Přejít na obsah

zateká mi do kufra voda


carlos70

Doporučené příspěvky

zateká mi do kufra fábie hatchback voda, presnejšie k priestoru rezervného kolesa. Demontoval som plast pri zámku zadných dverí a tam som objavil oválny otvor asi 4 cm dlhý a 1 cm široký, cez ktorý tá voda zateká. Mal už niekto podobný problém? Viete mi poradiť, čo s tým?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozmýšľam, kde by to mohlo byť. Je to presne pod zámkom? Plast pri zámku myslíš tú malú záslepku, alebo celý plast na zadnom prahu? A zateká to pri normálnom daždi, alebo po návšteve myčky?

Možno by bodla aj fotka, stačí z mobilu. Už sa nepamätám ako to bolo presne u hatchbacku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozmýšľam, kde by to mohlo byť. Je to presne pod zámkom? Plast pri zámku myslíš tú malú záslepku, alebo celý plast na zadnom prahu? A zateká to pri normálnom daždi, alebo po návšteve myčky?

Možno by bodla aj fotka, stačí z mobilu. Už sa nepamätám ako to bolo presne u hatchbacku...

Zateká mi to aj pri normálnom daždi, ako aj po návšteve umyvárky. Demontoval som celý plast na zadnom prahu. Odfotil som to.

post-7897-1179252377_thumb.jpg

post-7897-1179252394_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Asi sa mi podaril vyriešiť problém.

S uvedeným problémom som sa obrátil aj na pracovníkov Škoda servisu, ktorý mi nevedeli určiť problém, oni tvrdili, že zadná časť vozu musela byť havarovaná, čo pravda nebola. Nastavili mi zámok, aby bol väčší prítlak na tesniacu gumičku, no nepomohlo, voda ďalej vnikala do kufra.

Po demontovaní plastu prahu piatych dverí som zistil, že voda zateká pri tesniacej gumičke na spodnej časti. Na prahu sú 2 otvory, na ľavej a pravej strane, cez ktoré ďalej tiekla do nosníku a následne cez otvor pri rezervnej pneumatike / foto v 3 príspevku / na dno kufra.

Jeden známy, ktorý má taktiež fabku mu poradil. Mal podobný problém.

Tesniacu gumičku treba po obvode vysunúť vyššie, nakoľko piate dvere riadne nepriliehajú na gumičku, následkom čoho voda vniká dovnútra. Po tomto 2 - 3 krát zatvoriť dvere. Týmto sa poloha gumičky nastaví podľa dvier. Tak som urobil, a voda prestala vnikať dovnútra.

Odskúšal som to prúdom vody a voda neprenikla. Zajtra idem na umyvárku a dúfam že už nebudem mať vody v kufri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...