Přejít na obsah

Moje Fabulka bourala


Rodsten

Doporučené příspěvky

Dnes v noci se mé drahé polovičce povedlo při couvání přibrat sloupek sousedního plotu. Bohužel to odnesl zadní nárazník, pravý zadní blatník a škrabnuté jsou i zadní pravé dveře. Dveře a blatník by snad mělo stačit jen přelakovat, ale oblast kolem zadního světla je promáčkla až do kovu. Auto je staré 2,5 roků a je na leasing. Policie volaná nebyla, protože na plotu ani dalším autě škoda nevznikla a škoda by snad 50 tisíc překročit neměla.

Potřeboval bych poradit, jak mám dál postupovat ? Auto je havarijně pojištěné se spoluúčastí 5% /min. 5000,- kč/. Vůbec netuším, na kolik ta oprava přijde. Lakovat se bude zadní nárazník, jedny dveře, a celý pravý zadní blatník, který se však bude muset nějak opravovat /rovnat/. Myslel jsem, že bych nejdřív zajel do servisu, ať mi stanoví předběžnou cenu, ale asi to bude přes 5 000. Takže mám nejdřív kontaktovat pojišťovnu ? Pak servis ?

Jaká může nastat situace s proplácením ? Nechat událost proplatit přímo servisu, nebo je lepší opravu zaplatit komplet a nechat si to proplatit od pojišťovny ?

No a nakonec co leasingovka. Hlásit jí to ? Nebudou dělat problémy, že to nešlo přes policajty ? Budou to chtít vidět ? Poraďte jak postupovat, abych neudělal chybu ? Fakt jsem z toho dost nanervy, protože je nabouraná oblast, která se nedá vyměnit a to mně sere nejvíc. Bude se to rovnat a kitovat a pak to může začít dělat problémy. Zřejmě taky bude poznat změna laku.

Fotit to půjdu dneska, tak tu pak ty fotky dám.

Edit: vloženy fotky z mobilu.

post-1100-1179679242_thumb.jpg

post-1100-1179679281_thumb.jpg

post-1100-1179679325_thumb.jpg

post-1100-1179679398_thumb.jpg

post-1100-1179679456_thumb.jpg

post-1100-1179679537_thumb.jpg

post-1100-1179679589_thumb.jpg

post-1100-1179679632_thumb.jpg

Editováno: , autor: Rodsten
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja myslim, ze aby ti to slo pres havarijni pojistku, musis mit sepsany protokol o nehode od policajtu, kteri ho pak sami poslou pojistovne. Pojistovna pak posle sveho agenta, ktery auto nafoti a neco asi sepise. Nevim jestli ti to ted pujde vzit na tu pojistku, kdyz jsi nevolal policajty ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja myslim, ze aby ti to slo pres havarijni pojistku, musis mit sepsany protokol o nehode od policajtu, kteri ho pak sami poslou pojistovne. Pojistovna pak posle sveho agenta, ktery auto nafoti a neco asi sepise. Nevim jestli ti to ted pujde vzit na tu pojistku, kdyz jsi nevolal policajty ...

Tak tady si myslím nemáš pravdu. Policajty je nutno volat při zranění, usmrcení nebo škodě přes 50.000 kč. K ničemu takovému tam nedošlo. Auto je havarijně pojištěno a podmínka policie snad v tomto případě nutná není, leda že by dělala problémy leasingovka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protokol od policajtu neni nutny v pripadech popsanych vyse. Pokud zajedes do servisu co ma smlouvu s tvou pojistovnou, tak nemusis jezdit samostatne ani do pojistovny, oni to nafoti, poslou pojistovne a pokud maji ultra dobre vztahy tak zaplatis v servisu jen tu spoluucast a oni si uz zbytek vyinkasuji od pojistovny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady si myslím nemáš pravdu. Policajty je nutno volat při zranění, usmrcení nebo škodě přes 50.000 kč. K ničemu takovému tam nedošlo. Auto je havarijně pojištěno a podmínka policie snad v tomto případě nutná není, leda že by dělala problémy leasingovka....

Pokud je auto na leasing, tak musis volat policii vzdy.

