Přejít na obsah

Nefunkcna schema- Si9243


host11

Doporučené příspěvky

Tak uz mi schema s Maxom a SI funguje, bola vadna dioda, presnejsie dve, no kto by to bol myslel ze rovno dve, hned mam dva funkcne kable, ale s tymi transistormi mi to nejde aj tak, skusim este zmenit hodnotu toho R4 odporu. Skusam to na felicii MPI SIMOS

Neviem preco ti to nejde, ja som nic nemenil a islo mi to na prvy pokus.... ako som pisal tranz. BC546... A este keby ste videli ako som to doondial, no niečo nechutné, ale čo už nemali plošák v obchode (u nás je len taký malý jeden obchodík a som rád že som dostal aspoň aj to rs232). ............No vidíš tak teraz jeden funkčný môžeš predať......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mi schema s Maxom a SI funguje, bola vadna dioda, presnejsie dve, no kto by to bol myslel ze rovno dve, hned mam dva funkcne kable, ale s tymi transistormi mi to nejde aj tak, skusim este zmenit hodnotu toho R4 odporu. Skusam to na felicii MPI SIMOS

Neviem preco ti to nejde, ja som nic nemenil a islo mi to na prvy pokus.... ako som pisal tranz. BC546... A este keby ste videli ako som to doondial, no niečo nechutné, ale čo už nemali plošák v obchode (u nás je len taký malý jeden obchodík a som rád že som dostal aspoň aj to rs232). ............No vidíš tak teraz jeden funkčný môžeš predať......

no neviem ja som davaj BC547 moze to byt aj tym skusim 546 nech je sranda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mi schema s Maxom a SI funguje, bola vadna dioda, presnejsie dve, no kto by to bol myslel ze rovno dve, hned mam dva funkcne kable, ale s tymi transistormi mi to nejde aj tak, skusim este zmenit hodnotu toho R4 odporu. Skusam to na felicii MPI SIMOS

Neviem preco ti to nejde, ja som nic nemenil a islo mi to na prvy pokus.... ako som pisal tranz. BC546... A este keby ste videli ako som to doondial, no niečo nechutné, ale čo už nemali plošák v obchode (u nás je len taký malý jeden obchodík a som rád že som dostal aspoň aj to rs232). ............No vidíš tak teraz jeden funkčný môžeš predať......

no neviem ja som davaj BC547 moze to byt aj tym skusim 546 nech je sranda

Skús, ale rozdiel je len vo voltáži..... prekontroluj ci si spravne zapojil na trandikoch E B C....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro všechny co se chtějí zbytečně namáhat obvod Si9243 nechoď te kupovat do EZK, tento obvod nemají v sortimentu a ani mít nebudou.A ti co nerozumí alespoň trochu elektronice ať raději vůbec nezkouší vyrábět, by si mohli špatnou výrobou zničit elektroniku v autě.

Ať to raději svěří někomu zkušenějšímu.

Editováno: , autor: Vinnic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Tak uz mi schema s Maxom a SI funguje, bola vadna dioda, presnejsie dve, no kto by to bol myslel ze rovno dve, hned mam dva funkcne kable, ale s tymi transistormi mi to nejde aj tak, skusim este zmenit hodnotu toho R4 odporu. Skusam to na felicii MPI SIMOS

to si mohol hned odmerat napajanie na IO :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ešte chcem upozornit aby ste si dali pozor či vam predavač nedava zle sušiastky. Ten primitív s IQ pribrzdeného hojdacieho koníka nepochopil čo znamená písmeno"k" v skratkách hodnôt odporov. Takže namiesto 3k mo dal 3r a namiesto 10k 10r. A ja debil (neskladal som to doma, nemal som ani multimeter a ani som sa neunúval čítať tie pásiky) som to poskladal s tými zlými sučiastkami. Samozrejme keď som to zapojil na skúšku do PC seriový port(naštastie jeden z dvoch) vypľul dušu. Mal som šťastie že som to neskušal hneď na aute.

