Přejít na obsah

Výměna žárovky.


Pawlas

Doporučené příspěvky

Zdar, potřebuji radu. Chci vyměnit žárovku předního levého obrysového světla (na straně akumulátoru), ale bohužel se mi nedaří vyndat objímku se žárovkou. Nechci používat hrubé násilí, abych něco neulomil. Je to na bajonet, nebo se za to musí víc zabrat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravim, mam ten samy problem. :help:

Nejde mi ovsem vubec vyndat ven ten plastovy kryt. Neni treba vyndat i akumulator nebo je na to jinej figl?

Vim treba, ze u Oktavie se povoli nejakej sroub a cely ten svetlomet se vytahne ven a potom se zarovka jednoduse vymeni.

Diky za rady, uz jeszdim docela dost dlouho jako "motorka"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proc myslis, ze jsem se dostal do tohohle vlakna? Pac jsem pouzil hledani a jedine co jsem nasel je tento topic, kde vlastne zadna odpoved neni, tak se ptam znova a ozivuju to tady. Na par forech uz jsem, tak vim jak se chovat nez se zeptam. A nebo vam to blbe hleda. Pokud jsi si jisty, ze zde na foru je odpoved na mou otazku, tak mi posli link.

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z vrchu máš takové dvě packy, které mírně vyhneš směrem dolů a pak celý ten plastový dekl vyklopíš směrem k motoru. Pak ho vytáhneš (dole je jen na čepech). Pak odjistíš tu drátkovou pružinu co drží halogenku, a to tak že nejdříve tu "pružinu" jakoby zatlačíš směrem k halogence a pak směrem dolů vyhákneš a odklopíš do prava. Pak už vytáhneš celou patici i s halogenkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daj dole kryt akumulátoru. Návod ako vybrať akumulátor nájdeš aj v manuály od auta. ;) Inak prikladám postup odmontovania boxu akumulátora. Je to screen z DP. Podla mňa sa časovo vyplatí trosku pohrať s tou zadnou krytkou svetlometu. Vydrží toho dosť, čiže ju skus potlačiť ku akumulátoru trochu silnejšie. Mala by isť von v poho.

post-3405-1222270414_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 domino666: Ja Ti strasne moc dekuji. Samozrejme, ze tyhle obrazky znam a navod jsem procital i zarovku si vymenit umim, ale na prave strane.

Na te leve mi prave vubec (jak jsem psal vyse) nejde vyndat ten kryt. Proste se tam nejak zasprcne a ne a ne jit ven, takze se vubec nedostanu k te objimce,to je cele. No v pondeli az budu mit zase auto doma, tak se na to vrhnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kryte baterky čo je hned za svetlom sa da dať dole taký kryt, princíp je podobný ako na kryte svetla. to vyberieš a potom ten kryt svetla budeš môcť viac vyklopiť a pojde zrejme von. Aj s rukou sa tam bude dať dostať. pozrem foto ked som montoval xenony do ae.

Jedna foto meniča na nej je vidieť hore hranu toho otvoru držiaku baterky, samo baterka tam nebola :D

Na druhej fotke som vyznačil packy resp miesta kde sú packy čo držia ten deklik na baterkovom kryte.

Nič tam nepojde ľahko, to si nemysli, treba niekedy na to viac sily!

post-3171-1222412221_thumb.jpg

post-3171-1222412233_thumb.jpg

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...