(5) Dojde-li při dopravní nehodě ke hmotné škodě na některém ze

zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí nebo na jiných věcech nižší

než 50 000 Kč, jsou účastníci dopravní nehody povinni ohlásit tuto nehodu

policistovi, jestliže se nedohodnou na míře účasti na způsobení vzniklé

škody nebo byla-li hmotná škoda způsobena na majetku třetí osoby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady si myslím nemáš pravdu. Policajty je nutno volat při zranění, usmrcení nebo škodě přes 50.000 kč. K ničemu takovému tam nedošlo. Auto je havarijně pojištěno a podmínka policie snad v tomto případě nutná není, leda že by dělala problémy leasingovka....

Pokud je auto na leasing, tak musis volat policii vzdy.

(5) Dojde-li při dopravní nehodě ke hmotné škodě na některém ze

zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí nebo na jiných věcech nižší

než 50 000 Kč, jsou účastníci dopravní nehody povinni ohlásit tuto nehodu

policistovi, jestliže se nedohodnou na míře účasti na způsobení vzniklé

škody nebo byla-li hmotná škoda způsobena na majetku třetí osoby.

Já právě o tom vím, ale bylo mi blbé volat polivajty jen proto, že manželka při couvání vyjela z cesty a odřela půl auta. Nic by to nevyřešilo, akorát by dostala pokutu a možná i body. No nic, zítra to budu s leasingovkou a pojišťovnou řešit, tak dám vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- kdyby bylo to auto tvoje, dělej si s tím, co chtěš (samozřejmě v mezích zákona).

- Ty ho máš půjčený od leasingovky a buď rád, že to dopadloještě takhle. Doporučuji, aby sis pročetl smlouvu. V ní zjištíš, že policii při každé nehodě (skoro při každém škrábanci) volat musíš a ještě se mrkni, zda-li vůbec tvoje polovička je oprávněna půjčené auto řídit.

- Rozhodně ti nedoporučuju to nehlásit a nechat to "načerno" opravit. Je to něco, jako kdybys půjčil třeba svého starého zeleného Favorita sousedovi a on by ti ho vrátil za 14 dní přestříkaného na červeno a f tuningu. Asi by jsi se jako majitel docela divil.

- tenhle nabouraný zadní nárazník ti vyjde na spoluúčast + zbytek zaplatí pojišťovna. To je cca 10-15 tKč, to zase není tak hrozný. (Dovolená v Chorvatsku ?)

- horší by bylo, kdybys to půl roku před polacením leasingu otočil na budku. Leasingovka by ti zbytek splátek odpustila, resp. by tím vyrovnala zbytek, co by dostala za totálku. Takže v horším byl bys bez auta ( a 200.000,- zaplacenejch na leasingu fuč), v lepším bys dostal pár drobnejch za totálku (a byl bys stejně bez auta a 200.000,- stejně fuč)

P.S.: ad - nikde není škrábnuto - Onehdá se kolega hádal s DP, když mu jeho Favorita lehce škrábla tramway tím předním spřáhlem.. DP se oháněly tím, že když je škoda na Favoritu od tramwaye, musí být škoda i na tramwayi :)

On leasing je skvělá věc ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je psáno výše, zavolat policii u leasingu ač je otravné a dražší v celkovém pohledu ušetří nervy a možna i peníze. Řešil jsem podobnou záležitost, šlo o pár tisícovek, ženská na infolince mi řekla že pokud jde jen o blatník tak volat nemusím a nakonec z toho bylo lítání ažaž a když jsem jim řekl, že jsem jednal na radu jejich zaměstnance tak se mi smáli do ksichtu (nakonec to dobře dopadlo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- kdyby bylo to auto tvoje, dělej si s tím, co chtěš (samozřejmě v mezích zákona).

- Ty ho máš půjčený od leasingovky a buď rád, že to dopadloještě takhle. Doporučuji, aby sis pročetl smlouvu. V ní zjištíš, že policii při každé nehodě (skoro při každém škrábanci) volat musíš a ještě se mrkni, zda-li vůbec tvoje polovička je oprávněna půjčené auto řídit.

