Přejít na obsah

HID xenony


OctII

Doporučené příspěvky

A co bys chtěl za konstruktivnější názor? JirkaK to vystihl přesně..proč myslíš, že se výrobci za miliony potýkají s elektromagnetickou kompatibilitou a proč zaměstnávají početné týmy vývojářů, které právě odstraňují zmíněná rušení? Myslíš, že když to ruší vysílačku tobě v autě, jak asi budou chrochtat blahem třeba hasiči nebo záchranka, když se vyskytnou někde vedle tvého auta a budou se potřebovat s někým domluvit? Možná proto i ministerstvo, když uděluje z technických podmínek výjimky, tak v žádném případě ne u hluku, emisí a elmg. kompatibility. Proč asi?

Jiriku nechytrac....kdybys o tom neco vedel, vedel bys, ze vsechny profi vysilaci frekvence jsou na uplne jinych vlnovych delkach, neco malo o tom jako hasic vim. Zdroju ruseni je totiz vsude prilis moc...rusi i obycejne automaticke dvere u benzinky. Kdybys poradne cetl, zjistil bys, ze to rusi moje radio, a to jeste nepatrne a moji vysilacku...ne vsechny spotrebice v okoli. Nejspis to bude tim ukostrenim na kastli....jak mi mezitim co tady kazes...uz nekdo chytrejsi poradil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokonce myslím, že rušení signálu řeší nějakej zákon o radiokomunikacích a to tak, že mastnejma pokutama. Takže taky myslím, že to je konstruktivní víc, než dost.

A ty to samý....ach jo. Já si sem přišel pro radu a poslouchám tady přednášku inženýrů. Co kluci...nedáte mi ještě poznámku, že jezdím rychle? :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokonce myslím, že rušení signálu řeší nějakej zákon o radiokomunikacích a to tak, že mastnejma pokutama. Takže taky myslím, že to je konstruktivní víc, než dost.

A ty to samý....ach jo. Já si sem přišel pro radu a poslouchám tady přednášku inženýrů. Co kluci...nedáte mi ještě poznámku, že jezdím rychle? :palec2:

ale koneckonců, je to tvoje soutěž. Když tě to nechává v klidu a nevadí, proč ne.

Ty o tom něco víš, jako hasič, já si zase něco matně pamatuju jako bejvalej hlavní radiooperátor sítě v jednom energetickým gigantu. Ale to je asi jedno, kdo co byl nebo je. Chtěl jsi radu, tak ti poradím. Vyhod ten krám a kup si za pár šupů celý lampy, jak už někdo psal. Využij situace, že jsou opravdu levný. A tím bysme mohli tuhle blbou diskuzi ukončit. Nevím, čím to je, ale debaty o xenonech vždycky končej nějakou rozepří. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co bys chtěl za konstruktivnější názor? JirkaK to vystihl přesně..proč myslíš, že se výrobci za miliony potýkají s elektromagnetickou kompatibilitou a proč zaměstnávají početné týmy vývojářů, které právě odstraňují zmíněná rušení? Myslíš, že když to ruší vysílačku tobě v autě, jak asi budou chrochtat blahem třeba hasiči nebo záchranka, když se vyskytnou někde vedle tvého auta a budou se potřebovat s někým domluvit? Možná proto i ministerstvo, když uděluje z technických podmínek výjimky, tak v žádném případě ne u hluku, emisí a elmg. kompatibility. Proč asi?

Jiriku nechytrac....kdybys o tom neco vedel, vedel bys, ze vsechny profi vysilaci frekvence jsou na uplne jinych vlnovych delkach, neco malo o tom jako hasic vim. Zdroju ruseni je totiz vsude prilis moc...rusi i obycejne automaticke dvere u benzinky. Kdybys poradne cetl, zjistil bys, ze to rusi moje radio, a to jeste nepatrne a moji vysilacku...ne vsechny spotrebice v okoli. Nejspis to bude tim ukostrenim na kastli....jak mi mezitim co tady kazes...uz nekdo chytrejsi poradil...

Jasně, zkus to ukostřit někam jinak :D Jinak je fajn, že to ručí rádio a vysílačku jen tobě, protože když o tom toho tolik víš, tak tvoje auto je zřejmě neprostupná klec, ze které se ven nic nešíří.. Jinak když tak uvádíš různé frekvence,tak proč ti to tedy tu vysílačku ruší? A když tobě, tak si piš, že i všem kolem.. Právě proto, že je všude moře rušivých vlivů, tak se tím výrobci aut dost podrobně zabývají, ty jsi hasič a výš leccos o pořárech, já jsem zas původem konstruktér aut, tak bych zas měl něco vědět o tomhle. Jinak JirkaK ti nejlepší variantu na závěr poradil celkem přesně

