Přejít na obsah

CB - obcanske radiostanice


stepo

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Pouzival jsem ve formanu Alamatku 295 - mela selektivu, na strese jsem mel magnetku. Ale ted je v aute odpojena a uz to nikoho nebavi a nelaka. Je to fakt skoda, ale kdyz dneska je ten mobil a pod.

Jinak doma mame prenosne - kapesni - proste rucky. I pevna stanicka doma je - komunikace s dedou. Jinak uz to u nas doma vymrelo tahle cb technika :(

post-3876-1182830979_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CB nějak vymírá, kdysi jsme jí měli doma v servise a jako malej jsem si s tím hrál a přerušoval lidem rozhovory a kecal jim do toho, docela prča, na skoro každém kanále byl někdo.

Nedávno jsem si jí pouštěl u kámoše a skoro nikdo už tam nekecá :(

Jestli si to pořídíš, dětem do nedávej do ruky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ještě stále zapálený CBčkář.Octu zatí nemám, ale mám do ní nachystanou Formelku-taková obyč stanice-moje první CB.Připočtu li k tomu jednu magnetku a jednu mobilní anténu,která se vrtá přímo do střechy tak mám kompletní výbavu do auta doma lol .Jen to auto zatím nejni.Kromě toho mám ještě "půlku" a "pětiosminu" anténu, ručku Allamat.A naposledy jsem si udělal radost koupí stanice President George :palec2: .Jo a nepočítám ještě PMR Intek.Sohlasím ,že po nástupu mobilních telefonů a hlavně Skype se provoz na CB uklidnil-i taxikáři zmizeli :)

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ještě stále zapálený CBčkář.Octu zatí nemám, ale mám do ní nachystanou Formelku-taková obyč stanice-moje první CB.Připočtu li k tomu jednu magnetku a jednu mobilní anténu,která se vrtá přímo do střechy tak mám kompletní výbavu do auta doma lol .Jen to auto zatím nejni.Kromě toho mám ještě "půlku" a "pětiosminu" anténu, ručku Allamat.A naposledy jsem si udělal radost koupí stanice President George :palec2: .Jo a nepočítám ještě PMR Intek.Sohlasím ,že po nástupu mobilních telefonů a hlavně Skype se provoz na CB uklidnil-i taxikáři zmizeli :)

Jinak abych reagoval na dotaz.Osobně doporučuji do auta nějakou obyčejnější stanici.Formel 1,Allamat 296,levnější President:Bily,Herbert.Staničky taky lákají zloděje a nemají odnímatelný panel.Jedině President George má kód který je potřeba zadat vždy po odpojení od baterie. Nejlepší místo a jediné správné pro anténu je prostředek střechy. Je jedno jestli je to magnetka nebo přímo do"plechu".Já osobně mám obě mobilky od Presidenta. Ta přímo do plechu se jmenuje Alabama-má zatížení 1500W :) .Počítej s délkou zářiče 1.5 metru.Kratší "vajglíky" se taky dělají, ale jestli se chceš někam dovolat tak je nekupuj.Na délce v tomto případě záleží :):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj. Měl jsem ve Fafťákovi Elix Giant a magnetku Sirio 5/8. Jenže se tam už moc lidí neozývá. Škoda, za posledních pár let to úplně vymřelo. Sem tam kamioňáci. Nebo ráno pekaři s rohlíkama. Ale jinak je to super věc, když jede vícero aut na dovolenou. Kecání zadarmo. Jen se auta mezi sebou nesmí vzdálit cca víc, než 30km, pokud tam nemáš topení :), ale hodně závisí na terénu. CB zdar!

Editováno: , autor: Tiger_T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak já si to chtěl pořídit, že bude v autě trochu sranda a teď se tady dočítám, že CB je vlastně v posledním tažení :(

Měl jsem zálusk na TTi TCB 881 http://www.vysilacky.com/314-radiostanice-cb-vozidlove/508-tti-881*/

a anténu ML-145 http://www.vysilacky.com/318-anteny-cb-magneticke/431-ml-145-magnetka-dlouha/

Kámoš říkal že tady u nás v Práglu je na CB celkem rušno. :rolleyes: Tak to jste mě zklamali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Ahoj. Měl jsem ve Fafťákovi Elix Giant a magnetku Sirio 5/8. Jenže se tam už moc lidí neozývá. Škoda, za posledních pár let to úplně vymřelo. Sem tam kamioňáci. Nebo ráno pekaři s rohlíkama. Ale jinak je to super věc, když jede vícero aut na dovolenou. Kecání zadarmo. Jen se auta mezi sebou nesmí vzdálit cca víc, než 30km, pokud tam nemáš topení smile.gif, ale hodně závisí na terénu. CB zdar!

Ahoj, teď jsem koupil taky vysílačku. TTI-TCB-771 a magnetku TTI ML-145 a mě se zdá, že to má moc krátký dosah, tak se chci zeptat na to topení co to vlastně je? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdravím,co se týče antény tak ji většinou krátí kleštěma cca o 1cm hned při montáži ale pokud má člověk topení,které by mít neměl...,potom je třeba více přesnosti. Docela v cb vedou Poláci kteří je používají ve velkém množství a mají především magnetky (ty se mimo jiné prodávají i se zohledněním na rychlost vozu)...a šetří to. Kolegové z velkých co tu jistě jsou to potvrdí... Stanice,mám na mysli ty staré (Formela,Rally) byly snad tím nejlepším s čím jsem se setkal. Alamatky jdou lehce rozšířit na více kanálů  což přijde vhod. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Teď mám zas roupy já. :) Viděl jsem video, jak může být CB užitečné:

 

 

Jenže klasickou stanici bych do Octávie I cpal obtížně, volný DIN nemám. ALE zahlídl jsem staničku, která je svým provedením netypická a to by se dalo:

 

apollo1-m.jpg

 

 

Tloušťka té základny 3 cm, to by se vešlo pod volant do toho prostoru u diagnostického konektoru, mikrofon zavěsit k výdechu vzduchu vlevo od volantu. Anténní konektor by zůstal dostupný kvůli prohazování antén - na stálo Sirio Triflex spíš na poslech a pro lepší příležitosti magnetku ML-145.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak jsem to realizoval a zatím jsem spokojen. Na pásmu je docela cvrkot. Na kanálu 10 cestou do práce (půl hodiny) zaslechnu obvykle několik relací řidičů dálkové dopravy. Předevčírem byla asi nějaká koordinovaná policejní akce, někdo zahlásil do vysílačky upozornění na policii tady nedaleko mé práce, tak jsem mu poděkoval, i když jsem tím směrem nejel. Zareagoval potěšeně a ještě se na adresu policie vyjádřil nevybíravými slovy :)  (asi špatná zkušenost). Když jsem dojel domů, tak na náměstí taky dělali namátkové kontroly, tak jsem to též hodil do éteru a potěšilo mě, že mi za to taky někdo poděkoval. Policajti o nic nepřišli, protože drtivá většina řidičů mě stejně neslyšela. ;)

 

Dlouhou magnetku ML-145 jsem ještě nezkoušel, zatím mě docela překvapuje Sirio Triflex, které mám namontované nastálo. Dvacet km na rovině (zástavba, lesy) jde v pohodě. O víkendu jsem z Fryštáku slyšel Dědka Přerov, to je 25 km a i nějaká ta vlnka je v cestě.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...