Přejít na obsah

Autoalarmy Magicar


daniel11

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
ahoj

Koupil jsem octávku která má namontovaný Magicar 9000B. Bohužel netušim jaké další funkce kromě zamykání nabízí a hlavně jejich ovládání. Nemáte někdo z Prahy návod k zapůjčení nebo popřípadě link na net.

Díkes

Mas ho tedy ano? Mohu kdyztak poslat! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak me to take postihlo a od vcerejska se mne na stole vali Magicar M100AS.

Mam cerstve vytlumene dvere a myslenka strhavani bitumenu kvuliva dratum k zamku se mne nezamlouva.

Logicky ty draty vedou z komfortky ( minimalne bych to cekal ), neznate nekdo nahodou pin, na kterem to v konektoru visi ?

Mam 2,5g komfortu, MR2001, elegance.

Promeril bych si to, ale to bych musel sundat to tlumeni..:(

Podle DP by to melo byt na A sloupku ve svorkovnici T10o, zlutocerny a zlutobily......muzete nekdo potvrdit / vyvratit ?

Update:....vyse uvedene plati jen do r.2000....takze musim do dveri.....budu strilet..:)

Editováno: , autor: stepo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do komfortky dveřní spínače nevedou

Mozna jsem to napsal spatne. Jde mne o ovladani centralu, ne o hlidani otevrenych dveri.

Ani ty nevedou ze dveří dovnitř.

Prostě a jednoduše, vše k zámku, ovládání oken a zrcátek vede do jednotky ve dveřích a ta si svým způsobem komunikuje po sběrnici s komforkou.

Ze dveří jde nějaké to napětí, sběrnicové kontakty, reproduktory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani ty nevedou ze dveří dovnitř.

Prostě a jednoduše, vše k zámku, ovládání oken a zrcátek vede do jednotky ve dveřích a ta si svým způsobem komunikuje po sběrnici s komforkou.

Ze dveří jde nějaké to napětí, sběrnicové kontakty, reproduktory.

OK, diky za info.

Jinak stejne to nechci pripojovat na stropni svetlo, takze musim tahat draty do vsech dveri a pooddelovat to diodama. Navic asi uz dokoupim magnet na otvirani kufru a modul na cteni cipu pro imobilizer.

Je to radost, zase cele auto rozkopat....

Vubec se nedivim, ze si nekdo za instalaci uctuje tisice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před magnetem bych varoval.

Také jsem si ho nadějně koupil, že budu mít odskok kufru na combi, povedlo se mi to, ale strašně mi to za jízdy třískalo. Ten magnet má v sobě volně ložené kovové těleso, které magneticky přitáhne a s sebou stáhne lanko. Ale "volně ložené" je opravdu volně ložené, žádné gumičky pro tlumení hluku, nic :(

Je to dost naprd, sundal jsem to zase.

Editováno: , autor: DKx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před magnetem bych varoval.

Také jsem si ho nadějně koupil, že budu mít odskok kufru na combi, povedlo se mi to, ale strašně mi to za jízdy třískalo. Ten magnet má v sobě volně ložené kovové těleso, které magneticky přitáhne a s sebou stáhne lanko. Ale "volně ložené" je opravdu volně ložené, žádné gumičky pro tlumení hluku, nic :(

Je to dost naprd, sundal jsem to zase.

Nepomohlo by uchyceni pres gumu ?....mohlo by to ten kraval vyrazne omezit a neprenasel by se tak na plech dveri....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před magnetem bych varoval.

Také jsem si ho nadějně koupil, že budu mít odskok kufru na combi, povedlo se mi to, ale strašně mi to za jízdy třískalo. Ten magnet má v sobě volně ložené kovové těleso, které magneticky přitáhne a s sebou stáhne lanko. Ale "volně ložené" je opravdu volně ložené, žádné gumičky pro tlumení hluku, nic :(

Je to dost naprd, sundal jsem to zase.

Nepomohlo by uchyceni pres gumu ?....mohlo by to ten kraval vyrazne omezit a neprenasel by se tak na plech dveri....

Zajisté ne. Zaprvé potřebuje pevnou základnu pro tah a zadruhé je to tak masivní kus železa, že ten si pro hluk vystačí sám.

Doporučuji hledat alternativy než ten od Magicaru, nicméně nic takového jsem zatím nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajisté ne. Zaprvé potřebuje pevnou základnu pro tah a zadruhé je to tak masivní kus železa, že ten si pro hluk vystačí sám.