Takže POZOR!!! radšej kontrolujte hneď pri predaji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No z toho vyplýva: treba mu to diktovať a nie mu dať papierik

Ešte chcem upozornit aby ste si dali pozor či vam predavač nedava zle sušiastky. Ten primitív s IQ pribrzdeného hojdacieho koníka nepochopil čo znamená písmeno"k" v skratkách hodnôt odporov. Takže namiesto 3k mo dal 3r a namiesto 10k 10r. A ja debil (neskladal som to doma, nemal som ani multimeter a ani som sa neunúval čítať tie pásiky) som to poskladal s tými zlými sučiastkami. Samozrejme keď som to zapojil na skúšku do PC seriový port(naštastie jeden z dvoch) vypľul dušu. Mal som šťastie že som to neskušal hneď na aute.

Takže POZOR!!! radšej kontrolujte hneď pri predaji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No z toho vyplýva: treba mu to diktovať a nie mu dať papierik
Ešte chcem upozornit aby ste si dali pozor či vam predavač nedava zle sušiastky. Ten primitív s IQ pribrzdeného hojdacieho koníka nepochopil čo znamená písmeno"k" v skratkách hodnôt odporov. Takže namiesto 3k mo dal 3r a namiesto 10k 10r. A ja debil (neskladal som to doma, nemal som ani multimeter a ani som sa neunúval čítať tie pásiky) som to poskladal s tými zlými sučiastkami. Samozrejme keď som to zapojil na skúšku do PC seriový port(naštastie jeden z dvoch) vypľul dušu. Mal som šťastie že som to neskušal hneď na aute.

Takže POZOR!!! radšej kontrolujte hneď pri predaji

lepší je, když vám prodavač pomíchá diody lol , já to zjistil bohužel až při zkouše po napájení, nazval bych to přístrojovka cirkus :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najhoršie je keď mu to diktujete, potom si po to ide do šufličkov a od relatok zahlasi ale tie 5GV-....nemame a neodpiše ich z kasy...minule som prišiel o cca 300SK...

Už si davam pozpr

Každý se musí jednou spálit, já mám po letošku bohužel popálenin až až.

a si nejlepší je nakupovat přes net, pokud to jde, kdásně si to v pohodě vyberu, porovnám a příjde mi to až pod nos.

www.gme.cz maximální spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten predavač je ale totalne mešuge. Namiesto 470nf kondu mi dal 470uF, to som si ale samozrejme hneď všimol a vratil som ho po spravny. Keď som zistil že mi dal zle odpory som prekontroval aj bloček a zistil som že mi blokoval kond 470nF/250V za 18Sk namiesto 470nF/63V za cca 3Sk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde sa ti to stalo?

Ten predavač je ale totalne mešuge. Namiesto 470nf kondu mi dal 470uF, to som si ale samozrejme hneď všimol a vratil som ho po spravny. Keď som zistil že mi dal zle odpory som prekontroval aj bloček a zistil som že mi blokoval kond 470nF/250V za 18Sk namiesto 470nF/63V za cca 3Sk.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz som tam kupoval odpory znova. Najprv som toho predavača upozornil že nech ma neosere ako minule a diktoval som 2 x 10k a 2 x 3k, pozeral som že odkiaľ to vyberá, dal mi to do sáčku, zaplatil som (podivuhodne to nablokoval dobre) a išiel som domov. Asi v pol ceste mi napadlo že by som si to mohol skontrolovat podľa pásikov, bol som na bicykli a tak mi nič nebránilo zastaviť. Zistil som že ten kráľ primitívov mi dal 2 x 3k 1x 10k a 1 x 9k1 odpor. Otočil som bicykel prišiel som nazad do predajne a zistil že ani jeden z predavačov nevie čo znamenajú tie pásiky a že v tých šuflíkoch majú totálny chaos. Ak tam ešte budem niekedy niečo kupovať tak budem nútený všetko kontrolovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano toho som mal na mysli....ten v strede tan mlady je najlepši, vyzna sa , je rychly a poradi keď treba. Akurat nema rád Škodovky :(

pockaj pockaj a podla pasikov to vies z hlavy?

inak mesuge je v gmku v ba na nivach ten pan v okuliaroch. sice odbornik a da sa snim aj poradit ale obcas toho ma asi vela a potom ma vlciu tmu a preda ti pomaranc miesto bananu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...