Přejít na obsah

Kniha jízd


PetrC

Doporučené příspěvky

tak jsem měl jednou dlouhou chvíli a vytvořil jsem knihu jízd, která vám mimo jiné řekne vaši spotřebu, kolik máte v nádrži paliva a podobné "nezbytné" věci, které vám v 99,999% řekne i vaše auto. Tady to ale budete mít na papíře, a můžete si třeba dělat grafy a pod. Je to v Excelu. Kdo bude mmít zájem, může stahovat a používat jakkoliv. Můžete to třeba i vylepšovat. záleží na vás.

Prosím, nekamenujte mě, že to je p---vina a k čemu to bude... Pokud si to myslíte tak to nestahujte a hotovo. Kdo je puntičkář a je do sveho auta udělaný a chce mít přehled, jako já, tak to využije.

Já to používám i na svém pocket pc.

Tak tedy hodně šťastných kilometrů..... :palec2::palec2:

Kniha_j_zd.zip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde otevřít? se divím... Ale možné to je, když:

1) to nerozbalíte

2) nemáte program na otevření a editaci xls souborů.

1 - rozbalíte to například programem winrar, který lehce stáhnete z netu...

2 - v počítači je nejrozšířenější program Microsoft Office Excel. Je mozné, že máte balíček office, ale máte z něj nainstalovaný jen Word. Tak si z něj nainstalujte i Excel. pokud toto nemáte, tak si stáhněte nějakou alternativu, tady vám ale neporadím.

Pokud vám to nejde rozjet na pda, je to jistě tím ze nemate nainstalovany program pro tyto soubory. Já jsem si koupi Asus P535 a tam je to nainstalované již z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rád bych kdyby jste to někdo okomentoval, napsal co by bylo lepší, co vylepšit, co přidat....

No ako som na to pozeral, tak mne by stacilo napriklad zapisovat si len pri cerpani, chodim pravidelne kazdy den tie iste trasy a nechcelo by sa mi vyplnat stale to iste. A k tomu pripadne doplnit stlpcek Zaplaceno.

Skus urobit druhu zalozku, kde bude len to.

A este jedna vec, neviem, ci je potrebny stlpcek s koncovym stavom kilometrov, predsa len to musi nadvazovat na dalsi riadok. Vypocty nie je problem upravit, pripadne dat do druheho riadku odkaz na predchadzajuci s koncovym stavom kilometrov.

Vpravo hore nad tou "doplnkovou tabulkou" mas dve policka na rucne vyplnenie Cena paliva a velkost nadrze. Nie je ta cena paliva redundantna? Pripadne tam nechyba nejaky vzorec? Ved cenu paliva uvadzas zakazdym v riadku pri cerpani. Ci nie?

V stlpci I mas priemernu spotrebu. Tu by mozno bolo zaujimave porovnavat so skutocnou pri tankovani, nenapada ma ale ako to jednoducho spravit, aby sa medzi dvoma tankovaniami prepocitavala priemerna spotreba.

A este ma tak napada, ze by mozno bolo zaujimave doplnit udaj o skutocnych nakladoch, napriklad tak, ze si zoberies sumu, ktorou je preplacany kilometer jazdy vozidla podla zakona a to mozes potom porovnavat s rozdielom, pripadne s polozkou Zaplaceno.

Inak zaujimavy produkt. :palec2:

Skoda, ze nemam PDA, hned by som to nasadil do pouzivania. Takto si to budem musiet zjednodusit a budem si evidovat len cerpania, kilometre, cenu a priemernu spotrebu.

Editováno: , autor: olisoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ako som na to pozeral, tak mne by stacilo napriklad zapisovat si len pri cerpani, chodim pravidelne kazdy den tie iste trasy a nechcelo by sa mi vyplnat stale to iste. A k tomu pripadne doplnit stlpcek Zaplaceno.

Skus urobit druhu zalozku, kde bude len to.

Ok, zkusím doplnit kilometry pri cerpani...

A este jedna vec, neviem, ci je potrebny stlpcek s koncovym stavom kilometrov, predsa len to musi nadvazovat na dalsi riadok. Vypocty nie je problem upravit, pripadne dat do druheho riadku odkaz na predchadzajuci s koncovym stavom kilometrov.

zkusim tam dat odkaz, at se to zopakuje...