- Rozhodně ti nedoporučuju to nehlásit a nechat to "načerno" opravit. Je to něco, jako kdybys půjčil třeba svého starého zeleného Favorita sousedovi a on by ti ho vrátil za 14 dní přestříkaného na červeno a f tuningu. Asi by jsi se jako majitel docela divil.

- tenhle nabouraný zadní nárazník ti vyjde na spoluúčast + zbytek zaplatí pojišťovna. To je cca 10-15 tKč, to zase není tak hrozný. (Dovolená v Chorvatsku ?)

- horší by bylo, kdybys to půl roku před polacením leasingu otočil na budku. Leasingovka by ti zbytek splátek odpustila, resp. by tím vyrovnala zbytek, co by dostala za totálku. Takže v horším byl bys bez auta ( a 200.000,- zaplacenejch na leasingu fuč), v lepším bys dostal pár drobnejch za totálku (a byl bys stejně bez auta a 200.000,- stejně fuč)

P.S.: ad - nikde není škrábnuto - Onehdá se kolega hádal s DP, když mu jeho Favorita lehce škrábla tramway tím předním spřáhlem.. DP se oháněly tím, že když je škoda na Favoritu od tramwaye, musí být škoda i na tramwayi :)

On leasing je skvělá věc ...

Lidí, vy mně všichni teda strašíte. Vím, že u leasingu je třeba policii volat prakticky při každé nehodě. To jsem sice neudělal, nepovažoval jsem to za nutné, vždyť to byl jen plotový sloupek a byla by z toho jen zbytečná pokuta navíc. Mluvil jsem z kolegou, který měl před časem podobný problém a taky to řešil bez policie. Leasingovka dala souhlas k opravě a pojišťovna to pak zaplatila. Doufám, že tak nějak to bude i u mně, snad nebude dělat problémy. Odpoledne dám fotky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- kdyby bylo to auto tvoje, dělej si s tím, co chtěš (samozřejmě v mezích zákona).

- Ty ho máš půjčený od leasingovky a buď rád, že to dopadloještě takhle. Doporučuji, aby sis pročetl smlouvu. V ní zjištíš, že policii při každé nehodě (skoro při každém škrábanci) volat musíš a ještě se mrkni, zda-li vůbec tvoje polovička je oprávněna půjčené auto řídit.

- Rozhodně ti nedoporučuju to nehlásit a nechat to "načerno" opravit. Je to něco, jako kdybys půjčil třeba svého starého zeleného Favorita sousedovi a on by ti ho vrátil za 14 dní přestříkaného na červeno a f tuningu. Asi by jsi se jako majitel docela divil.

- tenhle nabouraný zadní nárazník ti vyjde na spoluúčast + zbytek zaplatí pojišťovna. To je cca 10-15 tKč, to zase není tak hrozný. (Dovolená v Chorvatsku ?)

- horší by bylo, kdybys to půl roku před polacením leasingu otočil na budku. Leasingovka by ti zbytek splátek odpustila, resp. by tím vyrovnala zbytek, co by dostala za totálku. Takže v horším byl bys bez auta ( a 200.000,- zaplacenejch na leasingu fuč), v lepším bys dostal pár drobnejch za totálku (a byl bys stejně bez auta a 200.000,- stejně fuč)

P.S.: ad - nikde není škrábnuto - Onehdá se kolega hádal s DP, když mu jeho Favorita lehce škrábla tramway tím předním spřáhlem.. DP se oháněly tím, že když je škoda na Favoritu od tramwaye, musí být škoda i na tramwayi :)

On leasing je skvělá věc ...

Lidí, vy mně všichni teda strašíte. Vím, že u leasingu je třeba policii volat prakticky při každé nehodě. To jsem sice neudělal, nepovažoval jsem to za nutné, vždyť to byl jen plotový sloupek a byla by z toho jen zbytečná pokuta navíc. Mluvil jsem z kolegou, který měl před časem podobný problém a taky to řešil bez policie. Leasingovka dala souhlas k opravě a pojišťovna to pak zaplatila. Doufám, že tak nějak to bude i u mně, snad nebude dělat problémy. Odpoledne dám fotky....

Tak nějak to taky dopadne, neboj, jen s protokolem od policie by to bylo jednodušší a správné řešení.