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to máš pravdu operátore giganta :D ne delam si srandu. Tak fora jsou snad od toho, aby si lidi pomahali, ze? Proto jsem se zkusil zeptat. Ja vim, ze ta cena je ted dobra...casem bude urcite jeste lepsi, ale jak uz jsem psal...ja na tech xenonech vubec netrval...nikdy bych je nemel, nekoupit je tenkrat v Californii. Proste jsem je tam zkusil dat a libi se mi jak to sviti....za dvojku to neber :) Zbavit se toho ruseni je to dokonaly. Ale pro rady typu vyhod to a kup si origos se snad chodi k dealerum Skodovky a ne sem ne? Tak se nediv, ze jsem trochu vyjel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co bys chtěl za konstruktivnější názor? JirkaK to vystihl přesně..proč myslíš, že se výrobci za miliony potýkají s elektromagnetickou kompatibilitou a proč zaměstnávají početné týmy vývojářů, které právě odstraňují zmíněná rušení? Myslíš, že když to ruší vysílačku tobě v autě, jak asi budou chrochtat blahem třeba hasiči nebo záchranka, když se vyskytnou někde vedle tvého auta a budou se potřebovat s někým domluvit? Možná proto i ministerstvo, když uděluje z technických podmínek výjimky, tak v žádném případě ne u hluku, emisí a elmg. kompatibility. Proč asi?

Jiriku nechytrac....kdybys o tom neco vedel, vedel bys, ze vsechny profi vysilaci frekvence jsou na uplne jinych vlnovych delkach, neco malo o tom jako hasic vim. Zdroju ruseni je totiz vsude prilis moc...rusi i obycejne automaticke dvere u benzinky. Kdybys poradne cetl, zjistil bys, ze to rusi moje radio, a to jeste nepatrne a moji vysilacku...ne vsechny spotrebice v okoli. Nejspis to bude tim ukostrenim na kastli....jak mi mezitim co tady kazes...uz nekdo chytrejsi poradil...

Jasně, zkus to ukostřit někam jinak :D Jinak je fajn, že to ručí rádio a vysílačku jen tobě, protože když o tom toho tolik víš, tak tvoje auto je zřejmě neprostupná klec, ze které se ven nic nešíří.. Jinak když tak uvádíš různé frekvence,tak proč ti to tedy tu vysílačku ruší? A když tobě, tak si piš, že i všem kolem.. Právě proto, že je všude moře rušivých vlivů, tak se tím výrobci aut dost podrobně zabývají, ty jsi hasič a výš leccos o pořárech, já jsem zas původem konstruktér aut, tak bych zas měl něco vědět o tomhle. Jinak JirkaK ti nejlepší variantu na závěr poradil celkem přesně

Jiriku...Ty ses fakt kouzelnej. Mimochodem...víš se píše s měkkým... promluv si s někým kdo Ti vysvětlí co je to kostření, jaký je rozdíl mezi vlnovou délkou a frekvencí a jak se šíří různé el. pole po kovových předmětech jako je třeba karoserie. Když by to náhodou nepomohlo a pořád bys to nechápal, můžeme udělat takovej pokus....já se obětuju, vezmu Tě k nám na stanici a postavím svou octávu vedle toho velkýho červenýho auta co se ho tak zastáváš. Vezmeš s sebou dva až tři kamarády (nejlépe stejně chytré jako Ty...nebudem se bavit s žádnýma blbcema, že jo :D ) a jestli to jakkoli tu vysílačku bude rušit, stokrát Ti do očí zopakuju, že jsem kretén a že se omouvám. A jestli to rušit nebude, napíšeš tady na tomhle fóru, že seš jelito, který mele o věcích, o kterých vůbec netuší o čem jsou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn, tak v první řadě se ti poníženě omlouvám, že jsi to musel číst i s mým překlepem..to se někomu jako ty přece stát nemůže. A za druhé..patrně jsem, nevím kde, ale zjevně mylně nabyl dojem, že někde v tvém autě nachází jistá vysílačka, kterou ten tvůj experiment celkem slušně ruší. Ale zjevně jsem se zmýlil, žádnou vysílačku to určitě neruší, tímto se omlouvám všem vysílačkám, které nejsou v tvém autě a které nemůžou nikde v tvém okolí být :) A pokud nechápeš odlehčení s poznámkou o kostření, tak za to sorry, zřejmě jsem tě přecenil.

Jinak klidně si můžeš ulevit víc, pokud to zvedne tvoje ego. Jo a mimochodem..jezdíš moc rychle :p

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn, tak v první řadě se ti poníženě omlouvám, že jsi to musel číst i s mým překlepem..to se někomu jako ty přece stát nemůže. A za druhé..patrně jsem, nevím kde, ale zjevně mylně nabyl dojem, že někde v tvém autě nachází jistá vysílačka, kterou ten tvůj experiment celkem slušně ruší. Ale zjevně jsem se zmýlil, žádnou vysílačku to určitě neruší, tímto se omlouvám všem vysílačkám, které nejsou v tvém autě a které nemůžou nikde v tvém okolí být :) A pokud nechápeš odlehčení s poznámkou o kostření, tak za to sorry, zřejmě jsem tě přecenil.

