Přejít na obsah

Má smysl ještě kupovat Rapida?


Charbukow

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni :)

Uvažujeme o koupi auta za 20tis+/-. Svého času jsem měl Rapida 136 a musím říct, že mě to k němu pořád táhne. To auto má prostě sportovní duši a to se mi na něm líbí. Krásně se v něm jezdilo a až na drobnosti si nevzpomínám, že by s ním byl problém. Mám na něj prostě super vzpomínky.

Otázka zní, jestli ještě dnes má smysl znovu koupit Rapida...? Vím, že nejlepší jsou 136 z posledních let, takže o jiném ani neuvažuji, ale nevím, jak dlouho ještě bude možné u nich prodlužovat STK, jak je to s náhradními díly, servisem, nevím, jak je to teď s palivem, jestli se v tom dá jezdit na Natural, jestli se v tom dá vyjet za hranice atd.

A pokud nedoporučíte Rapida, jaký jiný slušný vůz se dá v téhle cenové kategorii pořídit?

Tak prosím poraďte, vítám každý názor a předem děkuji :)

Tak já jsem rapida zakoupil,r.v.3/1989 je to 136tka najeto 103000km v origo stavu.

Palivo natural+přísada,díly se ještě celkem seženou.

Ale na denní používání bych si to asi nekopil,já to budu mít pro potěšení a hlavně je to srdeční záležitost kol5:wub::wub:

post-89-1192025873_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem rapida zakoupil,r.v.3/1989 je to 136tka najeto 103000km v origo stavu.

Palivo natural+přísada,díly se ještě celkem seženou.

Ale na denní používání bych si to asi nekopil,já to budu mít pro potěšení a hlavně je to srdeční záležitost kol5:wub::wub:

Jestli tou prisadou myslis aditivum na ochranu ventilovych sedel, tak to delas zbytecne, hlinikovy hlavy uz maj tvrzeny sedla ventilu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem rapida zakoupil,r.v.3/1989 je to 136tka najeto 103000km v origo stavu.

Palivo natural+přísada,díly se ještě celkem seženou.

Ale na denní používání bych si to asi nekopil,já to budu mít pro potěšení a hlavně je to srdeční záležitost kol5:wub::wub:

Jestli tou prisadou myslis aditivum na ochranu ventilovych sedel, tak to delas zbytecne, hlinikovy hlavy uz maj tvrzeny sedla ventilu :)

no já nevim,ptal jsem se mechaniků ve škodovce a ty mi to doporučily :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem rapida zakoupil,r.v.3/1989 je to 136tka najeto 103000km v origo stavu.

Palivo natural+přísada,díly se ještě celkem seženou.

Ale na denní používání bych si to asi nekopil,já to budu mít pro potěšení a hlavně je to srdeční záležitost kol5:wub::wub:

Jestli tou prisadou myslis aditivum na ochranu ventilovych sedel, tak to delas zbytecne, hlinikovy hlavy uz maj tvrzeny sedla ventilu :)

no já nevim,ptal jsem se mechaniků ve škodovce a ty mi to doporučily :feve:

obecně se do benzinu u škokodovek řady 120 přísady musej dávat, ale ty poslední už měly prakticky favoriťácký motor a ten už má sedla lépe vytvrzená, takže přísady nepotřebuje (stejně jako favo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Jestli tou prisadou myslis aditivum na ochranu ventilovych sedel, tak to delas zbytecne, hlinikovy hlavy uz maj tvrzeny sedla ventilu :)

Vyjma hlav neznacenych motoru 742.136 (naproste vetsina), tam se lisovala sedla, ktera potrebovala obcasny provoz na "olovo" - dle navodu k pouziti bud BA nebo stridat BA a BB 1:1. U vsech 742.135 a vsech 781.135/6 se to resit nemusi. Staci porovnat tyhle hlavy jete par desitek tkm na lpg a rozdil je videt. Par takovych 742.136 hlav bych jeste mozna nasel :o).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Muzu potvrdit ze rapid jede tachometrovych 180 dokonce se mi to jednou podarilo vytocit na 4 175 a pak jsem dal 5 jinak 1 .50 .2. 110. 3. 140.atd tocilo mi to na otackomeru 7300 mam s toho husi kuzi kdyz na to spomenu ted uz je jen v garazi a ceka az na neho bude cas.Jinak k tematu na normalni jezdeni vdnesni dobe uz to neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Měl jem taky rapídka 136 90rok,a upaloval moc hezky.

Kámoš s felinou málem rozkous volant když jsem ho míjel ve 180/tacho/ na dálnici,je to ale už 7 let na spátek.

Já nehanim žádné auto,tak kurva mě vytáčej ty věčné narážky na HTP :angry::disgust:

Ani ja neznaasam taketo narazky an htp, mal som favorita el predal som ho lebo v dnesnej done sa uz don neolati invstovat a clovek po case zisti ze za tie penizae mohol mat nieco ine,.. kupil som si 1.2 htp 47kw, musim povedat ze aj an tie 3 valce ide ako zihadlo a nech mi nietko nepovie ze neobehne skodovecku, ties zalezi kto tui fabiu riadi lebo ak si za nu sadne niekto kto sa boji ist viac ako100 tak jeasne ze nema sancu ale ak neitko kto tonmud a plny vykon tak ten vo skodovke mooze mavat uz len zadku fabie,.. ak si si encital crash testy na skody tak si pzori smrtlena rychlsot tam nepresahuje ani 50 a co tos spravi ve 170Km/h???takze ja by neriskoval na skodovce ist ani100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...