Přejít na obsah

startér zlobí.


Jirka

Doporučené příspěvky

Po nastartování studeného motoru startérem se ozývá 1 až 2 sekundy dost silné řachtání. Při následných startech se už , pokud je motor teplý, tyto zvuky neopakují.

Vypadá to, jako by pastorek staréru (spouštěče) zůstával viset v ozubení setrvačníku.

Má někdo s řešením podobného problému zkušenost? Lze startér opravit, nebo se oprava řeší výměnou startéru?

Může to být taky něco jiného, tak laskavě poraďte.

Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslis take skrtnutie pri nastartovani studeneho motara ? ak ano aj mne to robi uz sa to tu riesilo a dospelo sa k zaveru ze pokial motor nabieha na vyssi volnobeh tak proste sa pastorok nestihne vratit, a druha varianta je dat to premazat.

Jak píše houmr, promázání pomůže. Známý měl to samé, vymontoval, promazal a bylo po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslis take skrtnutie pri nastartovani studeneho motara ? ak ano aj mne to robi uz sa to tu riesilo a dospelo sa k zaveru ze pokial motor nabieha na vyssi volnobeh tak proste sa pastorok nestihne vratit, a druha varianta je dat to premazat.

a mne si písal niečo o reťazi, nebude to potom

ten štartér?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslis take skrtnutie pri nastartovani studeneho motara ? ak ano aj mne to robi uz sa to tu riesilo a dospelo sa k zaveru ze pokial motor nabieha na vyssi volnobeh tak proste sa pastorok nestihne vratit, a druha varianta je dat to premazat.

a mne si písal niečo o reťazi, nebude to potom

ten štartér?

chlape neviem o com tocis ale ja si nepamätam ze by som ti pisal o nejakej retazi pribliz mi to mozno si spomeniem v akej suvislosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslis take skrtnutie pri nastartovani studeneho motara ? ak ano aj mne to robi uz sa to tu riesilo a dospelo sa k zaveru ze pokial motor nabieha na vyssi volnobeh tak proste sa pastorok nestihne vratit, a druha varianta je dat to premazat.

a mne si písal niečo o reťazi, nebude to potom

ten štartér?

chlape neviem o com tocis ale ja si nepamätam ze by som ti pisal o nejakej retazi pribliz mi to mozno si spomeniem v akej suvislosti ?

sorry to nie ty. Mám 1,2 47kw, Ale popísať ti to možem,mam 3mesiace starú fabču, a neviem či mi to robilo od začiatku ale ked ráno štartujem alebo po dlhšom odstavení cca 3hod,tak počujem také kovové rachotanie akokeby reťaz o niečo drela, občas akokeby šla na prázdno alebo take niečo cca 2 sek. teplý motor štartuje ok a jazdí tiež ok, len tie zvuky pri studenom motore resp. štartovaní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslis take skrtnutie pri nastartovani studeneho motara ? ak ano aj mne to robi uz sa to tu riesilo a dospelo sa k zaveru ze pokial motor nabieha na vyssi volnobeh tak proste sa pastorok nestihne vratit, a druha varianta je dat to premazat.

a mne si písal niečo o reťazi, nebude to potom

ten štartér?

chlape neviem o com tocis ale ja si nepamätam ze by som ti pisal o nejakej retazi pribliz mi to mozno si spomeniem v akej suvislosti ?

sorry to nie ty. Mám 1,2 47kw, Ale popísať ti to možem,mam 3mesiace starú fabču, a neviem či mi to robilo od začiatku ale ked ráno štartujem alebo po dlhšom odstavení cca 3hod,tak počujem také kovové rachotanie akokeby reťaz o niečo drela, občas akokeby šla na prázdno alebo take niečo cca 2 sek. teplý motor štartuje ok a jazdí tiež ok, len tie zvuky pri studenom motore resp. štartovaní.

