Přejít na obsah

Jaký rozměr obouváte na zimu?


NOS

Doporučené příspěvky

185/60 R14. Proti letném 205/40R17 to vypadá směšně:)

Používáte někdo řetězy? Jaký typ, za kolik, apod? Letos o nich uvažuji, tak bych rád přivítal nějaké info. Nechci za ně dávat nekřesťanské peníze, ale nechci nějaké šmejdy.

Díky

zalezi co od nich ocakavas a takisto ako casto ich budes chciet (ci musiet) pouzit.

Na taketo bezne nosenie dvkrat do roka, to jest na chatu hore (tam) a dole (naapat), teda len dvakrat do roka,

tak to Ti stacia smejdy zo supermarketov za 299 Sk

Za pat rokov zhrdzaveju ci po 15 pouzitiach sa potrhaju a pod

Avsak ak ich mienis pouzivat castejsie ako 5x za sezonu, pripadne na dlhsie jazdy zasnezenou krajinou,

tak sa musis obzerat po retaziach v cenovej hladine 1500 az 3000 Sk

Typ, vzor, prevedenie a material zvol podla toho ake prednosti od nich ocakavas

(iny vzor maju specialne trakcne do kopca, iny vzor maju aby sedeli v zakrute)

No a perlicka existuju aj na lad, ale tie su od 3500 Sk vyssie,

su to take texitilno-gumovo-plastove (specialne na lad)

POZOR: obycajne retaze su na cisty lad ulne nevhodne

Snehove retaze su do hlbokeho snehu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná ti někdo napíše, že na zimu úzké a to hlavně do sněhu. Před lety to bylo pravidlo, ale dnes už neplatí. Možná i někdo namítne, že soutěže se v zimě jezdí pořád na úzkých. Oni ale mají i hroty a ty to kompenzují. Takže, normální šířka, třeba těch 185. Přecejenom jezdíme mnohem víc na mokru nebo ledě než na sněhu. A na mokro a led jsou lepší širší.

V čem jsou na mokro a led lepší širší? tím že ti širší guma hůř odvádí vodu?

jezdil jsem na 195/50 r15 pak na 195/60 r15 ale ted přejdu na 185

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem přezul na zimní a je to šok jak blázen. Po letních 205/16 a loňských zímních 195/15 jsem nazul předpisový rozměr 185/15 a řeknu vám - není to hezký pohled. Kola jsou zapadlá v blatnících a zezadu to vypadá jak galusky na kole favorit. :feve:

Jinak GY UG7 a nikdy jinak. Mám na nich zatím najeto jen pár set km, ale rozdíl proti Polaris2 viditelný i citelný. Jsou to žvejkačky, sedí jak přibité, perfektně odvádějí vodu, ale oproti Polaris2 tak minimálně o 0,5 litru větší spotřeba.

Už se těším, až je oprubuju na sněhu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem přezul na zimní a je to šok jak blázen. Po letních 205/16 a loňských zímních 195/15 jsem nazul předpisový rozměr 185/15 a řeknu vám - není to hezký pohled. Kola jsou zapadlá v blatnících a zezadu to vypadá jak galusky na kole favorit. :feve:

??? nebo 185/65/14? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem přezul na zimní a je to šok jak blázen. Po letních 205/16 a loňských zímních 195/15 jsem nazul předpisový rozměr 185/15 a řeknu vám - není to hezký pohled. Kola jsou zapadlá v blatnících a zezadu to vypadá jak galusky na kole favorit. :feve:

??? nebo 185/65/14? ;)

185/55/15 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dvě zimy Sava Eskimo 185/65/R14 na plechu a teď bude druhou zimu Barum Polaris2 195/50/R15 na hlínách (byly a jsou na prodej, ale zatím nikdo nekoupil)

Když je prodám, tak budou zimní na dvoudílnejch BBS a rozměr 195/45/R16

No ono Bobíku, chtít 9500.- za 4 pneu s disky není totiž zas takové terno. 2 zimáky 5mm už prakticky nejsou zimáky a disky jsou poškrábané, takže se nediv, že ti nikdo neutrhá ruce. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem měl 195/50R15 ale bylo to moc tvrdé a musel jsem rovnat ráfky, loni jsem koupil 195/60R15 a byla pohoda.teď jsem koupil 185/55R15 matadory a uvidíme. :palec2:

Ty kupuješ každou zimu nový pneu? :help: Co tomu rozměru 195/60R15 říkala FRS, kromě toho že zkresloval tachometr? Nedřelo to někde?

A poslední poznámka: koupit si na FRS Matadory je trochu odvážné..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono Bobíku, chtít 9500.- za 4 pneu s disky není totiž zas takové terno. 2 zimáky 5mm už prakticky nejsou zimáky a disky jsou poškrábané, takže se nediv, že ti nikdo neutrhá ruce. ;)

Však já taky nepíšu, že je to mrda cena nebo něco podobnýho. K prodeji mě nic nenutí a v postatě je ani prodat nemusím. Spíš jsem to jen skusil, jestli by to za tu cenu někdo vzal. Kliďánko si na tom budu jezdit ještě dvě další zimy. A jestli je to moc nebo ne, je moje věc ;) A když si vezmu za kolik jsem prodal vloni 14" plechy s Eskymákama, tak je ta cena v pohodě. Jen bych musel zase inzerovat jinde, než tu. Tady se kazdej jen ptá na ceny a všechno chce 100x odfotit a přeměřit a prodiskutovat. Na jinách serverech se toho zbavíš hned. Ale já se zbavovat nepotřeboval, tak jsem to napsal jen zde v bazáči ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jsem koukal na ty směsná kolečka ještě jednou a vypadá to celé nějak divně.... ty původní Polarisy 195/50 s ochranou ráfku byly širší a jakoby překrývaly ten ráfek 6J a plynule ta guma navazovala na poklice. Tyto UG7 nemají ochranu ráfku a tím že jsou jenom 185/55, tak prostě na tom fáfku vypadají divně/směšně. Navíc ty Polarisy byly jakoby víc do kostky a měli větší styčnou plochu s vozovkou, takže opticky vypadaly ještě širší. Tyto vypadají fakt divně...

Co z toho plyne za závěr? Poprvé za celou dobu začínám uvažovat o elektronech na zimu - samozřejmě jen 15" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem měl 195/50R15 ale bylo to moc tvrdé a musel jsem rovnat ráfky, loni jsem koupil 195/60R15 a byla pohoda.teď jsem koupil 185/55R15 matadory a uvidíme. :palec2:

Ty kupuješ každou zimu nový pneu? :help: Co tomu rozměru 195/60R15 říkala FRS, kromě toho že zkresloval tachometr? Nedřelo to někde?

A poslední poznámka: koupit si na FRS Matadory je trochu odvážné..... :)

Kupuju pneu jak jsou sjeté. a jelikož už byly tak jsem je koupil. 1 jsem měl Firestone, ty moc nevyrdžely, pak jsem polarisy ty byly dobré a teď zkouším matadory. Nebudu valit peníze do drahých gum, když je stejně za zimu sedřu lol 195/60 mi nikde nedřel a proč by měl zkreslovat tachometr?

nemyslím si že by byly matadory na rs špatné. to by musely byt i barumky, firestonky, savy ,BF apd levné značky.

Ale do chiny bych nešel. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...