Přejít na obsah

nevypínanie ventilátorov


Dzurovcak

Doporučené příspěvky

Mam octaviu 1,6 75kW, nezohrieva sa mi motor a ventilátory na velkom chladici sa vypnu az po 10 minutach od vypnutia motora. Ventilátory sa zapnú aj vtedy, ked kluc otocim a vypnem (auto nenastartujem). Auto ma tovarensku manualnu klimu. Pri odpojeni cidla na termostate ventilatory tocili dalej, takisto pri odpojeni cidla na velkom chladici. Mechanici zo skodovky mi hovoria, ze sa jedna o chybny termostat cca 3 tis. Sk. Iny mechanik mi vravi, ze ide o vadnu elektroniku snimaca klimatizacie, ktora sa nachadza niekde na vnutornom blatniku a vraj to stoji viac ako termostat. Poprosim o radu, aby som zbytocne nekupoval jednu aj druhu suciastku. Co to moze byt???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam octaviu 1,6 75kW, nezohrieva sa mi motor a ventilátory na velkom chladici sa vypnu az po 10 minutach od vypnutia motora. Ventilátory sa zapnú aj vtedy, ked kluc otocim a vypnem (auto nenastartujem). Auto ma tovarensku manualnu klimu. Pri odpojeni cidla na termostate ventilatory tocili dalej, takisto pri odpojeni cidla na velkom chladici. Mechanici zo skodovky mi hovoria, ze sa jedna o chybny termostat cca 3 tis. Sk. Iny mechanik mi vravi, ze ide o vadnu elektroniku snimaca klimatizacie, ktora sa nachadza niekde na vnutornom blatniku a vraj to stoji viac ako termostat. Poprosim o radu, aby som zbytocne nekupoval jednu aj druhu suciastku. Co to moze byt???

Mam ten stejnej motor ( MR2002, kod AVU ) a jednou z niceho nic prestalo auto topit a tahnout a porad se tocil ventilator na chladici. Taky rucicka teplomeru se vubec nezvedla. Navic cca po 30-ti kilometrech se rozsvitila kontrolka elektroniky motoru a vykon se jeste zhorsil. Jaxi jsem s tim dojel do servisu a skoncilo to vymenou te komory regulace teploty vody. Stalo to kolem 3-4 tisic. Tu starou jsem si nechal dat a byly tam ulomeny 2 plastovy packy co drzej jakoby vicko termostatu. To bylo pred rokem a od te doby je klid.

Takze z me zkusenosti to vychazi na ten "termostat", ale neni to klasickej termostat i kdyz funkce je asi stejna.

P.

Editováno: , autor: Rorejs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% termostat. A už se to tu párkrát probíralo. Jak koukám, je to tvůj 1. příspěvěk, zkus příště funkci "hledat", "search".... :rtfm:

Dakujem, za odpovede,

hladal som to ale nenasiel som to. Mna tam stale pletie to, ze ked otocim kluc a nenastartujem zapnu sa my oba ventilatory. A cele sa mi to stalo cez vikend ked som zapol klimu, lebo niekde nan nete som cital ze raz za mesiac ju teba zapnut. A ide o to ze nerad by som vymenil termostat a potom my povedia ze to nebol termostat ale je to nejak elektronika od klimatizacie a budem musiet vymenit este aj to.

Dakujem za pochopene a za prispevky.

DANO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A takhle pak vypadá celá ta skříň. Je lepší ji koupit celou, včetně toho čidla (je součástí)

OK,

DAKUJEM z anamahu a za ochotu.

Dnes este idem k jednemu znamemu co mi tvrdi ze to moze byt to cidlo na klimu, tvrdi ze ked ho odpojime malo by to prestat. Tak vecer napisem ako to dopadlo.

D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže takhle vypadá rozpadlej "termostat" z Octavie 1.6-75Kw BFQ. Šipky ukazují na místa, kde to ruplo.

jj, presne takhle to dopadlo i na me 1.6-75kW-AVU :(

Dakujem ze odpovede, tak mate asi pravdu ospravedlnujem sa za nedvoveru. Po odpojeni snimaca teploty na prednom nosniku, ventilarory prestali ist ale auto sa i tak nezohrieva. Takze idem na vymenu termostatu.

Ale este jedna otazocka staci vymenit len vnurto termostatu alebo komplet termostat. Dnes som sa dozvedel ze sa da kupit aj vnutro, no do teraz my tvdili ze predavaju len komplet termostat. Vnutro 400,-SK, komplet termostat 3.000,-SK.

DAKUJEM.

DANO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže takhle vypadá rozpadlej "termostat" z Octavie 1.6-75Kw BFQ. Šipky ukazují na místa, kde to ruplo.

jj, presne takhle to dopadlo i na me 1.6-75kW-AVU :(

Dakujem ze odpovede, tak mate asi pravdu ospravedlnujem sa za nedvoveru. Po odpojeni snimaca teploty na prednom nosniku, ventilarory prestali ist ale auto sa i tak nezohrieva. Takze idem na vymenu termostatu.

Ale este jedna otazocka staci vymenit len vnurto termostatu alebo komplet termostat. Dnes som sa dozvedel ze sa da kupit aj vnutro, no do teraz my tvdili ze predavaju len komplet termostat. Vnutro 400,-SK, komplet termostat 3.000,-SK.

DAKUJEM.

DANO.

DAKUJEM, naozaj to bol termostat. Uz je vymeneny komplet termostat, auto sa normalne zohrieva.

DANO

P.S.: Odporucam tuto stranku aj kamosom, je fakt super, a isto ju este vyuzijem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...