Přejít na obsah

Jaký digitální foťák


srandek

Doporučené příspěvky

Tak zatím můj favorit je tento Nikon D60: http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p4011377-c...-afs-1855-ii-dx

Viděl jsem ho naživo a je docela relativně malej :palec2:

A nebo tento http://www.megafoto.cz/canon-eos-450d-cano...s-18-55-is.html ale ten je dražší.

Tuším že je větší. Ale zase výhoda kámoš má Canona a má k němu spousta věciček, které by mohl občas půjčit.

Když to tak čtu, nezlob se, tak pro tebe je zrcadlo naprosto zbytečné. Raději nějaký ultrazoom. Já jsem sice Canoňák, ale asi bych ti doporučil tenhle Olympus a nebo tento Canon. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz 2 rok fotim Nikonom a mozem ti odporucat tu D60. Da sa kupit s dobrymi setakmi 18-55VR a 55-200VR, ktore ti na bezne fotenie budu stacit.

Canon ma setakove objektivy dost zle /zla kresba/ a tam je uz nutne kupit iny objektiv. Odporucam ten Nikon D60.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo konkrétní zkušenost s těmito kompakty: Canon 590IS (3.200,-) a Panasonic DMC-LZ8 (3.400,-).

Potřebuji kompakt pro dceru...

Víc mně láká panák - menší tělo, funkce stejné jak kanón, jen nemá manuální ostření a hledáček. Hlavně aby z toho lezly dobré fotky, nežralo to AKU...

Nebo je něco jiného v této ceně s manuálním nastavením expozice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nejprve by sis měl ujasnit, co budeš převážně fotit, jestli ti stačí automat nebo budeš chtít expozici taky nastavovat ručně. Potom je už možné ti částečně odpovědět. Podívej se na tento odkaz, je zde doslova rozpitváno několik nejběžnějších typů. Je to sice trochu krkolomný překlad, ale vyznat se v tom dá. Pokud umíš anglicky, klikni si na originál.

http://209.85.229.100/translate_c?hl=cs&am...P54bEkWxIGopU2A

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pouzivat prevazne na domaci foceni, nejaka oslava, nebo kdyz vyjedu na kole, tak nekde bliknout prirodu. Samozrejme asi fotit prevazne automaticky, nastavit automatiku, za zoomovat a cvaknout. A spise nejaky maly fotacek, at nemusim nejakou kravu tahat na kole.toz asi takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pouzivat prevazne na domaci foceni, nejaka oslava, nebo kdyz vyjedu na kole, tak nekde bliknout prirodu. Samozrejme asi fotit prevazne automaticky, nastavit automatiku, za zoomovat a cvaknout. A spise nejaky maly fotacek, at nemusim nejakou kravu tahat na kole.toz asi takto.

Klidně bych se být tebou podíval na to Sony W 120, je malý, kovový a skladný. Fotí na svou kategorii velice slušně. Nakonec i v tom odkazu který jsem ti dal dopadl výborně. Pokud by jsi ho už nesehnal, je teď na trhu W 130 což je téměř stejné, jenom s vyšším rozlišením. Osobně mám tu W 120 jako doplňkový aparát k těm "lepším" a jsem s ním spokojen. Mám ho v tašce mezi doklady, je tím pádem stále k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby si byl ochotný připlatit a chtěl mít fakt solidní stroj, doporučuju Panasonic Lumix DMC-LX3, nebo nějakou Leicu(ale to je > 10). Celkově Panasonicy šly nahoru, tak možná tadle značka.

Jenže to už se do těch 5ti nevejde. Ale LX 3 není špatný. Vedle něj by se daly ještě postavit Ricoh GX 100 (200) nebo GRD. Jenom se obávám, že on by je nevyužil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdybych chtel s tim fotakem opravu kouzlit, tak bych i do toho 10 tacu dal, ale me staci jen nejaky obycejny digitak. myslel jsem, ze by me prekvapil olympus, ale jak jste psali, v tej moji cenove kategorii nic moc. Ale docela me chytly canony, nikon ci ten panasonic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych se přiklonil k Panasonic - LUMIX. Doma mame dva a spokojenost. Manzelka DMC-LS75 sice jen 3x zoom, ale ohnisko zacina na 35mm (eq. ke kinofilmu) na rozdil od Canonu, ktery zacina na 38mm. Stabilizace, napajeni na 2xAA je k nezaplaceni (v kapse mas baterek kolik chces) Ja mam DMC FZ30 a taky spokojen. Obecně si myslím, že spojení Panasonicu (spolehlivá elektronika) a Leica ( skvela optika) nema v nizsi cenove kategorii chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...