Přejít na obsah

Nová FABIA II COMBI ??


neon

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Prosba pre všetkých, ktorí majú možnosť vidieť F2C naživo - napíšte mi prosím, aká je to výbava a aký má vin kód. Rád by som doplnil do VIN dekodéra aj F2C -_-

Tak FIIC 1.9 TDI Ambiente + 16" alu+střešní okno+malá navi+vyhřevy sedadel+hl. bagy+šíbr.....vlastně mimo velké navi a kůže vyškeré myslitelné příplatky a VIN TMBGF65J783036375 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

ve čtvrtek jsme ji přivezli domů - 1.4 Ambiente s manuální klimatizací. Přikládám první dojmy a hlavně porovnání s předchozí generací 1.2 HTP 47 kW Ambiente. Design je subjektivní záležitost, proto si dovolím ho nehodnotit.

Interiér a ergonomie

+

Vnitřní prostor působí jako větší, hlavně místo na nohy a hlavu. V porovnání s předchozí generací mi sedí vyšší posez a hlavně umístění ovladačů rádia a klimatizace.

-

Nesedí mi nízko položená řadící páka, musím ji lovit někde v hloubce a občas zavadím o rádio. Schránka u spolujezdce je menší.

Podvozek

Komfotnější, subjektivně se více naklání, ale pocit jistoty zůstává.

Motor a spotřeba

Motor je zatím hodně syrový, průměrná spotřeba s lehkou nohou se pohybuje okolo 6,5l. Když ho porovnám s předchozím tříválcem, zvuk je hrubší a hlučnější. Asi jsem jeden z mála, kterým se líbíl zvuk tříválcového "vysavače"... zněl jak okleštěný šestiválec. HTP také táhlo lépe odspodu, ale to se asi změní po zajetí.

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co kufor? je poznat ten narast objemu alebo nie voci predch. generacii ?

a povazujes to za dobru vymenu ? stara vs. nova ? myslim z pohladu uzitkovosti

Kufr je prakticky stejný, mám pocit, že narostl hlavně do výšky a lehce do hloubky. Co nevidět ho ale naláduji kočárkem a dětským příslušenstvím a to pak přesně poznám, kde narostl.

Co se týče výměny - není to žádný velký skok, který by člověka měl donutit prodat starou a koupit novou. Osobně mě ale potěšilo následující:

- větší vnitřní prostor

- subjektivně lepší rozhled díky vyššímu posezu

- lépe připnu dětskou sedačku díky delšímu pásu

- pravé koleno není v tak velkém konfliktu se středovou konzolí

- lépe se nasedá

Více či méně jde o drobnosti, které ale hodně potěší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no super,

aku farbu si vybral ? a aky mas interier komplet cierny alebo cierno - bielu kombinaciu plastu ?

...

tak uzi FIIC k spokojnosti bez problemov a nehod !!!

Modrá storm metalíza, interiér je komplet v černé.

Jinak ještě přidám sumář "slabostí" oproti původní verzi:

- menší schránka u spolujezdce

- chybí přihrádka na drobné odpadky

- Ambiente má multifunkční displej (ne MAXIDOT), na kterém úplně chybí teplota motoru .. takhle vůbec nevím, kdy je motor zahřátý na provozní teplotu

- utopená řadící páka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurá, máme tu prvú FIIC -_- Tak nech dobre slúži! Budú ma určite zaujímať dojmy nová vs. stará po pár týždňoch/mesiacoch používania...

Z môjho pohľadu a krátkych skúseností s FIIC to zatiaľ vidím takto:

+ vyššia bezpečnosť (hlavové airbagy, 5* vs 4*)

+ väčší kufor

+ perfektná roletka na kufri

- nedá sa sieťový program (nie je kde uchytiť siete v kufri)

- uzáver palivovej nádrže je vždy na kľúč

Ešte k tej bezpečnosti by som dodal len toľko, že mal som možnosť vidieť nejaké havarované FII (síce zatiaľ len hatchback), ale dosť ma prekvapil veľký počet výskytov zalomenej strechy smerom dovnútra k vodičovi. Proste pri určitom náraze, kedy dochádza k deformovaniu predných stĺpikov dôjde k zalomeniu strechy smerom dovnútra. Skúsim nájsť nejaké vhodné foto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...