Přejít na obsah

startér zlobí.


Jirka

Doporučené příspěvky

Dnes som chcel rozobrať štartér ale ani za boa sa mi nedá povoliť tá spodná skrutka na kľúč 18mm, už neviem čo s ňou. Mal som snáď všetky typy kľúčov, 2 goly, páky... Ale nič. Nevie niekto poradiť, inak je tam dosť blbý prístup.

Co snim máš ...jestly ani netukne tak sundej tu samotnou El.mag.cívka...taco spíná štávu do startéru po vysunutí pastorku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som chcel rozobrať štartér ale ani za boa sa mi nedá povoliť tá spodná skrutka na kľúč 18mm, už neviem čo s ňou. Mal som snáď všetky typy kľúčov, 2 goly, páky... Ale nič. Nevie niekto poradiť, inak je tam dosť blbý prístup.

Co snim máš ...jestly ani netukne tak sundej tu samotnou El.mag.cívka...taco spíná štávu do startéru po vysunutí pastorku.

On je funkčný! Len mi ide na nervy keď pustím kľúč tak mi v ňom tak zarachoce. Už ma to prestáva byviť a nemôžem ho zložiť pre ten blbý šroub čo sa mi nedá odkrútiť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečne po troch dňoch skúšania som sa nasr... išiel som na jamu a povolil ten blbý šroub. Podotýkam že golou a 1m PÁKOU! Ešte závit toho šroubu bol namazaný nejakou farbou alebo čím proti samovykrúteniu (viď obrázok). No ale chvalabohu už je von a chcel by som sa opýtať čo konkrétne a hlavne čím je to najlepšie namazať aby bol s tým koniec...

post-4886-1183046372_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normalne vsechno rozeber co se da a ponor to na noc do benzinu pak to vycisti kartacem a namazej co se da ty ozubene kola tri a cely ten mechanismus i ten snek co vyleza....takhle jsem to aspon udelal ja a funguje dobre a hlavne tise ;) taky jsem mel stema sroubama problem ale metrova trubka na racne pomohla lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak štartér čo som namazal vydržal 4 mesiace, už znovu rachoce! Boa to nie je možné aby v 21.storočí štartér takto primitívne rachotal. To inžinieri v Mladej Boleslavy vymysleli super! Veď to mi nerobila ani moja Š125. Kúpil by som aj nový štartér ale ak to o polroka bude robiť to isté tak to ser... Ako ste riešili vy ten problém, čím ste to mazali alebo ja už neviem čo? Ď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím, pánové, včera se mi stala následující věc: dojel jsem k pumpě po 30 km jízdě, zastavil jsem a vypnul motor. Když jsem se vrátil do auta a chtěl nastartovat, tak starter ani neťuknul. Později jsem to roztlačil a dojel jsem v pohodě až domů, ale ani tady starter nic, Ani cvaknutí. Přišlo mi, jako by do startéru vůbec nešel proud. Hledal jsem, jestli nejsou na startér nějaké pojistky, ale nic jsem nenašel. Dokážete mi někdo poradit? Mám fabii 1,2 47kw, najeto 306 000, baterka varta, 2 roky stará.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...

Dobry den, chtěl bych se zeptat na radu. Jedna se o Fabia combi 1,4 TDI rv2007. Mám problémy s nastartovanim, po otočení klíče do první polohy vše Ok ( co má zhasnot tak zhasne) a v druhé poloze nic ani cvaknuti od starteru. Zkoušel jsem startér poklepat při startovani a nic pak jsme zkusili při startovani auto rozkyvat a nastartovalo, z toho jsem usoudil, ze startér bude ko, takže jsem ho vyměnil první dva dny to šlo Ok ale teď zase to samé (občas se podaří nastartovat při rouzkyvani auta, ale někdy ani tonmepomuze). Také jsem zkoušel startovat natvrdo přes startér (spojit + pól s cívkou )a to vždy naskočí z toho soudím, ze problem by mohl být někde v kabelázi, ale jak zjistím kde to už nevím 🙁, predem děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proměril jsem a v podstate nic (0.001V), takže, teď asi zkusit rozdělat spínací skříňku a změřit napětí na konektoru pro kabel ke startéru, pokud nit tak je špatná koncovka spínací skříňky pokud napětí bude tak vyměnit kabel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...