Přejít na obsah

Mizí voda


sEVIGE

Doporučené příspěvky

Pořád mi mizí voda, auto nekouří ( jinak než obvykle), v oleji voda neni a ani se nepřehřejvá. Voda šíleně moc tlakuje a z pumpy ani odjinud z trubek to neteče. Když jedu (i dálky), tak voda nemizí, ale stačí jedna noc stání a voda je fuč ( cca 2-3 dcL). POMOC!!!!!

Jo motor TDi 81 kW, AGR výroba 2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád mi mizí voda, auto nekouří ( jinak než obvykle), v oleji voda neni a ani se nepřehřejvá. Voda šíleně moc tlakuje a z pumpy ani odjinud z trubek to neteče. Když jedu (i dálky), tak voda nemizí, ale stačí jedna noc stání a voda je fuč ( cca 2-3 dcL). POMOC!!!!!

Jo motor TDi 81 kW, AGR výroba 2000

Ja mam ten sami problem se svou Octou. Mam tu samou motorizaci jako ty jen o rok mladsi. Kdyz jezdim do 50km tak se nic nedoleva ale jak jedu dal tak 150-200 km tak necham auto stat vsechno v pohode, a kdyz vychladne treba pres noc tak nastartuju a po chvili mi zacne blikat cervena kontrolka vody.Otevru vicko nadobky v systemu je velky podtlak a dolivam tak 1-2 dc. Uz me to stve. Pod autem jsem byl uz hodnekrat ale nikde nic.Mam cervenou kapalinu a nikde stopy. I jsem vypustil vodu a sundal tu spodni hadici na chladici kde je vypousteci sroub a namazal ji na doporuceni vazelinou ale bez uspechu. Tak to bud bude tesneni pod hlavou nebo vodni pumpa. Kdyz otevru kapotu tak sladky zapach je obcas citit ale nic nevidim. Je to mozna pozustat vypousteni vody kdy se mi neco malo vylelo. Je na to nejaky zpusob jak zjistit jestli je to tesneni pod hlavou??A kolik stoji v prumeru vymena tesneni + prace??? Diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to chce poradne prohlidnout,kousek po kousicku,jak chladic,sponky ,tak poradne to prosvitit kolem vodni pumpy a zkusit pak dat utesnovac chladiciho systemu,i pokud se nic nenajde,ta stovka se da obetovat,az pokud to neprestane,tak bych pak resil to tesneni pod hlavou

Anebo vám to chlapi jezdí na vodu- to bych bral.

Ale ne konec srandy.Jak se tu píše chce to pořádne prohlídnout odkud to mizí. Je možný že ta voda uniká a kape na nejaký pořádne teplý místo a hned se vypaří. Mělo by to zanechat nejaký fleky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

TAk uz se potvrdila zavada, je to tesneni pod hlavou. Vcera jsem tomu daval trochu za krk kdyz jsem pospichal, a doslo to az k vyvareni vody a natlakovani systemu- cili foukly tesneni...,Ach jo tak hlava musi dolu srovnat a udelat ventily + vymena tesneni. Takze CCA 4000,- oprava. No co uz hlavne ze vim cim to bylo to ztraceni vody a ja se uz nebudu muset bat jezdit delsi streky.... ;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAk uz se potvrdila zavada, je to tesneni pod hlavou. Vcera jsem tomu daval trochu za krk kdyz jsem pospichal, a doslo to az k vyvareni vody a natlakovani systemu- cili foukly tesneni...,Ach jo tak hlava musi dolu srovnat a udelat ventily + vymena tesneni. Takze CCA 4000,- oprava. No co uz hlavne ze vim cim to bylo to ztraceni vody a ja se uz nebudu muset bat jezdit delsi streky.... ;);)

JJ, tak u mě to je taky těsnění, autí je už v opravě. A hned po tom ho čeká kopletní bypas u TDIfun. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Ahoj, také mám menší problém... Mám O1 1.9tdi 66kw klima... Když jedu normálně nebo kousky do práce 20tam a 20zpet tak se nic neděje,ale jak jedu delší trať okolo 150km nebo ji dam opravdu čouda , tak mi vaří voda a mizí v páru přes víčko nádobky s vodou, ale opravdu hodně... Včera jsem jel cca ráno 130km a večer dalších 150km (běžná jizda) a za 15min pak 15km pod plným plynem a když jsem dojel, zastavím a tekla voda pod auto, ale od nádobky vody a z nádobky valila para jak svina, ale chladiče a trubky suché, nikde nic neteklo,ani z chladiče a motor pochcanej nebyl...zaparkoval jsem a ráno jsem to šel zkontrolovat a dolil necelé 3l! Takže muselo se odparit skoro všechno... Ale ventilatory nebyli seple a klima vypla, nádobka vody je špinavá od reze,ale žádné kousky neplavaly... Hadice do chladiče se ohřála a druhá byla studená/ vlažná po cca 10min... Nevíte co s tím?

Editováno: , autor: Spawn369
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...