Přejít na obsah

Alarm


Krtek

Doporučené příspěvky

Ahoj, poradil by mi někdo prosím s výběrem alarmu? Jde mi hlavně o spolehlivost.

Doporučuji alarmy Cobra, které jsou schváleny koncernem WolksVagen a mnohými jinými automobilkami. Jsou to dokonalé alarmy s "digitální" technologií. Např. nejrozšířenější model AK3193 je uni alarm se dvěma vodotěsnými ovladači, který hlídá všechny dveře, kufr, kapotu, vnitřní prostor a jeden okruh imobilizace. Tento alarm se vyznačuje malým rozměrem a technologií téměř bez relé. Je to zajímavé: když napadnu auto, rozhouká se a rozbliká. Okamžitě otevřu kapotu a zneškodním sirénu, auto stále bliká blinkrama. U jiného alarmu jsou slyšet relé a podle sluchu najdu asi místo, kde se alarm nachází a zneškodním jej. U cobry ne. Další prvek je bezpečnostní pin kód, který si zadá uživatel sám. Kód slouží k naučení dalšího ovladače a k nouzové deaktivaci. Jiné alarmy mají například skryté tlačítko. Přenos mezi sirénou a alarmem je datový, takže jakýkoliv útok jako je zkrat nebo proud je zbytečný. Alarm samozřejmě pokud má auto orig. el. okna a je od VW group, tyto okna po zamčení dotáhne. Je možné a to bych taky doporučil, připojit různá čidla, např. polohový senzor, který je proti odtažení nebo ukradení kol. Tento senzor má 2s zpoždění, což eliminuje náhlé výkyvy např. od silného větru nebo projíždějícího nákl. auta. Pak je možné pořídit vyšší model AK3198, který se líší pouze zálohovou sirénou. Pak bych ještě zmínil třeba GSM pagery s GPS. Tento pager např. PATRIOT v případě poplachu zavolá na 5 tel. čísel a pošle sms s GPS polohou a rychlostí vozidla. Automaticky se zapne odposlech vozidla. Jsou k dispozici tři výstupy, kterými se dá auto zastavit, rozblikat atd. Umí to ještě další věci. Jinak cobra má i alarmy pro orig. DO nebo se dají připojit přímo na sběrnici CAN. Tyto alarmy bych moc nedoporučoval, protože zranitelné místo je orig DO. Pokud se dostanu do auta, orig. se dá zneškodnit přes VAG diag. Pak bych ještě zaslepil zámky, ale pozor na nouzi. Nejsem lobista ani majitel nějakého servisu. Specializuji se na zabezpečení vozidel a pracuji pro firmu. Vše co jsem popsal obsahuje moje octavie a jsem v klidu. Ale pro objektivitu: podívej se třeba ne Jablotron, nebo Gemini. Vždy najdeš nějaké "ale". Možná jsou ještě nějaké kvalitní značky V ČR, ale většinou je problém s technickou podporou a servisním zázemím. Možná to nemusí být důležité, ale v případě poruchy je to potom problém. Ještě cena, AK3193 se v Brně pohybuje s DPH a montáží okolo 6300,- a montáž trvá asi 3-4hod u kvalitního servisu. Já třeba celou kabeláž izoluji textilní páskou, která je totožná s izolací v autě, implementuji ji do orig. svazků a tak se společně s malou jednotkou nedá alarm téměř najít a rozpoznat montáž. Firma, která cobru distribuuje a vyrábí patriot se jmenuje FaB Company a sídlí v Olomouci. Jinak, alarm si namontuješ klidně sám, kompletně ti popíšu připojovací body. Tak to je má rada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co od toho očekáváš a potřebuješ :-))))kolega předemnou to docela dobře rozepsal......

já používám Magicar 9000 s dálkovým startem a zůstanu mu věrný naprostá spokojenost.......

:-)))

cece, sem si procetl veci ohledne toho 9000C a asi jsi mi nasadil brouka do hlavy....alarm stoji cca 5.500 + veci okolo cca 1500,-Kc...kolik by u Tebe s Garnym stala montaz ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co od toho očekáváš a potřebuješ :-))))kolega předemnou to docela dobře rozepsal......

já používám Magicar 9000 s dálkovým startem a zůstanu mu věrný naprostá spokojenost.......

:-)))

Ja som mu sice poradil nieco z tych lacnejsich (ale vybornych, rozsiritelnych o dalsie cidla, atd...) ale mozem potvrdit ze Magicar rady 9000 atd. - to je uz nieco.... nepovedal kolko by zainvestoval..... :palec2: MAGICAR :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaká je zkušenost s Jablotronem???

Ahoj, jaký model máš na mysli?

Jedině Sherlog...auto s alarmem Vám stejně švihnou a nějaké to houkání nikoho na ulici nevzrušuje....vlastní bohužel špatná zkušenost.

To je pravda, ale Sherlog, Patriot, Altea, Awacs, Cobra Connex a jiné, jsou nejlépe funkční právě s alarmem. Když jsou jen jako pasivní zabezpečení, tak je to taky trochu k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je řeč o Jablotronu,, nemáte někdo zkušennosti s tímhle? http://www.jablotron.cz/autotechnika.php?p...roducts/ca-1202

Tak přesně tenhle alarm mám na své Fabce a myslím, že to je to nejlepší co jsem tam mohl dát. Samozřejmě , že na Sherlocka to asi nemá, ikdyž i tento alarm se dá hlídat přes PCO, ale to jsem nedal.

