Přejít na obsah

Přídavná ochrana pohonné jednotky (vysvětlení)


petajs

Doporučené příspěvky

Ano, Malin ma pravdu.Před chvilkou jesm se vrátil ze servisu kde byli velice ochotni a zvedli nové HTP a skutečně tam jsou tři obdelnikové otvory pro přichicení krytu.Akorád se musejí vložit pérové matky a nebo silikonové kostičky jak mně informovli v servisu. Kryt je objednán jakmile dojde bude namontován.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také už mám namotovaný kryt motoru na HTP. Musel se trochu seříznot vadil výfuk, odřezalo se i pár kostiček. Ty se docela dali dobře odstranit. Podle fakury má nazev tlumení protihlukové 6Q0 825 237 AB. S montáži v servisu u nás cena 1041 Kč . Před montáži jsem musel ujet asi 30 km na posolených silnicích. V servisu na autě ostřikly nabalený snih pod koly a když jsem jej viděl na zvedáku motor nebyl špinavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Dnes som nahodou v ETKE narazil na dalsie kryty

6Q0 018 906 N - pre benzin

6Q0 018 906 Q - nafta (moznost dokupit hlukovu izolaciu - 6Q0 018 997 A)

kompatibilne s FI, FII, R

Nazdar chlapi,já jsem koupil Roomstera Scouta už s tou přídavnou ochranou motoru,a tedˇs tím mám trošku problém,protože jak byl sníh tak jsem jel po silnici

a byla tam taková hrouda sněhu-jak tředa upadne někomu od zástěrky-jenže to nebyl sníh,ale vápencový kámen a já na to najel a kryt pod motorem prasknul.

Takže bylo vydělaný.Tak jsem zjištoval podle orig.čísla 6Q0018906N že to stojí ranec peněz-cca 6200kč.Ale prý údajně už plechovej.Což je dost zajímavý,protože

na autě byl plast se skelnýma vláknama.Nicméně vozidlo je uzpůsebeno na těžký plech,protože drží na 6ti šroubech M8 a 6ti torxech na bocích.Pod chladičem je

takovej nosnej rám jak mají např.OCT scouty.Přitom to číslo nd je stejný jak na tom krytu půvoním.Takže já to zkusím zjistit přesně jak to je-jestli je to opravdu

plech,a pak napíšu.Pokud jste někdo tento problém už řešili,tak dejte vědět.Díky.

Ještě musím dodat,že to je 1.6 16V vyr.08-2008

Editováno: , autor: Honza 29
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi,já jsem koupil Roomstera Scouta už s tou přídavnou ochranou motoru,a tedˇs tím mám trošku problém,protože jak byl sníh tak jsem jel po silnici

a byla tam taková hrouda sněhu-jak tředa upadne někomu od zástěrky-jenže to nebyl sníh,ale vápencový kámen a já na to najel a kryt pod motorem prasknul.

Takže bylo vydělaný.Tak jsem zjištoval podle orig.čísla 6Q0018906N že to stojí ranec peněz-cca 6200kč.Ale prý údajně už plechovej.Což je dost zajímavý,protože

na autě byl plast se skelnýma vláknama.Nicméně vozidlo je uzpůsebeno na těžký plech,protože drží na 6ti šroubech M8 a 6ti torxech na bocích.Pod chladičem je

takovej nosnej rám jak mají např.OCT scouty.Přitom to číslo nd je stejný jak na tom krytu půvoním.Takže já to zkusím zjistit přesně jak to je-jestli je to opravdu

plech,a pak napíšu.Pokud jste někdo tento problém už řešili,tak dejte vědět.Díky.

Ještě musím dodat,že to je 1.6 16V vyr.08-2008

Tak už jsem zjistil přesně jak to je s krytem pod motor plechovým pro roomster nebo F2.Pro tyto vozy kryt motoru plechový neexistuje.Škodovka ho nevyrábí.

Jak jsem to zjištoval minule,tak mi jeden prodejce řekl materiál plech, a druhý že to je plastový.Tak jsme se na to dívali pořádně,a zjistili jsme hmotnost 2,3kg.

To znamená plast.A potom přimo v centrálním skladu v MB napsali že to je plast za 6200kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě,takovej kus plastu a tolik peněz..Ptal jsem se kolik stojí na oct scout plech pod motor,prý cca 4000kč.A to je už kus železa,tak nevím podle čeho ty ceny škodovka dělá.A jinej kryt tam nepasuje-jen ten za těch 6200kč... :kol-25:

Editováno: , autor: Honza 29
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten jsem zkoušel tam dat a nepasuje tam kvůli tomu rámu co je mezi chladičem a motorem.Jedině bych ho musel odmontovat a to se mi nechce..Tak jsem to

udělal jinak:vzal jsem ten původní kryt co byl na autě,dal ho kamošovi a on mě na laseru vyříznul plech 3mm a naohýbal to a já jsem tedˇo víkendu to tam dopasoval na autě na ten rám-sice to byla hra :D asi 8 hodin zámečnické práce ale je to perfekt.Ještě ho nastříkám a hotovo.A vyšlo to na pár kč a hlavně to bude funkční. :)

Editováno: , autor: Honza 29
Pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar přátelé, máte někdo ten kryt motoru jako součást paketu (ochrana podvozku) + zdvižení podvozku o 5 mm za 4 tisíce na Roomsterovi. Scháním i nějaké info, hlavně k těm 5mm, prodejce ví houby, protože se to prý téměř neprodává, mě zajímá v čem to zdvižení spočívá, myslím že jen pružiny ??? Scháním info ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...