Přejít na obsah

Chip O1 řídící jednotka motoru


Pajdalek

Doporučené příspěvky

Zdar experti, nedávno jsem koupil Octávku 4x4 a po připojení na PC mi to vyplivlo že je vadná řídící jednotka. Původní majitel tvrdí že je to tím chipem (no nevim nevim). Auto jede jak pitomý, papá tak 12,5 litrů a to jezdim s hodne lehkou nohou. Vždy po odpojení řídící jednotky a naježdění 54 km se zobrazí ta nepříjemná oranžová kontolka ECU. Potřeboval bych vědět jestli to má spolu nějakou souvislost (kontrolka-vadná řídící jednotka-chip-spotřeba)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Muzes mi prosimte vysvetlit, co u Tebe znamena restartovat RJ a odpojit chip ? To by me vazne zajimalo.

Porek asi myslel ze tam ma power box ajked ten nieje na benzinaky lebo naozaj neviem ako by sa chip dal odpojit. Podla mna ked sa to auto chipovalo tak to asi nenaliali najkvalitnejsiu mapu :) ja by som si to na tvojom mieste nechal ochypovat u cimbu. Lebo oni ti vymenia rj kus za kus takze budes mat novu a myslim ze s tou starou si poradia. Bude ta to sice stat par korun ale nova rj. je asi ties dost draha. A navise budes mat naozaj kvalitny chip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porek asi myslel ze tam ma power box ajked ten nieje na benzinaky lebo naozaj neviem ako by sa chip dal odpojit. Podla mna ked sa to auto chipovalo tak to asi nenaliali najkvalitnejsiu mapu :) ja by som si to na tvojom mieste nechal ochypovat u cimbu. Lebo oni ti vymenia rj kus za kus takze budes mat novu a myslim ze s tou starou si poradia. Bude ta to sice stat par korun ale nova rj. je asi ties dost draha. A navise budes mat naozaj kvalitny chip.

Je pravda ze by si s tim u Cimbu asi poradili a mozna ze to taky tak dopadne. Z te palivove mapy mam taky strach - abych nepropalil casem pisty. Vcera jsem se svezl se seriovou 1.8T a ta moje jede o dost lepsi, ale taky o to vic papa - uz se mi podarilo to stahnout v prumeru na 11.9 litru (do krizovatky dojizdim se zarazenou rychlosti a na delsich cestach z kopcu hazim neutral) - on jezdi prumerne za 8.6. Trasu kterou jsem ja jel za 11.1 litru, tak s jeho jsem jel za 8.1 litru - a to je ku...rva rozdil !!!!! Jeste si chci nechat od honzy72 namontovat tempomat - ten by mel taky neco malo srazit na delsich cestach na spotrebe. Nicmene dnes napadl snih silnice za mestem byly uplne bily a s tou 4-kolou jsem se vyradil skoro jak s buginou... a at mi nikdo netvrdi ze se ctyrkolou nelze projet zatacku dverma napred pouhym pridanim plynu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porek asi myslel ze tam ma power box ajked ten nieje na benzinaky lebo naozaj neviem ako by sa chip dal odpojit. Podla mna ked sa to auto chipovalo tak to asi nenaliali najkvalitnejsiu mapu :) ja by som si to na tvojom mieste nechal ochypovat u cimbu. Lebo oni ti vymenia rj kus za kus takze budes mat novu a myslim ze s tou starou si poradia. Bude ta to sice stat par korun ale nova rj. je asi ties dost draha. A navise budes mat naozaj kvalitny chip.

zalohu povodnej mapy nemas ? nech Ti ju ten "tuner" da spat a skus nejakeho ineho, mne sa tie ceny u Cimbu zdaju strasne prehnane, moj chip tam stoji 3x tolko a este k tomu je to v CZK ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalohu povodnej mapy nemas ? nech Ti ju ten "tuner" da spat a skus nejakeho ineho, mne sa tie ceny u Cimbu zdaju strasne prehnane, moj chip tam stoji 3x tolko a este k tomu je to v CZK ...

Zadnou zalohu mapy jsem nedostal (ja uz to auto precipovany koupil). Mas pravdu ze cimbu je dost drahy ale taky nejkvalitnější chip. Dostal jsem kontakt na sportmotor.cz - coz je taky docela kvalitni chiptuningova firma a za 9999 kaček 150kw - to uz stoji za zamysleni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to na fore sa celkom riesi ze ci radsej cimbu alebo sportmotor. myslim ze ani s jednym nespravys chybu. Ja osobne by som isiel skor do cimbu ale nemam s tym ziadne skusenosti. To som si spravil len obrazok podla komentarov tuto z fora. Zalezi akym stylom jazdis. Cimbu taha lepsie v nizkych a strednych otackach a sportmotor takaha vo vysokych. (Dufam ze som to napisal spravne tak ak nie tak ma pls neukamenujte)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ono je to slozity celkem..Cimbu ma sice vyssi ceny,ale je to pravdepodobne pro to,ze jeho chipy jsou overene a jsou bez problemu a v neposledni rade je to vse jeho vlastni prace,od zacatku do konce.Od vyvoje chipu,vypracovani mapy atd..

Kdezto Sportmotor udajne koupil hotovy SW v nemecku a zde ho jen "prodava" pod svym jmenem.Tudiz si muze dovolit nizsi ceny.

Jinak danone to napsal spravne..Cimbu je zameren hlavne na narust tociveho momentu - taha v nizkych a strednich otackach a sportmotor spise zameren na vykon a je lepsi ve vysokych otackach. Rozhodnout se mezi nimy myslim neni 3x lehke.. :)

@Pajdalek: Je to celkem dviny..Myslim,ze to,ze je auto nachipovane ma 100% spojitost s tvymy problemy.Muze byt treba spatne naletovany "šváb" v RJ,nebo spatna mapa atd..Nejjednodussi by asi bylo nechat nekde zkusit jednotku nacist a nacist tak i palivovou mapu. Cimbu toto udela,ale bude to neco stat.. :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...