BTW: při vyšších škodách (tuším, že víc jak 10t kč, což bude jistě Tvůj případ), musí dát leasingovka vinkulaci poj.plnění v Tvůj prospěch (nebo rovnou v prospěch servisu, který Ti auto sparvuje), takže krom výše popsaného také zavolej na leasingovku, řekni jim, co se stalo a oni Ti kromě zaslání vinkulace řeknou i co a jak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Policajty, pokud způsobil škodu jen sobě volat nemusí. Tím, že by je zavolal, by se změnilo jen to, že by od nich dostal pokutu. U leasingu je volat musíš vždy, jak už někdo psal, auto není tvoje, máš ho půjčené.

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U prvního příspěvku jsem provedl edit, vložil fotky. Kvalita nic moc, je to z mobilu. Bohužel teď za světla je vidět podstatně více než včera po tmě, je vidět i zatlačený rantl nad kolem, což jsem večer neviděl. Já včera odhadoval škodu na 20-30 tisíc, známy dnes říkal, že to bude o dost víc. Je to metalíza, co vy na to ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U prvního příspěvku jsem provedl edit, vložil fotky. Kvalita nic moc, je to z mobilu. Bohužel teď za světla je vidět podstatně více než včera po tmě, je vidět i zatlačený rantl nad kolem, což jsem večer neviděl. Já včera odhadoval škodu na 20-30 tisíc, známy dnes říkal, že to bude o dost víc. Je to metalíza, co vy na to ?

těch 30 ti možná stačit bude...

policii volat v každém případě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze nemate pravdu.kdyz sem mel fabku tak sem si nechal otevrenej kufr a zajel do garaze :aggressive: ,no dvere se otocily na strechu.policajty sem nevolal . rano sem zajel do servisu skodovky a tam mi to nafotil a poslal to do pojistovny a z leasingovky si sami vyzadaly papir o vynkulaci penez ve prospech servisu a potom to opravily a je jen podepsal papiry a zaplatil spoluucast a bylo. vubec o nic sem se nestaral......neboj to dobre dopadne.... ;):palec2:

Editováno: , autor: mr.pecoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze nemate pravdu.kdyz sem mel fabku tak sem si nechal otevrenej kufr a zajel do garaze :aggressive: ,no dvere se otocily na strechu.policajty sem nevolal . rano sem zajel do servisu skodovky a tam mi to nafotil a poslal to do pojistovny a z leasingovky si sami vyzadaly papir o vynkulaci penez ve prospech servisu a potom to opravily a je jen podepsal papiry a zaplatil spoluucast a bylo. vubec o nic sem se nestaral......neboj to dobre dopadne.... ;):palec2:

Tak nějak bych si to představoval. Znám ještě jednoho, který u leasingu udělal škodu na vlastním voze a bez policajtu to nechal opravit, akorát leasingovku kontaktoval s tím, co se stalo. Zítra dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle bylo za třicet tisíc...

Jinak tady není co vymýšlet - nejlepší bude si u Tvé pojišťovny anonymně zjistit (nejlépe i s odkazem na příslušné ustanovení smlouvy), zda se taková událost musí hlásit na PČR, pokud ano, tak se to dá ohlásit dodatečně. Pokud to není zapotřebí hlásit, není co řešit.

V každém případě doporučuji vyhledat takový autorizovaný servis, který má smlouvu s Tvojí pojišťovnou, a opravu vozu zadat jim. Zaplatíš jen spoluúčast a ani se spolu už vyřídí... ;)

post-101-1179735315_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá, že to bude na dobré cestě.

Nejdřív jsem volal na leasingovku. Nahlásil jsem vše potřebné, ptali se mně, jestli u toho byla policie. Řekl jsem že ne, protože řidila manželka a když viděla jen odřený blatník a rozbité světlo, tak na to policii nevolala. Manželka těmto věcem nerozumí a ikdyž ví, že auto máme na leasing, tak jí v tu chvíli asi vůbec nenapadlo, že auto je třetí osoby a volat měla. Paní na leasingovce to pochopila a tím to skončilo.

