Přejít na obsah

Měnič napětí


Doli

Doporučené příspěvky

Přesně tak,dopředu napříč..jakoby za ten kryt,co je zpředu na sedačce. Dokonce tam jsou pod koberec i připravené díry právě na ten soundsystém a nebo HF

Ja to mam presne tak ako hovorite vpredu napriec pod sedackou sofera, dopredu sa to neposuva pretoze tomu brani kobercek. Takze sa nebojim ze by sa mi to mohlo podsuchnut pod nohy, ale zase to tam nie je napevno, takze ked potrebujem nieco prepnut jednoducho to vytiahnem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak,dopředu napříč..jakoby za ten kryt,co je zpředu na sedačce. Dokonce tam jsou pod koberec i připravené díry právě na ten soundsystém a nebo HF

Ja to mam presne tak ako hovorite vpredu napriec pod sedackou sofera, dopredu sa to neposuva pretoze tomu brani kobercek. Takze sa nebojim ze by sa mi to mohlo podsuchnut pod nohy, ale zase to tam nie je napevno, takze ked potrebujem nieco prepnut jednoducho to vytiahnem.

Nemohl by si prihodit foto jaky mas ten menic napeti? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak,dopředu napříč..jakoby za ten kryt,co je zpředu na sedačce. Dokonce tam jsou pod koberec i připravené díry právě na ten soundsystém a nebo HF

Ja to mam presne tak ako hovorite vpredu napriec pod sedackou sofera, dopredu sa to neposuva pretoze tomu brani kobercek. Takze sa nebojim ze by sa mi to mohlo podsuchnut pod nohy, ale zase to tam nie je napevno, takze ked potrebujem nieco prepnut jednoducho to vytiahnem.

Nemohl by si prihodit foto jaky mas ten menic napeti? ;)

Mam presne taky aky je vyobrazeny v prvom prispevku v tomto vlakne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam presne tak ako hovorite vpredu napriec pod sedackou sofera, dopredu sa to neposuva pretoze tomu brani kobercek. Takze sa nebojim ze by sa mi to mohlo podsuchnut pod nohy, ale zase to tam nie je napevno, takze ked potrebujem nieco prepnut jednoducho to vytiahnem.

Odkial si k tomu priviedol napatie +12V? Ja mam rovnaky menic v garazi, ale neviem kam by som ho supol, aby mi nelietal po kufri. Toto je super napad, ale porad mi prosim ta odkial a kade si k nemu priviedol napajanie, a potom si to urcite spravim aj ja..

..diky..

Editováno: , autor: bendzis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam presne tak ako hovorite vpredu napriec pod sedackou sofera, dopredu sa to neposuva pretoze tomu brani kobercek. Takze sa nebojim ze by sa mi to mohlo podsuchnut pod nohy, ale zase to tam nie je napevno, takze ked potrebujem nieco prepnut jednoducho to vytiahnem.

Odkial si k tomu priviedol napatie +12V? Ja mam rovnaky menic v garazi, ale neviem kam by som ho supol, aby mi nelietal po kufri. Toto je super napad, ale porad mi prosim ta odkial a kade si k nemu priviedol napajanie, a potom si to urcite spravim aj ja..

..diky..

Můžeš třeba z volné pojistky,ne..a kostru už pak taky někde najdeš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam presne tak ako hovorite vpredu napriec pod sedackou sofera, dopredu sa to neposuva pretoze tomu brani kobercek. Takze sa nebojim ze by sa mi to mohlo podsuchnut pod nohy, ale zase to tam nie je napevno, takze ked potrebujem nieco prepnut jednoducho to vytiahnem.

Odkial si k tomu priviedol napatie +12V? Ja mam rovnaky menic v garazi, ale neviem kam by som ho supol, aby mi nelietal po kufri. Toto je super napad, ale porad mi prosim ta odkial a kade si k nemu priviedol napajanie, a potom si to urcite spravim aj ja..

..diky..

Můžeš třeba z volné pojistky,ne..a kostru už pak taky někde najdeš

No ja to mam zatial vyvedene zo zapalovaca na stredovom tuneli, mam taku rozdvojku s ciernymi kablami (OMV za 125 Sk), takze je to potiahnute pod sedadlo a nejak velmi to nerusi. Ale uz mam vyvedeny aj kabel z poistkovej skrine tak uvidim, ci to upravim, zatial mam na nom len napichnutu navigaciu, ale coskoro pribuden aj antiradar, takze ked to budem uz robit tak to na to napojim. Hlavne to napajaj na silnejsiu poistku aspon 10A ideal 20A. Lebo taky 1OOW spotrebic potiahne bez problemov 10A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, ze to je dobry napad dat to zo zapalovaca.. neviem si predstavit to tahat z poistiek.. este v zivote som to nemal az tak rozobrate, aj ked aj ten stredovy panel okolo zapalovaca bude este zaujimavy.. diky..