Doporučuji hledat alternativy než ten od Magicaru, nicméně nic takového jsem zatím nenašel.

...toz asi jen natahnu drat a take se poohlednu po necem pouzitelnejsim.

BTW dalkove starty funguji jen s alarmem a bypass transponderem ?....ten jejich start modul neni treba ?

....sice to nechci, ale do budoucna jako rozsireni to mozna implementuji take...davat ted o 2000 vic za funkci, kterou realne moc nevyuziji je kravina:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám ho v Supu a dělal jsem je i do oct. Doporučuji, mám ten posledné typ a dokonce jsem i hračička co na dálku stáhne okna na 10cm a zapne xenony. Montáž je opravdu do 5h a když víte kam tak to zvládne i dráteník. Dálkovej start mám taky a bypass jsem vyřešil trochu po svém..Nemám nikde klíč, jen ten skleněnej váleček hooodně schovanej a omotanej drátkem. A krabičku bybass modulu jako volavku. Myslím, že na trhu není nic moc lepšího za ty peníze. Nejsem prodejce!!! Dělám i jablotron atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ho v Supu a dělal jsem je i do oct. Doporučuji, mám ten posledné typ a dokonce jsem i hračička co na dálku stáhne okna na 10cm a zapne xenony. Montáž je opravdu do 5h a když víte kam tak to zvládne i dráteník. Dálkovej start mám taky a bypass jsem vyřešil trochu po svém..Nemám nikde klíč, jen ten skleněnej váleček hooodně schovanej a omotanej drátkem. A krabičku bybass modulu jako volavku. Myslím, že na trhu není nic moc lepšího za ty peníze. Nejsem prodejce!!! Dělám i jablotron atd...

No ono neni nic jednodussiho, nez prilepit cip primo na cteci civku:)

Pak je ale pryc vyhoda bypassu - ten je napajen jen pri startu a jinak je neaktivni...tzn. ze pokud si tam treba das blokovaci rele, tak pomoci bypassu nenastartujes...kdezto s cipem a izolackou prakticky kdykoli - jako bys tam immo vubec nemel...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

dnes jsem na autě zjišťoval co mám v prostoru motoru za elektroniku a při té příležitosti mě napadlo vyzkoušet funkce nově namontovaného alarmu.

Zjistil jsem že si montáž v té firmě zřejmě značně mechanik ulehčil.

  1. Nefunguje znovuzamčení dveří při náhodném otevření dálkovým ovladačem
  2. Když nechám rozsvícené světla, alarm mě na to při aktivaci (uzamčení dálkáčem) neupozorní.
  3. Otevřel jsem auto klíčem. Alarm se spustil, ale šlo normálně nastartovat. Rovněž pokud nechám auto nastarované, zamknu ho dálkovým od alarmu a po chvíli spustím alarm tlačítkem "panic", motor běží dál.

Hledal jsem odpovědi zde na fóru i jinde na Inetu a zjistil jsem že co se týká bodu 1, tak mám alarm zřejmě namontován na stropní světýlko. Takže když otevřu auto dálkáčem tak si alarm "myslí" že jsem již otevřel dveře a tak ho znovu již nezamkne.

Bod 2 mě netrápí, na světla mě upozorní bzučák od auta. Ale fungovat by to mělo.

Bod 3 mě zato trápí o to víc. Zřejmě se ten mechanik vybodl na nějaké zapojení imobilizéru od alarmu.

Měl bych dotaz na někoho z Vás, jestli jsem funkce zkoušel správně než se vrátím do servisu ať mi to dodělají tak ať to funguje.

Je nějaký jiný způsob jak odzkoušet plnou funkčnost alarmu? Mám na mysli jestli lze pomocí dálkového ovladače provézt nějakou diagnostiku správného zapojení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do komfortky dveřní spínače nevedou

Mozna jsem to napsal spatne. Jde mne o ovladani centralu, ne o hlidani otevrenych dveri.

včera jsem tenhle namontoval do svý okty a ovládání centrálu, dveřní spínače a spínač hlídání kufru zapojíš na komfortku

