Přejít na obsah

Jak memu kolegovi z prace skvele "vymenili" olej


PetrSig

Doporučené příspěvky

No jistě!Taky jsem to tak udělal že jsem si vyměnil olej sám 7500km na novým autě.Pěkně se to tam všechno propláchlo a je klid. :palec2: Ale bohužel z vlastní zkušenosti musím říct,že někteří mechanici to odrbávají-např.jsem viděl na vlastní oči borca,jak asi půlku olej.náplně vypustil,pak to zavřel a dolil. :aggressive:

Naštěstí je takových vemen menšina.Nejlepší je to nechat pěkně vykapat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řeším u OI 1,8 T od první garančky vždycky sám a nemám jediný problém s olejem. Nyní mám Sorento a tam je 8,5 l oleje. Takže jsem ho poprvé vyměnil sám při 7,5 tkm a potom servis v 15 na gerančce. Pro diesel je nejlepší měnit olej radši dřív. Zato mám stále olej velice čistý, ale to bude taky tím že ho je tam tolik a není tak namáhaný jako v malých motorech.

U dieselu ovšem není čistota oleje nějaká výhoda. Kvalita oleje se posuzuje nejen podle jeho mazacích schopností, ale i podle schopnosti rozpouštět nečistoty ze spalování. Samozřejmě pokud je motor nový, nějakých x kilometrů je olej ještě relativně čistý, ale časem zčerná po každý výměně, a to velmi rychle, už po pár km. Ale je fakt, že na 4 válce a 2200 ccm je 8,5 litru oleje nezvykle hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...