Přejít na obsah

Prasklé zadní sklo r.v.97


mbem

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

včera mi při jízdě na první pohled z ničeho nic prasklo zadní sklo (šlupka to byla pěkná, docela lekanec). Pavouk přes celý sklo. Šetřením jsem zjistil, že po mě nikdo nic nehodil, ani na mě nespadl meteorit, ale že příčinou bude asi el. vytápění skla, které jsem měl puštěné.

Jedná se o 1.8 20V roku výroby 97

Chtěl bych se zeptat, jestli vůbec a jak je to možné a jak mám postupovat při opravě (kontrola elektriky atd.).

Předem děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

včera mi při jízdě na první pohled z ničeho nic prasklo zadní sklo (šlupka to byla pěkná, docela lekanec). Pavouk přes celý sklo. Šetřením jsem zjistil, že po mě nikdo nic nehodil, ani na mě nespadl meteorit, ale že příčinou bude asi el. vytápění skla, které jsem měl puštěné.

Jedná se o 1.8 20V roku výroby 97

Chtěl bych se zeptat, jestli vůbec a jak je to možné a jak mám postupovat při opravě (kontrola elektriky atd.).

Předem děkuji za rady.

Kdybys použil hledání, tak najdeš, že je to úplně běžný u prvních ročníků a stane se to přehřátím skla v místě brzdovky, takže když máš zaplej výhřev a zároveň dlouho brzdíš, tak to lupne, stačí vyčistit střepy a dát nový sklo, kontrola elektriky není potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dělá to taky ta plastová lišta ve které je to sklo zasazeno vzniká tam určité pnutí které má pak za následek to praskání a nehleďe na to že modelový ročník 97 až 98 měl vadné sklo přímo od dodavatele určité množství NIS(je to nepatrné znečištění skla tzn.bublinka která je okem takřka neviditelná ,ale za určitých podmínek v labor. se dá najít) a tato vada stačí aby to sklo jednoduše bouchlo nedávno se nám něco podobného bohužel stalo v TPCA , a byl stoho pěknej průser :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost to boucha - - uz mam take nove okno - uz venku bez lišt - jel jsem z kopce , vyhrev zap. brzdil jsem a bum ja kkrava - po prvnim hrbolu se vse vysypalo do kufru - sisteni hruza. Brzd. svetlo prezilo ale i tak dano nove - vse ve Skode - vysátí a nove sklo vcetne 3 brzd. svetla pres 7000kc :feve:

post-3876-1197721776_thumb.jpg

post-3876-1197721782_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No male stouchnuti a nebo otres a je prace jak nasrano - clovece ja projel jednu diru a predstav si ze to sklo jsem pri tom rozlitnuti nasel i u me na palubovce jakej to byl tlak - proste po celem aute, pod sebou, ruzne pod sedackama vsude - jeste dnes po 2 letech najdu - kdyz sundas kryt zadniho kufru tak tam najdu, pod kobercem - pokud to mas takto po kupe - ihned na to nalep izolacku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost to boucha - - uz mam take nove okno - uz venku bez lišt - jel jsem z kopce , vyhrev zap. brzdil jsem a bum ja kkrava - po prvnim hrbolu se vse vysypalo do kufru - sisteni hruza. Brzd. svetlo prezilo ale i tak dano nove - vse ve Skode - vysátí a nove sklo vcetne 3 brzd. svetla pres 7000kc :feve:

Stejná zkušenost mě potkala předevčírem, r.v 97, výměna 4500,- v neautorizovaným servisu za facelift okno

Editováno: , autor: tommys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Návštěvník
A týká se to i modelového ročníku 2000??? Mám to sklo taky v plastovém rámečku. Uvažuju, že bych předělal do brzdového světla ledky místo žároviček lol Ledky se přece jen nezahřívají a mají podstatně delší životnost.

Ale tam nejde o led ci zarovky - jedna se o kontakt ktery je navlhcen - sepnuti brzd. svetel soucasne s vyhrivanim - na vlhkem skle kratas kontaktech

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

jak to tak procitam, tak uz je mi jasne, proc mi prasklo zadni sklo, dne pred silvestrem, ... nikdo mi to nechtel verit, ze z niceho nic...

bylo -15°C a vyhrivani bylo zapnute, ale jsem si jisty, ze jsem nebrzdil, jel jsem po rovine, ani zadna dira nebo nic podobneho...

mam r.v. 97.

kompletni vymena 4000Kc...

dotaz: myslite, ze je mozne zadni sklo dostat ze starych dveri tak, aby slo znovu pouzit?

protoze, kdyz jsem shanel zadni sklo, na netu je hromada patych dveri, da se sehnat i se sklem za 500, ale nakonec jsem do toho nesel,

nebyl jsem si jisty, zda bych zvladl sklo vyrezat bez poskozeni... ma s timto nekdo zkusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...