ked je to 3 mesiace stare auto tak by som siel do servisu nech to poriesia. ak je to taky zvuk ako keby si na bicykli prehadzoval prevod a je to zle nadstavene tak to moze robit starter. ale inak u nas parkuje firemne HTP combi a borec ked to nastartuje tak to je cvrlikot ako svina kym to hydrostely vymedzia volu , mne to prijde ze sa mu vsetci cvrckovia nstahovali do motora :))) inak to ze stiekol olej nechapem ked necham ja auto 10 dni stat a nastartujem tak ziaden taky zvuk nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v servise mi povedali, že to mám tak nechať nech nemusia šprtať do nového....že tie zvuky sú normál, kým sa vraj reťaz natiahne.Ak to nejaký problém je tak mám počkať kým sa to úplne nedodrbe a budú to riešiť potom. ale máme doma eče 1 htp a to také zvuky nevydáva. Dnes som to počúval a nechal na volnobehu a ono to vydá kovové rachotanie pri štartovaní , potom po cca 20 sek. to trošičku zatrasie autom a zase to vydá taký zvuk a potom je to ok, akokeby to súviselos aut. sytičom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v servise mi povedali, že to mám tak nechať nech nemusia šprtať do nového....že tie zvuky sú normál, kým sa vraj reťaz natiahne.Ak to nejaký problém je tak mám počkať kým sa to úplne nedodrbe a budú to riešiť potom. ale máme doma eče 1 htp a to také zvuky nevydáva. Dnes som to počúval a nechal na volnobehu a ono to vydá kovové rachotanie pri štartovaní , potom po cca 20 sek. to trošičku zatrasie autom a zase to vydá taký zvuk a potom je to ok, akokeby to súviselos aut. sytičom...

tak ako uz bolo spomenute starterom to nebude nahraj ten zvuk a daj sem potom sa da lepsie uvazovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

borci mam otazku na skusenejsich co rozobrali starter a premazali ho. dnes mi bolo povedane ze sa samotne neda len tak rozobrat a musel by sa poslat firme ktora sa tym zaobera opravou starterov. preto sa pytam ci je to pravda alebo nie. a este je otazka ze ten co mi to povedal mohol mat na mysli starter na MPI magneton kdezto ja mam starter bosh. ci je medzi nimi nejaky rozdiel co sa tyka rozoberania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak panove :)

nesly odsroubovat ty dva velke srouby, dalo to zabrat nez povolily byly oba kousle ale zdarilo!!!

spoustec jsem rozebral ponoril cely do tech.benzinu pres celou noc :prc: dnes rano jsme ho vycistil promazal slozil a svete div se startuje jak hodinky zadny kraval pri startovani:) ve skodovce mi rekli ze je to draha oprava a ze to posilaji do Bosh servisu:)

Editováno: , autor: Kutil_Tim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak panove :)

nesly odsroubovat ty dva velke srouby, dalo to zabrat nez povolily byly oba kousle ale zdarilo!!!

spoustec jsem rozebral ponoril cely do tech.benzinu pres celou noc :prc: dnes rano jsme ho vycistil promazal slozil a svete div se startuje jak hodinky zadny kraval pri startovani:) ve skodovce mi rekli ze je to draha oprava a ze to posilaji do Bosh servisu:)

Koukám, že jsi šikulka. napiš, který ročník máš, v montážním návodu jsou dva typy, já mám r. 2003, koukal jsem na to, jsou tam vidět zhora 2 matice- nebo škrouby. vytahuje se nahoru, nebo dolů? No poděl se o své zkušenosti, taky bych to zkusil, asi bych ho dál nerozdělával, jen na pastorek cáknul trochu oleje, aby ten vysouvací šnek nedřel. A ještě dotaz. Má ten startér převodovku do pomala, nebo je to postaru, přímý převod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že jsi šikulka. napiš, který ročník máš, v montážním návodu jsou dva typy, já mám r. 2003, koukal jsem na to, jsou tam vidět zhora 2 matice- nebo škrouby. vytahuje se nahoru, nebo dolů? No poděl se o své zkušenosti, taky bych to zkusil, asi bych ho dál nerozdělával, jen na pastorek cáknul trochu oleje, aby ten vysouvací šnek nedřel. A ještě dotaz. Má ten startér převodovku do pomala, nebo je to postaru, přímý převod?

mam modelovy rok 2002(listopad 01) zhora je jeden a dole je druhy, na 18mm klic :) a na jejich hlave je jeste vycnelek na matku pro kostru.jak to odsroubujes tak ho vytahnes normalne smerem doprava, ja jsem do nej musel klepnout trosku drzel. rozdelat ho pak cely nebyl problem magnet drzely tri srouby a motor dva dlohe srouby pak se to cele rozdela(bal jsem se toho nikdy jsme to nedelal ale dalo se to rozebrat dobre i slozit :palec2: )

jaky ma prevod nevim neumim to popsat jde to primo od rotoru na ten snek, a byt tebou tak ho rozeberu cely a udelam to jak ja protoze i to pouzdro cele bylo celkem spinave kdyz uz si das tu praci tak rozhodne bych to rozdelal lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...