za pouziti brutalni sily, ale spis tak normalne :) ), zapojil sem draty a svetla svitily porad, nenapada nekoho neco? uz sem vskutku bezradnej :)

diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkousel jsi jestli spinac funguje, kdyz ho mackas rukou? Podle me svetla svidi dokavad ho brzdovy pedal v klidove poloze nezamackne dovnitr.

Spinac by si mel vuli sam nastavit, namontuje se na misto a pedal ho stlaci a zbytek co je potreba zalezetycka na nastavovacich zoubcich.

pokud ti spinac sviti porat, at s nim delas co s nim delat, tak navrhuju ho promerit, nebo zkusit v jinem aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je snad jen vtip...

Spínač funguje až při správném usazení a otočení. Nijak se nesmí hýbat, drží pevně. Při koupi mi bylo řečeno, že pokud ho násilím namontuji špatně, mohu ho znehodnotit. Návod na stránkách skodaoctavia.cz viz odkaz výše, snad víc názorný ani být nemůže.

Jo a zkontrolujte si pojistky, já jsem zbrkle hned letěl koupit spínač a byla to jenom pojistka, takže pojistka za 238,- ;) a spínám vesele původním a nový mám v garáži pro strýčka příhodu /zelený/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

strkam ho do stejne diry, jako ten starej (ty jo, zni to zajimave :) ), nicmene, je mozny, ze pokud je spatna pojistka, tak svetla pri nasazeni spinace budou svitit neustale? nebo by nesvitily vubec?

Spínač som menil asi pred hodinou (Fabia, 1,4 MPI) Prístup je nanič, ale po prečítaní príspevkov sa to dá zvádnuť aj potme.

Starý spínač som rozobral. (aj zložil)

Nastavenie tyčky: po uvolnení z diery sa dá tyčka len povytiahnuť, po zacvaknutí a pustení pedálu sa zasunie na správnu dĺžku.

pootočením sa v skutočnosti vnútri natočí tiahlo - 2 proti sebe zošikmené plochy 1x4mm sa dostanú na kolíčky, odtláčaním ktorých sa striedavo rozpínajú dva nezávislé kontakty - tie plôšky sa zákonite musia zodrať, a tým prestane spínač fungovať-

v kľudovej polohe -pedál hore- je kolíček zatlačený, stlačením sa uvolňuje. je to logické a jakživ sa to tak vyrába, veď pedál sa stláča rôzne silno a hlboko.

Ergo: ak stále svieti, spínače sú zopnuté = nedotočený spínač, alebo kolíček nedosiahne na páku.

PS: Na veteránoch z päťdesiatych rokov boli principiálne rovnaké, menšie, jednoduchšie a mnohonásobne spoľahlivejšie. kovový výlisok s nanitovaným pertinaxom s kontaktnými plieškami - trecie = samočistiace.

Ba videl som (mám) aj mikrospínače na dva samostatné okruhy zapínané/rozpínané striedavo. nie sú o nič väčšie ako konštrukcia stávajúceho spínača/prepínača.

Yan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

strkam ho do stejne diry, jako ten starej (ty jo, zni to zajimave :) ), nicmene, je mozny, ze pokud je spatna pojistka, tak svetla pri nasazeni spinace budou svitit neustale? nebo by nesvitily vubec?

Pokud je špatná pojistka, tak nebudou svítit... mimochodem, pokud se rožne kontrolka, tak nejdříve zkontrolovat pojistku ;) ať nedopadnete jak já = pojistka za 238,- Ká. ;)

Vážně, buď máš vadný spínač nebo ho instaluješ špatně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

strkam ho do stejne diry, jako ten starej (ty jo, zni to zajimave :) ), nicmene, je mozny, ze pokud je spatna pojistka, tak svetla pri nasazeni spinace budou svitit neustale? nebo by nesvitily vubec?

AHoj, tak ten samy problém jsem řešil kámošovi na Golfu IV s esp, po nandání nového spínače svítíli světla, poroběhla demontáž nového spínače , ten výsuvný čudl jsem povytáhl přes kombinačky a pak proběhla znova montáž tak, že kámoš podžel pedál, aby se nehýbal- namontoval jsem spínač. pak pustil pedal a ve spinači cvaklo, ale světla pořád svítila. POté nastartovat a parkrat se duplo na pedal. svělta už přestala svítít pak je ještě dobré smazat chybu přes diagnostiku. od té doby je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

takze spinac je ok a preco svieti??? :kuk: ??? do combi ide dvojivlaknove P21W/5W a predavac nam predal sice dvojivlaknove ale boli to P21W 4W takze kvoli tomu stale svietil vsetky bezdove svetlo!!!zistil sme to tak ze otestovali sme spinac v moje aute tam to islo v pohode,tak sme dali zpet a stale to robilo ,tak sme dali von a zapli sme svetlo(parkovacka) svietilo to stale aj bez spinac a pomali sme prisli na to ze treba tam davat P21W/5W!!!

PS:ale žhavene nam stele svieti skusim to zajtra dat na VAG vymazem a uvidim.

Editováno: , autor: mysterx888
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...

:help: Zdravim vsetkych odbornikov, mam prosbu o pomoc, radu. Mam Octavia I, ´98 a aj problem s tymto spinacom a to, ze po urcitom case prestane fungovat. Zacalo to cca v decembri, kedy mi "odisiel" akumulator po 7 rokoch. Myslel som si, ze je to tym, tak som ho vymenil, nie za novy cca 5 rocny a po 5 mesiacoch sa problem objavil opat. Spinac, ked rozoberiem, tak na dotykovych "lyzinach" su "vypalene", "skarbonizovane" miesta (na foto oznacene cervenymi kruhmi), ktore som sprvu len opilnikoval, neskor som ich vypajkoval. Hladal som problem aj v privode, ale nenasiel som nic, zasuvka je vizualne OK, pre prud, kablik vyzera OK, nikde neprelomeny. Riesil som to aj kupou noveho spinaca, 2x, ale po case cca 10-14 dni sa problem objavil opat. :angry:

Srdecna vdaka vsetkym za kazdu pomoc, radu. ;)

post-55175-0-81482700-1306923069_thumb.j

post-55175-0-53721400-1306923141_thumb.j

post-55175-0-97900200-1306923495_thumb.j

post-55175-0-78420600-1306923508_thumb.j

post-55175-0-19901800-1306923521_thumb.j

Editováno: , autor: havrosh68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...