Dá se to,už jsem z pojistek zapojoval origo tažný, zásuvku dozadu a přes středový panel AUX zásuvku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, takhle. já totiž přemejšlel, kdy naposled jsem v autě potřeboval 230V

Naposled na tu cirkulárku,abys mohl líp řezat zatáčky :p-_-

on chtěl vlastně původně přeříznout stopařku, ale zase tak silný ten zdroj není :-)

BTW u toho mého je napsáno, že není vhodný pro napájení notebooků. Nevím proč. Ale funguje to spolehlivě.

Ale pozor. Kolega se také plat na co by mu bylo 230V v autě... no a druhý kolega uzemnil všechny v místnosti: "Chlazení na pípu". Pak už nikdo neodporoval a všichni věděli, že je to prostě nezbytná věc... :-))))

No to je proto , že některé měniče, ty méně dokonalé a levnější mají na výstupu nikoli sínusový průběh, ale trapézový. Když je zatím elektronický zdroj ("trafo"), může mít problémy. Jinak pozor na dráty, pokud to má např. 300W tak na takovou zátěž musí být při 12V pořádný kabel na přívod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, ze to je dobry napad dat to zo zapalovaca.. neviem si predstavit to tahat z poistiek.. este v zivote som to nemal az tak rozobrate, aj ked aj ten stredovy panel okolo zapalovaca bude este zaujimavy.. diky..

Asi sme sa nerozumeli, ja som myslel tym zapalovacom ze tam ma normalne donho zasunutu zastrcku s rozdvojkou tak aby to bolo dovedene pod sedadlo. Je to zatial len provizorne riesenie.

Editováno: , autor: kingo12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, takhle. já totiž přemejšlel, kdy naposled jsem v autě potřeboval 230V

Naposled na tu cirkulárku,abys mohl líp řezat zatáčky :p-_-

on chtěl vlastně původně přeříznout stopařku, ale zase tak silný ten zdroj není :-)

BTW u toho mého je napsáno, že není vhodný pro napájení notebooků. Nevím proč. Ale funguje to spolehlivě.

Ale pozor. Kolega se také plat na co by mu bylo 230V v autě... no a druhý kolega uzemnil všechny v místnosti: "Chlazení na pípu". Pak už nikdo neodporoval a všichni věděli, že je to prostě nezbytná věc... :-))))

No to je proto , že některé měniče, ty méně dokonalé a levnější mají na výstupu nikoli sínusový průběh, ale trapézový. Když je zatím elektronický zdroj ("trafo"), může mít problémy. Jinak pozor na dráty, pokud to má např. 300W tak na takovou zátěž musí být při 12V pořádný kabel na přívod.

aha, díky. tak hlavně, že to zatím funguje a nabíjí... :-) jinak bych si musel koupit nový :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi sme sa nerozumeli, ja som myslel tym zapalovacom ze tam ma normalne donho zasunutu zastrcku s rozdvojkou tak aby to bolo dovedene pod sedadlo. Je to zatial len provizorne riesenie.

..nee, v poho.. pochopil som to presne tak, ako si to napisal.. cez "rozdvojku", konektor az pod sedadlo.. ziadna tazka robotka..

..ak to xcem potiahnut z poistkovej skrinky, daju sa dokupit poistkove konktory do poistkovej skrinky..??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nechápem, aké výduchy ventilácie pod sedadlom riešite. Takto vyzerá zosilňovač Soundsystemu a vidieť, že výduchy sú až za týmto priestorom. Takže ja by som nič neriešil a ak nemáte Soundsystem, tak menič umiestniť sem, prívody natiahnuť priamo od poistkovej skrinky cez podbeh a 230V zásuvku vyviesť do Jumbo boxu. A nič sa prehrievať nebude.

post-407-1182877805_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápem, aké výduchy ventilácie pod sedadlom riešite. Takto vyzerá zosilňovač Soundsystemu a vidieť, že výduchy sú až za týmto priestorom. Takže ja by som nič neriešil a ak nemáte Soundsystem, tak menič umiestniť sem, prívody natiahnuť priamo od poistkovej skrinky cez podbeh a 230V zásuvku vyviesť do Jumbo boxu. A nič sa prehrievať nebude.

to jsem vůbecn etušil, že je tam tolik místa. Netušíš, jestli je to stejné i v SuperBu? Se sedačkou mi to tak nepřipadne, tak asi budu muset jít do garáže, vyhodit ji a podívat se....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápem, aké výduchy ventilácie pod sedadlom riešite. Takto vyzerá zosilňovač Soundsystemu a vidieť, že výduchy sú až za týmto priestorom. Takže ja by som nič neriešil a ak nemáte Soundsystem, tak menič umiestniť sem, prívody natiahnuť priamo od poistkovej skrinky cez podbeh a 230V zásuvku vyviesť do Jumbo boxu. A nič sa prehrievať nebude.

