Přejít na obsah

Mechanické seřízení xenonů


xstorm

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

A mohl by mi někdo poradit kudy se táhne kabeláž od nivelačního čidla přední nápravy a náklonových motorků ve světlech do interiéru k řídící jednotce?

Nebo se do interiéru tahá pouze kabel od čidla a kabeláž od světel se využije ta stávající?

 

Až to budu dělat asi dám nějaký lehčí foto dokument...

Díky za info

___

EDIT : odpovím si sám, ikdyž nevím jestli správně...

 

Nejlepší bude natáhnout od xenonů i vodiče pro ovládání náklonových motorků, protože u halogenů jsou pro motorky použité 3 společné vodiče (bůh ví kde je uzel levé a pravé strany).

Pro xenony jsou 4 vodiče pro každou stranu (čili 8 vodičů)

Editováno: , autor: marfy8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dnes jsem musel zasáhnout do Xenonů (Nastavit jeden výše). Fotky, které jsou na page1/2 uvedené mi slouží pouze k uchycení světla jako celku a jejich povolením sice Xenon změní pozici ale za cenu nestability světla jako celku.

Ke štelování Xenonu nahoru/dolu doprava /doleva mi slouží tyto dva šrouby nymýlím-li se a potvrzuji, že na 6imb či 10stranovej.

post-87429-0-28149400-1445856573_thumb.j

Editováno: , autor: PJAY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dobrý den,

mám octavii IIrs 2.0tfsi r.v. 2006

po nastartování a následnému zapnutí světel(xenonů) svítí xenony hodně vysoko, pak sjedou dolů a vrátí se na první polohu a svítí moc nahoru.

Stačí úprava v software? Jaký je průběh xenonů po rozsvícení jedou první nahoru nebo dolů a v jaké poloze zůstávají? u mě je to tak že jedna poloha která je po nastartování druhá je že sjedou dolů a vrátí se do první. kdyby zůstaly dole nebo alespoň něco mezi bylo by po problému, ale nikdo nedokáže poradit a jediný co mi řekl mechanik tak že by se na to musel podívat karosář jestli světla sedí jak mají což malinko možná nesedí a že pak úprava přes software a cena kolem 10-20 tisíc odhadem. Vím že to jde mechanicky taky nastavit ale to jsem zkoušel se mi na to dívat známý a říkal že nedělá to nic.Zítra pro jistotu zkusím ještě sám se mrknout jestli to nepůjde mechanicky. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já právě nevím jestli to dělalo dřív nebo ne .. mám pocit že až po jednom ze servisů začalo ... ale když jsem koupil tak jsem to ani nějak nesledoval bylo léto, je možné že to v servisu nějak rozladili možná že to dělalo už i dřív , ale zase tak vysoko kdyby to bylo tak bych si toho všiml, do ted jsem to nějak neřešil ale když na vás blikají kamiony a autobusy tak už je něco špatně  :kol-28:  :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslíte že je potřeba aby karosář rozebíral celý předek skrz to? když dle mého názoru kdyby se dalo nastavit aby ty xenony nevyjely tak moc nahoru ale zůstaly v poloze nižší což určitě musí jít nějak nastavit když při nastartování sjedou dolů tak kdyby tak zůstaly tak je po problému, jinak ve zlínském kraji o nikom nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sprav si test- postav sa pred stenu a urob čiaru, kde máš hranicu svetla, a potom zaťaž riadne kufor, ak bude druhá čiara ( po zataženi pod pôvodnou maš niečo zle nastavene vo svetle - elektronicky prípadne osadené svetlá, ak bude nad nou, máš na 99% zle osadené náklonové čidlá na naprave

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kukni tuto sa to rozoberalo presne tvoj problem, v servise to nastavia podla regloskopu a potom to blbne toto si kukni a ked podla toho to nastavis tak bude svietit ako z fabriky. Karosara netreba predsa svetlo si aj sam vytahneš a ak bolo v servise a kontrolovaly svetlomety tak ti to rozladili. http://forum.skodahome.cz/topic/34720-mechanick%C3%A9-se%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-xenon%C5%AF/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím,

měl bych jeden dotaz ohledně xenonů na O2 2006 před facelift, xenony jsou originál z výroby.

Xenony se po nastartování sklopí a pak zvednou, to je v pořádku, ale nevím, jestli je v pořádku, když např. přijíždím ke křižovatce, přibrzdím, tak se automaticky světla sklápí, po rozjetí se automaticky zvednou. S xenony nemám zatím zkušenosti, tak se ptám. Příjdou mi dost citlivé ohledně naklápění, stačí více přibrzdit a už se hejbou. Je to tak v pořádku?

Děkuji za Vaše případné reakce.

Editováno: , autor: olivis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Ja mam sice po facelifte O2 s xenonmi, ale taketo spravanie som nepozoroval. No z toho co popisujes mi to pripada ze to je skor sposobene naklonom samotneho auta - pri brzdeni sa auto nakloni dopredu a taktiez luce svetiel svietia nizsie, zatial co pri akceleracii sa auto nakloni dozadu (sadne zadok) a luce svietia vyssie. Xenony by sa prave mali naklapat tak aby drzali tu istu uroven takze by sa mali pri brzdeni prave dvyhat a nie klesat. Preto si myslim ze to nerobia xenony. Niesom ale odbornik len pisem svoj nazor :). Mozno ten pohyb svetiel viac vnimas pretoze xenony maju ostrejsi prechod medzi miestom kde svieti luc a kde nesvieti v porovnani s halogenovou ziarovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...