Přejít na obsah

převodovka Felicia 1,6MPi


Libor M.

Doporučené příspěvky

Ahoj, potřeboval bych radu. Mám Felicii 1,6MPi (1996, 75tis. najeto) a po nastartování mi nejde často zařadit čistě zpátečka. Jde jakoby přes zuby, ale nakonec vleze. Problém mám i s podřazením na dvojku z trojky. Když jedu takových 30 až 40 kmh a chci třeba při odbočovaní podřadit, tak to jde také jakoby před zuby. Ostatní rychlosti to nedělají. Někde jsem četl, že to může být synchro v převodovce. Co to je a kolik mě to asi bude stát v servisu? Je to nutné opravovat nebo mám raději dávat pozor při řazení a na opravu se vykašlat.

Díky za radu, co to může být.

Libor M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ti malo vypina spojka. Seslapujes ji az na doraz? Dyztak se to da postelovat utazenim lanka primo na ty pace prevodovky.

Synchrony snad ne po tolika malo km. Je v prevodovce predepsany oil?

Spojku seslapuji nadoraz. Nechal jsem si ji postelovat pred (hned po koupi auta) - zabirala mi az nahore. (Mozna minuly majitel s tim jezdil kdovi jak). Jak zjistim, ze je ta spojka dobre postelovana?

Mam take trochu obavy o ten olej v prevodovce, vubec nevim, v jakem je stavu a jestli je ho tam dost. Pustil bych se do toho i sam, mam kanal,jak na to nejjednoduseji?

Moc diky za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se taky pridam se zajimavou poruchou prevodovky: felicie 1,6 rv 97 najeto 100tkm,prevodovka davana nova pred 2tkm: a vcera mi prijde tatik s tim ze to auto nejede...jdu to projet a ouvej,jednicka a chcyplo...se divim co je...tak znova,pomalicku spojka a rozjedu se....zdalo se mi nejaky dlouhy prevod,no pri 60km/h to na jednicku toci 3000ot !!!!! dvojka to same,skoro nejde rozjet....a zbytek taktez,razeni jde lehce,normalne ne pres zuby atd. jedine co funguje spravne je zpatecka...a nevraci se do neutralu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se taky pridam se zajimavou poruchou prevodovky: felicie 1,6 rv 97 najeto 100tkm,prevodovka davana nova pred 2tkm: a vcera mi prijde tatik s tim ze to auto nejede...jdu to projet a ouvej,jednicka a chcyplo...se divim co je...tak znova,pomalicku spojka a rozjedu se....zdalo se mi nejaky dlouhy prevod,no pri 60km/h to na jednicku toci 3000ot !!!!! dvojka to same,skoro nejde rozjet....a zbytek taktez,razeni jde lehce,normalne ne pres zuby atd. jedine co funguje spravne je zpatecka...a nevraci se do neutralu :(

Zajimavy, to ti tam dle otacek asi pada furt 3 misto 1. Tak bud tahlo razeni (co ten kloub razeni dole pod autem?) nebo v riti prevodovka, posunuty kolecka ci zasouvaci ustroji :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimavy, to ti tam dle otacek asi pada furt 3 misto 1. Tak bud tahlo razeni (co ten kloub razeni dole pod autem?) nebo v riti prevodovka, posunuty kolecka ci zasouvaci ustroji

Prave ty otacky by sedeli na 3stupen,ale stejne to dela i 2stupen(normalne se jde na nej bez problemu rozjet) jako vim ze je to blbost,ale jakoby se proste komplet zmenil staly prevod :( zitra to jde do servisu tak se uvidi.jinak prevodovka co tam je ma najeto jen 40tkm, a je puvodem z 1,3l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...