Diky moc, tohle vypada jako dobre resitelne misto!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Doli - veď to aj je dobré miesto :D

casey - ak máš správny orech s tisíchranom, tak je sedadlo von za 120 sekúnd.

ale když nemáš to správné vybavení, tak je to horší.... Pamatuji si, jak jsem (dávno tomu nazád) měnil motor v Golfu... Nejsem mechanik a nikdy jsem to nedělal (jsem normální kancelářská krysa). Prostě jsem vedle sebe postavil dva stejné a to, co jsem odpojil jsem si i popsal, abych to pak na druhé straně udělal stejně.

Neměl jsem ani šajn o nějakých hvězdičkových šroubech. Křížák bych vrcholem moderny. Několik hodin jsme mlátili šrouby od nápravy kladivem a majzlíkem, aby se pomalu otáčely, než někoho napadlo zajet za známým do servisu a půjčit správný ořech... pak to bylo raz-dva :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doli - veď to aj je dobré miesto :D

casey - ak máš správny orech s tisíchranom, tak je sedadlo von za 120 sekúnd.

ale když nemáš to správné vybavení, tak je to horší.... Pamatuji si, jak jsem (dávno tomu nazád) měnil motor v Golfu... Nejsem mechanik a nikdy jsem to nedělal (jsem normální kancelářská krysa). Prostě jsem vedle sebe postavil dva stejné a to, co jsem odpojil jsem si i popsal, abych to pak na druhé straně udělal stejně.

Neměl jsem ani šajn o nějakých hvězdičkových šroubech. Křížák bych vrcholem moderny. Několik hodin jsme mlátili šrouby od nápravy kladivem a majzlíkem, aby se pomalu otáčely, než někoho napadlo zajet za známým do servisu a půjčit správný ořech... pak to bylo raz-dva :feve:

Naštěstí se už i různé torxy a spec. nástavce na golu dají koupit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doli - veď to aj je dobré miesto :D

casey - ak máš správny orech s tisíchranom, tak je sedadlo von za 120 sekúnd.

ale když nemáš to správné vybavení, tak je to horší.... Pamatuji si, jak jsem (dávno tomu nazád) měnil motor v Golfu... Nejsem mechanik a nikdy jsem to nedělal (jsem normální kancelářská krysa). Prostě jsem vedle sebe postavil dva stejné a to, co jsem odpojil jsem si i popsal, abych to pak na druhé straně udělal stejně.

Neměl jsem ani šajn o nějakých hvězdičkových šroubech. Křížák bych vrcholem moderny. Několik hodin jsme mlátili šrouby od nápravy kladivem a majzlíkem, aby se pomalu otáčely, než někoho napadlo zajet za známým do servisu a půjčit správný ořech... pak to bylo raz-dva :feve:

Naštěstí se už i různé torxy a spec. nástavce na golu dají koupit..

Dneska už bych se do toho vůbec nepustil. To bylo naprosté šílenství. Ale klaplo to, naštěstí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska už bych se do toho vůbec nepustil. To bylo naprosté šílenství. Ale klaplo to, naštěstí :-)

Proč ne? Ještě pár takových "akcí" a už ti to nepřijde..mně můžeš věřit ;)

dneska už by mě to ani nebavilo. Je to samá elektronika (což je mi paradoxně) bližší a plast... Vrcholem mojí "mechaničiny" bylo koupit kabel a udělat si stahování oken na dálku :-)

Ale mám v garáži staré Capri, že se na něj někdy (v důchodu) za dlouhých zimních večerů kouknu :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz bych koupil ten menic a dal ho pod to sedadlo (viz. foto Diamant) jakou pak mam koupit tu zasuvku do jumbo boxu? Jak to mam propojit? :help: Myslim ze na kazdem menici je spinac, takze by asi musel byt porad zapnutej, protoze k nemu by asi nebyl pristup! Taky nevim jak vyresit aby nedochazelo k prehrati atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...