Výhodou tohoto alarmu je to, že kromě klasického houkání, kterému už dneska stejně nikdo nevěnuje pozornost, je stálá informace o stavu auta, stačí mít u sebe mobil. Já mám navíc čidlo v garáži a mám hlídanou i garáž /pokud tam je zrovna auto/. K alarmu jsem nechal připojit ultrazvuky a náklon. Auto se dá zkontrolovat přes internet i mobil a v případě narušení lze aktivovat přídavný imobilizer. Samozřejmě, že pokud by chtěl někdo konkrétně moje auto ukrást, tak mu to v tom nezabrání, ale narozdíl od klasického alarmu o tom ihned vím a můžu popř. podniknout další kroky. Dnes už je i verze s GPS modulem a dá se sledovat přesný pohyb toho auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je řeč o Jablotronu,, nemáte někdo zkušennosti s tímhle? http://www.jablotron.cz/autotechnika.php?p...roducts/ca-1202

Tak přesně tenhle alarm mám na své Fabce a myslím, že to je to nejlepší co jsem tam mohl dát. Samozřejmě , že na Sherlocka to asi nemá, ikdyž i tento alarm se dá hlídat přes PCO, ale to jsem nedal.

Výhodou tohoto alarmu je to, že kromě klasického houkání, kterému už dneska stejně nikdo nevěnuje pozornost, je stálá informace o stavu auta, stačí mít u sebe mobil. Já mám navíc čidlo v garáži a mám hlídanou i garáž /pokud tam je zrovna auto/. K alarmu jsem nechal připojit ultrazvuky a náklon. Auto se dá zkontrolovat přes internet i mobil a v případě narušení lze aktivovat přídavný imobilizer. Samozřejmě, že pokud by chtěl někdo konkrétně moje auto ukrást, tak mu to v tom nezabrání, ale narozdíl od klasického alarmu o tom ihned vím a můžu popř. podniknout další kroky. Dnes už je i verze s GPS modulem a dá se sledovat přesný pohyb toho auta.

Ještě takový nápad, už jsem dával i PIR do boxu. Myslím, že to je nejlepší řešení, jak zabezpečit střešní box.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam v aute taky Athose. Je to super vec. Hlavne kdyz nekde dlouho parkuju (celej den v praze nebo nekde pres noc), tak si obcas poslu sms a mam jistou kdyz mi auto odepise, ze je vse OK. Jediny co nedoporucuju je zapojeni na origo klicek.

Neda se ric ten ci ten alarm je nejlepsi. Nejdriv je nutny vedet co od toho cekas. Pokud ovladani pres GSM (GPS), tak bych volil Athose. Pokud ti staci radiovej pager, tak Magicar jsou spickovy alarmy nebo jejich levnejsi verze Sentinel. Pokud stacej jen zakladni funkce (hlidani dveri a IMO) tak napr Mistral za cca 1600,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je řeč o Jablotronu,, nemáte někdo zkušennosti s tímhle? http://www.jablotron.cz/autotechnika.php?p...roducts/ca-1202

Tak přesně tenhle alarm mám na své Fabce a myslím, že to je to nejlepší co jsem tam mohl dát. Samozřejmě , že na Sherlocka to asi nemá, ikdyž i tento alarm se dá hlídat přes PCO, ale to jsem nedal.

Výhodou tohoto alarmu je to, že kromě klasického houkání, kterému už dneska stejně nikdo nevěnuje pozornost, je stálá informace o stavu auta, stačí mít u sebe mobil. Já mám navíc čidlo v garáži a mám hlídanou i garáž /pokud tam je zrovna auto/. K alarmu jsem nechal připojit ultrazvuky a náklon. Auto se dá zkontrolovat přes internet i mobil a v případě narušení lze aktivovat přídavný imobilizer. Samozřejmě, že pokud by chtěl někdo konkrétně moje auto ukrást, tak mu to v tom nezabrání, ale narozdíl od klasického alarmu o tom ihned vím a můžu popř. podniknout další kroky. Dnes už je i verze s GPS modulem a dá se sledovat přesný pohyb toho auta.

A neměl bys odkaz na ten model s GPS modulem? Zajímala by mě cena a tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neměl bys odkaz na ten model s GPS modulem? Zajímala by mě cena a tak

ten gsm/gps je treba tady a tady je dokonce s bt modulem a pri zasunutem klicku je mozne jej pouzit jako bt gps pro navigaci v pda nebo chytrem telefonu.

ale to, ze ti takto zabezpecene auto neukradou aniz bys o tom vedel neni tak uplne pravda. pokud si pro nej prijdou s gsm rusickou, bude ti ten gsm modul uvnitr auta k nicemu, ale to uz tak proste je, ze pokud ti to nekdo bude chtit ukrast, tak ti to ukrade

Editováno: , autor: drsny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neměl bys odkaz na ten model s GPS modulem? Zajímala by mě cena a tak

ten gsm/gps je treba tady a tady je dokonce s bt modulem a pri zasunutem klicku je mozne jej pouzit jako bt gps pro navigaci v pda nebo chytrem telefonu.

ale to, ze ti takto zabezpecene auto neukradou aniz bys o tom vedel neni tak uplne pravda. pokud si pro nej prijdou s gsm rusickou, bude ti ten gsm modul uvnitr auta k nicemu, ale to uz tak proste je, ze pokud ti to nekdo bude chtit ukrast, tak ti to ukrade

V tom máš pravdu. Přijedou ukradnou a nic nudělám, tak už to prostě je. No asi zůstanu u něčeho levnějšího. Asi fakt zbytečnej komfort.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom máš pravdu. Přijedou ukradnou a nic nudělám, tak už to prostě je. No asi zůstanu u něčeho levnějšího. Asi fakt zbytečnej komfort.

nerikam, ze to nema smysl, urcite ne kazdy corkar ma rusicku gsm (ikdyz nabastlit ji je brnkacka). jen jsem chtel upozornit, ze i toto relativne hodne dobre zabezpeceni ma diru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...