Vpravo hore nad tou "doplnkovou tabulkou" mas dve policka na rucne vyplnenie Cena paliva a velkost nadrze. Nie je ta cena paliva redundantna? Pripadne tam nechyba nejaky vzorec? Ved cenu paliva uvadzas zakazdym v riadku pri cerpani. Ci nie?

toto je problem. Nevim jak to vyresit, aby to automaticky doplnovalo tu cenu z policka posledniho tankovani, takze jsem to udelal jednoduse tak, ze se to musi rucne.V excelu nejsem zadny machr, tak jestli nekdo toto umi resit, staci tady zveřejnit kody.

V stlpci I mas priemernu spotrebu. Tu by mozno bolo zaujimave porovnavat so skutocnou pri tankovani, nenapada ma ale ako to jednoducho spravit, aby sa medzi dvoma tankovaniami prepocitavala priemerna spotreba.

to by se dalo tak, ze tam dam ten stav kilometru pri tankování...

A este ma tak napada, ze by mozno bolo zaujimave doplnit udaj o skutocnych nakladoch, napriklad tak, ze si zoberies sumu, ktorou je preplacany kilometer jazdy vozidla podla zakona a to mozes potom porovnavat s rozdielom, pripadne s polozkou Zaplaceno.

Inak zaujimavy produkt. :palec2:

ano, toto jednou doplním. vložím tam 4 políčka, do kterých si každý vpíše podle techn. prukz. spotrebu v meste, mimo a prumern a k tomu amortizaci (

ta je na kazde auto jina. Z techto políček se spočítá cena na 1km, tak jak je to podle zakona

Skoda, ze nemam PDA, hned by som to nasadil do pouzivania. Takto si to budem musiet zjednodusit a budem si evidovat len cerpania, kilometre, cenu a priemernu spotrebu.

Díky za připomínky. Vždy je co vylepšovat. Jdu se do toho pustit, nevím za jak dlouho to tady upnu, mam ted hodně jiné práce.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vpravo hore nad tou "doplnkovou tabulkou" mas dve policka na rucne vyplnenie Cena paliva a velkost nadrze. Nie je ta cena paliva redundantna? Pripadne tam nechyba nejaky vzorec? Ved cenu paliva uvadzas zakazdym v riadku pri cerpani. Ci nie?

toto je problem. Nevim jak to vyresit, aby to automaticky doplnovalo tu cenu z policka posledniho tankovani, takze jsem to udelal jednoduse tak, ze se to musi rucne.V excelu nejsem zadny machr, tak jestli nekdo toto umi resit, staci tady zveřejnit kody.

som sa na to trochu pozeral a nieco taketo by malo fungovat:

da Ti to poslednu vyplnenu hodnotu. Nesmie tam byt prazdne policko medzi hodnotamy vyplnenymi v stlpci.

=INDIRECT(ADDRESS(COUNTA(Q4:Q9999)+3,17))

+3 preto, lebo nad prvym riadkom s hodnotou su tri prazdne riadky, 17 je poradie stlpca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zip mi šel rozbalit, nicméně je to holý soubor bez přípony. Když jsem tam nacpal příponu .xls, tak se to stejně nedalo otevřít, respektive dalo, ale byla z toho sněť nesmyslů. Pokud bys mohl to sem kopnout ještě jednou přímo z PC i s přípomou bylo by to super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zip mi šel rozbalit, nicméně je to holý soubor bez přípony. Když jsem tam nacpal příponu .xls, tak se to stejně nedalo otevřít, respektive dalo, ale byla z toho sněť nesmyslů. Pokud bys mohl to sem kopnout ještě jednou přímo z PC i s přípomou bylo by to super.

Ale prd jste Lamy lol . Normálně WinRar rozbalí otevřu a je to nic nezlobí. Chyba je u vás mezi klávesnicí a židlí lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. je to stara verzia, pockajte kym PetrC bude mat cas na upravu.

2. ked som prihlaseny a kliknem na link, tak mi to ponukne ulozenie na disk a ulozi ako .zip ktory potom bez problemov rozbalim. Pouzivam Firefox a nerobi mi to problemy ulozit a rozbalit.

3. ked to niekomu nejde, napiste co to hlasi, pripadne s kopiou obrazovky, ale radsej mimo tejto temy, aby sme ju nezas**li OT komentarmi.

4. Petre, uz sa tesim na upravenu verziu... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se pustil do dalsích uprav knihy a vysledek je tento:

1) Nedokázal jsem pouzit kod =INDIRECT(ADDRESS(COUNTA(Q4:Q9999)+3,17))

protoze muj excel nezna prikaz indirect......