čísla pinů závisej na rv auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapi,

mám Magicar 9300 a mám problém s pagerem. Začali se mi enormně vybíjet baterky, vydrží cca 2 dny. Byl jsem v servisním středisku ( je ještě v záruce) a tam mi řekli, že ho pošlou na proměření . To by bylo v pořádku, jen mám problém s tím, že toto celé bude trvat asi 14 dní. Představa, že mi bude auto stát 14 dní v Praze bez alarmu mě docela děsí. Není tu někdo, kdo má se v tom vyzná, kdo by se mi na to podíval, nebo případně poradil, jak to vyřešit? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapi,

mám Magicar 9300 a mám problém s pagerem. Začali se mi enormně vybíjet baterky, vydrží cca 2 dny. Byl jsem v servisním středisku ( je ještě v záruce) a tam mi řekli, že ho pošlou na proměření . To by bylo v pořádku, jen mám problém s tím, že toto celé bude trvat asi 14 dní. Představa, že mi bude auto stát 14 dní v Praze bez alarmu mě docela děsí. Není tu někdo, kdo má se v tom vyzná, kdo by se mi na to podíval, nebo případně poradil, jak to vyřešit? :help:

kup si náhradní obyčejnej ovladač třeba tenhle má všechny funkce jako klasickej jen nemá pager a LCD diplay a myslím si že jako nouzový řešení za necelých 600 než ti tamten proměří to stojí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do komfortky dveřní spínače nevedou

Mozna jsem to napsal spatne. Jde mne o ovladani centralu, ne o hlidani otevrenych dveri.

včera jsem tenhle namontoval do svý okty a ovládání centrálu, dveřní spínače a spínač hlídání kufru zapojíš na komfortku

čísla pinů závisej na rv auta

vedou jen do jednotky centrálu

pokud máš komfortku (el.stahování oken) tak tam dveřní spínač nevede at máš rv jakej chceš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do komfortky dveřní spínače nevedou

Mozna jsem to napsal spatne. Jde mne o ovladani centralu, ne o hlidani otevrenych dveri.

včera jsem tenhle namontoval do svý okty a ovládání centrálu, dveřní spínače a spínač hlídání kufru zapojíš na komfortku

čísla pinů závisej na rv auta

vedou jen do jednotky centrálu

pokud máš komfortku (el.stahování oken) tak tam dveřní spínač nevede at máš rv jakej chceš

mám oktu rv 98 s komfortkou a dveřní spínače jsou na pinu 16 (hnědo/sv.modrej) kufr pin 15 (hnědo/černej) centrál pin 2 (bílo/sv.modrej) pro zamknutí a pin 4 (černo/modrej) pro odemknutí ;)B)

Editováno: , autor: Raceman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do komfortky dveřní spínače nevedou

Mozna jsem to napsal spatne. Jde mne o ovladani centralu, ne o hlidani otevrenych dveri.

včera jsem tenhle namontoval do svý okty a ovládání centrálu, dveřní spínače a spínač hlídání kufru zapojíš na komfortku

čísla pinů závisej na rv auta

vedou jen do jednotky centrálu

pokud máš komfortku (el.stahování oken) tak tam dveřní spínač nevede at máš rv jakej chceš

mám oktu rv 98 s komfortkou a dveřní spínače jsou na pinu 16 (hnědo/sv.modrej) kufr pin 15 (hnědo/černej) centrál pin 2 (bílo/sv.modrej) pro zamknutí a pin 4 (černo/modrej) pro odemknutí ;)B)

a funguje ti znovuzamčení (zajištění auta) ?

při zapojení na stropní světlo nefunguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do komfortky dveřní spínače nevedou

Mozna jsem to napsal spatne. Jde mne o ovladani centralu, ne o hlidani otevrenych dveri.

včera jsem tenhle namontoval do svý okty a ovládání centrálu, dveřní spínače a spínač hlídání kufru zapojíš na komfortku

čísla pinů závisej na rv auta

vedou jen do jednotky centrálu

pokud máš komfortku (el.stahování oken) tak tam dveřní spínač nevede at máš rv jakej chceš

mám oktu rv 98 s komfortkou a dveřní spínače jsou na pinu 16 (hnědo/sv.modrej) kufr pin 15 (hnědo/černej) centrál pin 2 (bílo/sv.modrej) pro zamknutí a pin 4 (černo/modrej) pro odemknutí ;)B)

a funguje ti znovuzamčení (zajištění auta) ?

při zapojení na stropní světlo nefunguje

funguje znovuzamčení

funkční je i při prodlouženým impulzu zavření oken

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli to funguje i na 799 AH (99-2001)či 799B(2001-----) tak je to rozhodně jednoduší než tahat dráty k jednotlivým spínačům

u modelu rv 2001 se to připojuje následovně

dveře:

LP ... 4 (černá)

PP ... 5 (žluto/fialová)

oboje zadní ... 7 (šedo/černá)

kufr ... 3 (modrá)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...