Přejít na obsah

Tečie z prevodovky


karol 2002

Doporučené příspěvky

Hladal som ale nikde som o tom nic nenasiel.

Bol som na STk a tam mi chlapik co kontroloval auto npisal zavadu- netesnost prevodovky.

Tak ked som prisiel domov tak som sa na to isiel pozriet a vazne, prevodovka cela zaolejovana...

ked som odstranil drziak baterky aby som sa dostal k prevodovke tak som zistil ze z prevodovky sa vytlaca olej cez ciernu umelohmotnu zatku ktora je na prvodovke tam kde koncia bowdeny riadenia, zatka sa volne pohybuje hore-dole a da sa aj vytiahnut, neviem na co sluzi.

Nenam Etku tak neviem zistit na co to tam je, preto by som Vas chcel poprosit ci sa neviete pozriet v etke co je to tam za zatku.

Chcel som prilozit obrazok ale najak to neide....

Editováno: , autor: karol 2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hladal som ale nikde som o tom nic nenasiel.

Bol som na STk a tam mi chlapik co kontroloval auto npisal zavadu- netesnost prevodovky.

Tak ked som prisiel domov tak som sa na to isiel pozriet a vazne, prevodovka cela zaolejovana...

ked som odstranil drziak baterky aby som sa dostal k prevodovke tak som zistil ze z prevodovky sa vytlaca olej cez ciernu umelohmotnu zatku ktora je na prvodovke tam kde koncia bowdeny riadenia, zatka sa volne pohybuje hore-dole a da sa aj vytiahnut, neviem na co sluzi.

Nenam Etku tak neviem zistit na co to tam je, preto by som Vas chcel poprosit ci sa neviete pozriet v etke co je to tam za zatku.

Chcel som prilozit obrazok ale najak to neide....

Pozeral som ti to v ETKE no podla toho popisu neviem o čo ide ,zajtra pozriem na aute potom napišem.

Ešte na ktorom aute to tečie? :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hladal som ale nikde som o tom nic nenasiel.

Bol som na STk a tam mi chlapik co kontroloval auto npisal zavadu- netesnost prevodovky.

Tak ked som prisiel domov tak som sa na to isiel pozriet a vazne, prevodovka cela zaolejovana...

ked som odstranil drziak baterky aby som sa dostal k prevodovke tak som zistil ze z prevodovky sa vytlaca olej cez ciernu umelohmotnu zatku ktora je na prvodovke tam kde koncia bowdeny riadenia, zatka sa volne pohybuje hore-dole a da sa aj vytiahnut, neviem na co sluzi.

Nenam Etku tak neviem zistit na co to tam je, preto by som Vas chcel poprosit ci sa neviete pozriet v etke co je to tam za zatku.

Chcel som prilozit obrazok ale najak to neide....

Myslíš krytku pro odvětrání pozice 4 ?. Tak pokud ti to teče tudy tak buď máš moc oleje v převodovce ,nebo nějaký nevhodný olej, který pění a potom přetéká tímto odvětráním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karol 2002: Jeste nez jsem si precetl reakci Pepy007, mel jsem stejnej nazor.

Vzhledem k tomu, ze se jedna o krytku na odvetravani, nevidel bych problem v tom, ze se volne pohybuje, naopak bych to videl jako jeji vlastnost.

Vikino1 by se na to mohl mrknout v realu.

Nicmene, jestli se ti tlaci olej z prevodovky ven, pak neni neco v poradku - neni cas na jeho vymenu??? Zabil bys dve mouchy jednou ranou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš auto od nova tak zkus zepředu na převodovce vyšroubovat kontrolní šroub pozice 29. Pokud tam bude hodně oleje tak vyteče . Správné možství je po dolní okraj tohoto otvoru. Nevím jak u Fabky , ale u Octavie je to 17 imbus klíč.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate pravdu,

skusim najprv pozriet ci ho tam nieje vela a ked nie tak o vymenim,

mam nabehanich 52000km tak obetujem tych par stoviek na olej

ako keby som mal nieco dodrbat v prevodovke, to by bola drahsia oprava...

Aj vo Fabii je 17 imbus už som kontroloval olej tak viem no neviem či je tam vypúšťacia zatka od nejakého r.v. sa už nepoužíva nedavno sa to tu preberalo.Takže ak nie tak jedine odsať a s tým budu asi problémy.

Tú krytku pozriem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som sa teda na to v sobotu pozrel, nastartoval som, nechal 2min bezat pri zaradenom 2 rychl stupni, vypol motor a vysruboval kontrolnu srubu na prevodovke....

nasledovalo to co som aj cakal, po povoleni resp. vysrubovani sruby, vytieklo asi 2deci oleja, takze zaver je taky ze preto ten olej vytlacalo lebo ho tam bolo vela.

Len doplnim ze ako som spominal auto mam od nova a olej sa do prevodovky nedoplnal nikdy, takze vo vyrobe sa trosku preratali o 2 deci......to potesi cloveka ked drhne celu prevodovku zasratu od oleja... :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...