Přejít na obsah

Zvýšení podvozku - paket pro špatné cesty


Andrews

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak sem se dnes ptal v prodejně a spodní kryt motoru se prodává cca za 3,5 tis., k tomu jsou ještě třeba 2 držáky á 1400,-. Problém prý, ale u 1,8 TSI je, že má jinak řešené úchyty na držáky, takže origo držákům chybí cca 10 cm, aby se to dalo uchytit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám OII 1,8 TSI před FL s paketem pro špatné cesty z výroby. Je pravda, že jsem auto nakonec objednal v Rakousku, ale i v Česku bylo možné v konfigurátoru paket pro špatné cesty objednat. Přikládám výpis z konfigurátoru ze dne 3.2.2008, kde je paket pro špatné cesty za příplatek 5.300,- Kč.

Konfigurace_Octavia_1.8_TSI__2008_02_03_.pdf

Dasbag: docela by mě zajímalo, kteří prodejci Ti to řekli? Případně si vytiskni přiložený výpis z konfigurátoru a konfrontuj ho s prodejcem :rtfm:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedaval sis 17" kola? Ty z nejakeho duvodu nejsou kompatibilni s paketem pro spatne cesty... Nejde to zvolit ani ted v novem konfiguratoru (1.8 TSI manual Elegance, nelze 17" Pallas ani Pegasus zaroven s paketem)

Ze by to bylo sirkou kol?

Edit: Tak jsem zkousel i 1.9 TDI a to same - nelze 17" kola a paket pro spatne cesty...

Editováno: , autor: P.T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem OII s paketem na kolech 16''. Uvažoval jsem i kola 17'' a myslím, že to šlo tehdy do konfigurátoru nastavit, ale jistý si nejsem.

Ale u nové OII už kola 17'' s paketem pro špatné cesty opravdu nejdou.

kupoval jsem OII kombi s paketem pro spatne cesty pred rokem a uz dlouho predtim neslo udelat kombinaci paket a 17" kola, ani prodejce mi to nebyl ochoten takto objednat, kazdopadne kola jsem si dokoupil posleze 17ky a nezaznamenal jsem zadny problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aby v tom byl ještě větší zmatek kol103, oskenoval jsem část velkého techničáku, kde je uvedena možnost použít 17'' kola (techničák je k autu s paketem pro špatné cesty MR 2008).

mam to tam take, proto jsem take nevahal a hnedle si je koupil zvlast, ale objednat s nimi auto nelze, proste takova je politika :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzial s tou nemoznostou mat 17" disky a paket je to naozaj iba politika - riesil som to minuly rok v oktobri...

Ale predsalen vtedy (neviem ako dnes) bola jedina moznost - L&K + paket pre zle cesty. Ja ho mam, takze to ide! ;)

Editováno: , autor: Boco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
mam objednanou OII kombi s timto paketem, je o 2,5 cm vyssi, takze to asi nebude jenom prednima tlumicema, kazdopadne ji mam k vyzvednuti az pristi tyden

uz ju asi mate, ze? my to chceme tiez, ale nikto mi nevedel odpovedat na moje otazky, ani skodaauto na infolinke, pomozete?

1. ma ine pružiny? ake? dlhsie, kratsie, tvrdsie, makssie?

2. ma ine tlmice? ake? typ, utlmove hodnoty?

3. ma plastovy alebo plechovy kryt pod motorom?

4. ma uz ochranu proti kamienkom? co to je guma alebo nastrek?

5. ma nejake podlozky pruzin = to divne zvysenie o cca 2.5 cm?

dakujem vam za rychlu a kompetentnu odpoved :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz ju asi mate, ze? my to chceme tiez, ale nikto mi nevedel odpovedat na moje otazky, ani skodaauto na infolinke, pomozete?

1. ma ine pružiny? ake? dlhsie, kratsie, tvrdsie, makssie?

2. ma ine tlmice? ake? typ, utlmove hodnoty?

3. ma plastovy alebo plechovy kryt pod motorom?

4. ma uz ochranu proti kamienkom? co to je guma alebo nastrek?

5. ma nejake podlozky pruzin = to divne zvysenie o cca 2.5 cm?

dakujem vam za rychlu a kompetentnu odpoved :help:

Taky marne patram o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky marne patram o)

tak som dostal aspon ciastocnu odpoved, aj ked bez udania typu pruziny, tlmica, utlmovych hodnot, ale aspon nieco:

děkujeme za Váš dotaz a zasíláme informace, které jsme získali od našich kolegů:

Ad 1 a 2) má delší pružiny a tlumiče pérování s odlišnou charakteristikou.

Ad 3) má plechový kryt motoru

Ad 4) má kryty spodních ramen zadní nápravy včetně příchytných klipů a ochranné návleky na brzdovém potrubí a lanovodech ruční brzdy, které zabraňují nadměrnému opotřebovávání působením jemných částeček písku, štěrku nebo hlíny. Dále je vůz vybaven přídavnými plastovými ochrannými díly chránícími nejvíce exponovanou spodní hranu podvozku.

Ad 5) zvětšení světlé výšky je v důsledku delších pružin.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Irena Kohoutová

info@skoda-info.cz

Škoda Info-Line 800 600 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je, ze na ,,kratke,, OKI to vypada IMHO divne. Vemte si treba LK s paketem. Nemate nekde foto jak to je na LK s 17 a paketem ? To by me zajimalo.

Dalsi vec, a jako podvozek vydrzi vice ?

Tlumice vydrzi vetsi ,,rany,, ?

Ramena atd maji zesilene silenbloky ?

Mne prijde ze je to jen zvednuty a diky tomu delsi tlumic, ktery jasne musi mit jinou charakteristiku. Do Prahy si myslim ze se paket hodi, kdyby mel fakt poreseny namahani podvozku vlivem kvality Prazskych silnic.

To xce nekoho asi z vyvoje nebo primo machra co rekne jednou pro vzdy jak to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší je 4x4 s paketem, je nižší jak 4x2 s paketem :)

jinak paket má na LaK Octavian1 ;) vypadá to jako koza!

chlapci,

ako to vypada je ina tema.

tu by sa malo riesit, co ten paket je a to do PODROBNOSTI

mam octaviu 1, je strasne nizko, mal som jeden cas sportovy podvozok robeny na objednavku, vlastne bol polosport jazdne vlastnosti NA DOBROM POVRCHU oproti serii ovela lepsie, na zlom v zakrute odskakoval zadok. po dvoch rokoch som to vyhodil a kupil kyb excel g a som veeelmi spokojny, ale auto ma nizky spodok,

teraz do dvojky combi chcem jednoznacne ten paket , uz ma nebavi lepit a kupovat plasty, nase cesty katastrofa, zahranicie o nic moc lepsie, vsade sa da trafit na opravovanu cestu, nie vzdy kvalitne, raz som chytil spodok v 120kmh lebo prepruzilo az na dorazy nastastie iba ohnuta skrutka na olejovej vani. tdi vydrzalo, uz to nechcem zazit.

ak je tu majitel, ktory ten paket ma, prosim foto a skusenosti, pripadne ak uz menil tlmice tak typ, a poprosim hodnotitelov, ktori to nemaju a nechcu, nech sa radsej zdrzia hlasovania, lebo vysledok je taky, ze je tu 6 stran diskusie a odpoved na moje otazky som tu nenasiel

nech vsetci jazdia na tom co im vyhovuje, ja som uz vyblazneny a rocne jazdim 50000 a tak mam radsej pohodlie ako sport, ale penaze su penaze a tak nediskutujem na MB fore, ale tu

caf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...