Přejít na obsah

Kape z převodovky


brunoos

Doporučené příspěvky

Sundaval jsem spodni kryt motoru a koukam že tam nakapaný olej. 1,9 TDi.

Olej kape z levé části převodovky, jak je tam nějaké gumové těsnění (viz obrazky).

Co se s tim dá dělat - něco dotahnout, nebo je nutno servis a výměna těsnění, kolik to tak může stát.

V případě že servis co při tomto ukonu je vhodné ještě vyměnit.

Dík za info

post-8-1175553777.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cus Bruno, nejdrive si tu prevodovku ocisti, dotahni ty sroubky kolem vika,chvili politej a pak jukni znovu jestli je to na 100% v tom miste.Pokud to bude urcite v tom miste, tak si to udelej sam, skoda penez ve Skode=))

Editováno: , autor: Grygy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cus Bruno, nejdrive si tu prevodovku ocisti, dotahni ty sroubky kolem vika,chvili politej a pak jukni znovu jestli je to na 100% v tom miste.Pokud to bude urcite v tom miste, tak si to udelej sam, skoda penez ve Skode=))

Jasne skusim to dotahnout.

a to je jenom nějaké víčko nebo v tom něco ještě drží - aby se mi nevysypalo pul převodovky na zem.

Kudma se pak plní olej do převodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jenom víčko můžeš ho klidně odmontovat (:

Pozor na to odmontování. Vyteče ti olej.

No to mi je jasne - ja spiš měl strach aby mi nevypadly nějake pružinky, ložiska atd, abych to pak dal dokupy.

musis vypustit prevodovy olej.........vymenit tesnenie...naliat prevodovy olej a to je problem ak nemas nejaku velku striekacku ;)

Ja som si to nechal robit v servise cca 1200SK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Problem přetrváva.

Dotažení šroubu víčka nepomohlo tak 19.5. došlo na vyměnu těsnění, vyměna oleje. Pořad pozoruji že plast v levem podběhu je nějaký mastný tak jsem včera odšrouboval kontrolní šroub na převodovce a zjistil jsem že je malo. Dolil jsem 2dcl a pořad malo. Takže za 3měsice provozu a cca 8000km mi z převodovky ubylo bych tak řek 3-4dcl oleje. To asi není normální stav že.

Kapky oleje vidět na čele toho víčka ale po obvodu sem zkoušel hadrem a vypadalo to čistě. Tak fakt nevim od kud to muže kapat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně mě moc nekamenujte, ale takovýhle věci bych já nechal na servisu....jak vidíte, zkoušel to a problém pořád přetrvává....a než pořád dolévat olej, mít to tam celý zamaštěný......takže já doporučuju servis....toť můj názor ;)

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ja se už z toho poseru.

Už je to rok od prvniho přispěvku v tomto tematu a pořad řeším. Už to došlo tak daleko že jsem vičko k převodovce přilepil červeným silikonem na motory.

Kolem vička už to vypada v poho ale oleje pořad ubyva.

Sehnat 6-ti kvalt a vyměnit u Grygyho a bude pokoj :) :) :) :) - jinak to nevidim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...