2) Udelal jsem nezavislou zalozku tankovani a pridal tam prumernou spotrebu

3)Koncovy pocet kilometru se sam zopakuje na dalsim radku

4) pokusil jsem se o ukazatel nadrze. Nevim ale jak tam pridat sipku....

Upozornuju ze pro presne statistiky a spravne vypocty je potreba zacit vse psat kdyz mate plnou nadrz. A taky doporucuji vzdy brat palivo az do plne nadrze. Vzdy tam nacpat co to jde :)

Kniha_jizd_1_1.zip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se pustil do dalsích uprav knihy a vysledek je tento:

1) Nedokázal jsem pouzit kod =INDIRECT(ADDRESS(COUNTA(Q4:Q9999)+3,17))

protoze muj excel nezna prikaz indirect......

2) Udelal jsem nezavislou zalozku tankovani a pridal tam prumernou spotrebu

3)Koncovy pocet kilometru se sam zopakuje na dalsim radku

4) pokusil jsem se o ukazatel nadrze. Nevim ale jak tam pridat sipku....

Upozornuju ze pro presne statistiky a spravne vypocty je potreba zacit vse psat kdyz mate plnou nadrz. A taky doporucuji vzdy brat palivo az do plne nadrze. Vzdy tam nacpat co to jde :)

Ten prikaz som nahodil do toho policka, kde by si mal vyplnat rucne cenu, ide to. Problem je asi v tom, ze ja mam Excel nastaveny do anglictiny a Ty do cestiny. Skus, ci Ti to pojde a ako prelozi ten prikaz...

Keby to neslo, vymazem to odtialto. ;)

Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.zip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze, pre tych, ktorym to neslo otvorit:

1) Download Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.zip

2) Premenovat subor na Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.rar

3) Pomocou Winrar rozbalit Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.rar, vznikne z toho subor Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft

4) Subor Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft remenovat na Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.zip

5) POmocou winzip rozbalit Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.zip, vznikne z neho subor Kniha_jizd_1_1.XLS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze, pre tych, ktorym to neslo otvorit:

1) Download Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.zip

2) Premenovat subor na Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.rar

3) Pomocou Winrar rozbalit Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.rar, vznikne z toho subor Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft

4) Subor Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft remenovat na Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.zip

5) POmocou winzip rozbalit Kniha_jizd_1_1_uprava_olisoft.zip, vznikne z neho subor Kniha_jizd_1_1.XLS

:o:huh::wacko::blink::doh

ten postup je ako skrabkat sa pravou rukou trikrat obtocenou okolo hlay za lavym uchom. :laugh.gif:rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten kod se u me sam prepsal na tento:(mám excel v cestine) =NEPŘÍMÝ.ODKAZ(ODKAZ(POČET2(T4:T9999)+3;20))

Takze diky, je to uzitecnejsi.

Sloupec M mam vyplneny jen do radku 42 protoze:

Ja napisu kod a nechce se me to vypisovat na kazdy radek zvlast a kdyz dam automaticky vyplnit, posunují se policka s amortizaci dolu ale ja chci, aby ty policka zustaly stejne!

Tak pokud nekdo vite jak to automaticky doplnit, doplnte to...

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten kod se u me sam prepsal na tento:(mám excel v cestine) =NEPŘÍMÝ.ODKAZ(ODKAZ(POČET2(T4:T9999)+3;20))

Takze diky, je to uzitecnejsi.

Sloupec M mam vyplneny jen do radku 42 protoze:

Ja napisu kod a nechce se me to vypisovat na kazdy radek zvlast a kdyz dam automaticky vyplnit, posunují se policka s amortizaci dolu ale ja chci, aby ty policka zustaly stejne!

Tak pokud nekdo vite jak to automaticky doplnit, doplnte to...

diky

Ked potrebujes, aby Ti zostali odkazy rovnake aj pri kopirovani, napis si ich ako absolutne pridanim znaku $ k tomu, co nechces menit.

Priklad:

1. AVERAGE(D2,E2,F2) policka bude menit podla smeru kopirovania (dodola sa budu zvysovat ciselne indexy, doprava sa budu zvysovat pismenove indexy)

2. AVERAGE($D2,$E2,$F2) policka bude menit len pri kopirovani dodola, doprava sa nic nemeni

3. AVERAGE(D$2,E$2,F$2) policka bude menit len pri kopirovani doprava, dodola sa nic nemeni

4. AVERAGE($D$2,$E$2,$F$2) policka nebude menit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...