Pak jsem nahlásil škodu pojišťovně, tam taky nikdo prozatím drahoty nedělal. V servise se na to podívali a odhadli cenu 40 tisíc.

Pokud likvidátor svolí, tak výměna nárazníku, světla, blatníku + lak zadních dveří....

Editováno: , autor: Rodsten
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodsten: tak hlavne aby to dobre dopadlo... ;) Hlavni je, zes upresnil, ze to byla tvoje manzelka -pokud by to byla jen pritelkyne, tak bys mel problem... Kazdy dalsi clovek co jezdi s autem by mel byt evidovany na leasingovce + by mel mit od nich potvrzeni, ze je opravnen vozidlo ridit... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdříve je třeba rozlišit úvěr a leasing.

Zatímco u úvěru jste zapsaný v OTP jako majitel vozu Vy, u leasingu je to Leasingová společnost.

Nicméně zákon stanovuje, že při leasingu a je-li majitelem právnická osoba (firemní vůz)

je nutno vždy (!) k nehodě přivolat Policii.

(u úvěrů se na to příliš nehledí, neb nesplácíte hodnotu vozu, ale půjčku peněz).

Možná by toto šlo po dohodě s Vaší pojišťovnu obejít tím, že byste dodatečně sepsali

pro Vaší pojišťovnu s poškozeným sousedem protokol o nehodě + místopřísežné prohlášení,

že se tak stkutečně událo, jak je posáno a kde by se Vaše manželka přiznala ke škodě

(označila by se jasně za viníka nehody).

Ale ta přítomnost Policie na místě nehody byla podle mě důležitá. Obávám se,

že pojišťovna může plnění vyloučit nebo zkrátit.

Bych radil ROZHODNĚ nevolat operátorce pojišťovny, ale volil bych osobní konzultaci.

Mám s tím dobrou zkušenost. Případ který vypadal bez plnění, nakonec pojišťovna

proplatila, i když to bylo tisíc papírů ve stylu "místopřísežně prohlašuji, že..." :palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá, že to bude na dobré cestě.

Nejdřív jsem volal na leasingovku. Nahlásil jsem vše potřebné, ptali se mně, jestli u toho byla policie. Řekl jsem že ne, protože řidila manželka a když viděla jen odřený blatník a rozbité světlo, tak na to policii nevolala. Manželka těmto věcem nerozumí a ikdyž ví, že auto máme na leasing, tak jí v tu chvíli asi vůbec nenapadlo, že auto je třetí osoby a volat měla. Paní na leasingovce to pochopila a tím to skončilo.

Pak jsem nahlásil škodu pojišťovně, tam taky nikdo prozatím drahoty nedělal. V servise se na to podívali a odhadli cenu 40 tisíc.

Pokud likvidátor svolí, tak výměna nárazníku, světla, blatníku + lak zadních dveří....

Tak nějak to probíhalo i u mě, jen jsem řídil já a úplně jinej případ (srnka, a zkuste v pět ráno volat cajtům...). Zavolal jsem na leasingovku a na pojišťovnu. Z pojišťovny přijel likvidátor sepsal hlášení, nafotil (tohle může řešit přímo servis).

Na leasingovku pošli oznámení o nehodě i písemně se žádostí o devinkulaci pojištění ve prospěch tebe nebo servisu (to už je jedno, když máš dost peněz, jinak radši na servis). Pojišťovna si pak zpravidla vyžádala ještě nějaké doplňující údaje (kopii TP, řidičáku, fakturu a pod., napíšou si, co budou potřebovat). Pak zaplatíš servisu podle devinkulace buď jen tu spoluúčast nebo celou fakturu. Ani s jedním ze způspobů jsem neměl problémy, pojistný plnění přišlo kam mělo. Zásadně neopravovat před prohlídkou likvidátorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto je už v servisu. Servis zajistil na domluvenou hodinu likvidátora pojišťovny.

Bude výměna lišty v nárazníku, světla a puklice. Nárazník, dveře a zadní blatník se mají opravovat, ale likvidátor přiznal, že ten blatník je na hraně oprava/výměna a pokud servis bude chtít blatník měnit, musí po odstrojení ještě jednou likvidátora volat na focení. Tož tak, prozatím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...