Přejít na obsah

Octavia 1,9 TDi vypína motor za jazdy


sakal1977

Doporučené příspěvky

Pozdravujem vsetkych priatelov a fanusikov Octavii.

Obraciam sa tymto na Vas s prosbou o pomoc pri hladani povodu zavady na mojom kociary. Moj kociar "SKODA Octavia 1.9 Tdi" ma r.v. 12/2001 a je to COMBi 1U, 66kW, najazdene cca 150 000km. O co ide? Ide o to, ze auto mi v poslednom obdobi zacalo hrat na nervy a zacina sa to podobat na celkom slusnu adrenalinovu jazdu, ked clovek nevie, kedy mu zhasne motor. Bol som s tym v autorizovanom servise, kde to napojili na diagnostiku a vysledok? Auto je v poriadku.

Ako sa to sprava? Hlavne necakane a nepravidelne. Pri prvom rozjazde mi auto naskoci ako nove, ale uz po niekolkych minutach sa zacne prejavovat tzv. cukanie motorom a neskor pokles otacok bez akejkolvek moznosti jeho ovplyvnenia pomocou plynoveho pedalu. Vysledny efekt: po niekolkonasobnom poklese otacok, zahasne motor za jazdy bez akejkolvek vyzvy. Opatovne nastartovanie motora sa zvycajne podari az na druhy, pripadne tretikrat.

Skusil som to este u jedneho majstra v servise, vycistil mi palivovu sustavu a neskor odhalil netesnosti v palivovom filtry (natahovalo vzduch do sustavy), ktore odstranil. Uspokojilo ma to tak asi na tri dni.

Potesilo by ma, keby ste mi niekto pomohli s tymto problemom?

Rad by som k tomu dodal, ze vcera mi odcestovalo servo riadenie. Myslim, ze sa to vylucuje, ale nemohlo to nejako negativne vplyvat aj na hore popisany problem? Len tak nahodou sa pytam, ja bezradny.

Editováno: , autor: sakal1977
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Mne sa stalo nieco podobne ale len tak z cista jasna zhasol motor ked som siel na 4 stupni bolo to v noci a zhasli mi aj svetla tak to bola dost prca ale ked som zastavil a nastartoval hned nastartovalo pred tym vobec necukalo.No na aute mam namontovany magicar s dialkovym starto je mozne ze by aj ten zblbol????Vie niekto poradit alebo to mam ocakavat zas ze zdochne???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...