Jinak klidně si můžeš ulevit víc, pokud to zvedne tvoje ego. Jo a mimochodem..jezdíš moc rychle :p

Tak už se netrap...mě se omlouvat nemusíš. A já se teda někde cestou do práce udám, že jezdím rychle a naschvál brzdím jen u radarů ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo, to se tak někdy stane. Zase na druhou stranu, když by si všichni jen přizvukovali, taky to nebude k ničemu. Bohužel to tak občas je, že sem přijde někdo novej a aniž by sám chtěl, hned se s někým chytne, ale pak se postupně zařadí a je to v klidu. Všichni víme, kolikrát už něco podobnýho proběhlo. -_-

Bez toho by mě to tu ani nebavilo. :D

P.S. To ale nic nemění na tom, že bych téma "xenony" zakázal :smich:

Bohužel se ale někam opravdu vytratil Diamant a ostatní moderátoři to mají asi na salámu :D

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originál z těch odkazů co jsem sem dal jsou pořád ještě asi za trojnásobek ceny. Si vem, že jsem to celý koupil za 2200,- koupil jsem to v USA, když jsem octávu ještě ani neměl, vyloženě jen proto, že tady to tenkrát stálo 15t.

a to se vyplatí :palec2:

JirkaK: nu, zatim jsem tu nepostřeh, že by se vytáhly ty moje xenony lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, zatim jen jako denni sviceni, ale je videt jak to jde docela rychle dal a dal... nejdriv to slo do 3. brzdovyho svetla a dal do zadnich skupinovek vcetne blinkru, pak do zrcatek, uz se to dostalo i na predek... A5 ma na predku taky naky myslim.

Uvidime no, udajne by se mohly svitilny pripraveny s LEDkama dostavat k automobilkam uz letos. Nechame se prekvapit.

Jasne, ze xenony tak rychle stranou nepujdou.

Editováno: , autor: OctII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nissan by je měl mít v nabídce už koncem roku. Myslím, že LEDky musí nutně po xenonech následovat. Téměř nulová spotřeba, neskutečná životnost, svítivost se taky čím dál víc zvyšuje, těžko odejdou všechny najednou, takže světlo svítí pořád.....Xenony se rychle stanou standardem a LEDky nahradí současnou pozici xenonů...tj. nadstandard. I když výrobci žárovek a výbojek se jistě lacino nedají a budou lobovat co to půjde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stáhl jsem si jak český, tak německý ceník Audi R8, kde by měly být za příplatek přední LED světla (xenony jsou standard), ale bohužel tam nejsou, takže zatím jak se všude psalo, že Audi R8 je první automobil na světě s LED světlama není pravda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Zdravím, nenechal si někdo náhodou udělat toto? -> HID xenony - přestavbové sady, které slouží k výměně stávajícího halogenového osvětlení za xenonové výbojky. Není nutno žádných zásahů do originálních světlometů, ani elektroinstalaci vozidla. Xenonové výbojky mají stejné patice pro uchycení ve světlech jako originální halogenové žárovky, při montáži se jen vymění kus za kus. HID xenony by měl zvládnout pomocí českého návodu namontovat každý zručnější člověk.

Ceny sad xenonů se pohybují okolo 6tis., bixenonů 8tis.

Zajímaly by mě zkušenosti, jak jsou s tím lidi spokojeni, jestli to stojí za to, apod.

(pokud už se to někde řešilo, tak se omlouvám)

No v době když sem kupaval OII tak se origo xenon nedal sehnat tak sem tam namontoval HID a budeš bojovat s jednotkou světel vubec se jí to nelíby a nepomůže ano přepnout v jednotce na to že sou tam xenony a před nedávnem sem tak dal origo xenon a abych se přiznal nevím co svítilo lip origo svítí rozhodně víc do šířky ale chtělo by to adaptivní BI-Xenon sem tam jezdím s BMW5 a to je uplně jíny náš pocit ze to svítí fakt za roh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
A co ve tme, neoslnuje to?? Takze mas regulaci klasicky pres kolecko? Vsude jsem slysel ze to oslnuje protijedouci jak svina... :aggressive:

Taky jsem mel obavy, ale zadny problem neni. Je jasne, ze pokud mas v zadu osadku :) , tak musis koleckem dolu. Testoval jsem to tak, ze jsem pred a po montazi podle garaz. vrat a krivky srovnaval a krivka je uplne stejna. Dale taky jsem do toho posadil kamarada a jeli proti sobe a v dalsim aute a taky zcela ready. Na trhu je sposta HID znacek, ale myslim, ze tento clen uz to ma dost probrane, ktere jsou dobre a ktere ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...