Přejít na obsah

Xenony alebo BiXenony??


superflo

Doporučené příspěvky

Ahojte borci,

preslo uz vela peknych chvil a tie moje svetla su jednoducho neporovnatelne ani z Favoritom. Pouzivam ziarovky Osram Silverstar s 50% svietivostou navyse.

Pri surfovani po internete som nasiel kopu manikov kt. predavaju prestavbove sady HID xenonov alebo BiXenonov. Tak som sa rozhodol ze si tie xenony namontujem do mojej Felicie, no chcel by som sa Vas opytat aku znacku kupit, ktore sa viac oplatia kupit ci Xenony alebo Bi a hlavne kde namontovat balast na xenony nejake miesto ktore je najvhodnejsie.

Svieti to lepsie ako normalne H4 ?? Ja by som si chcel kupit teplotu svetla 6000K je tato farba svetla vhodna??

Nerobi to paseku s tym ze potrebuje to vykonnejsiu baterku ja mam totiz iba 44Ah a mam 1,6MPi motor ale zatial som s nou nemal problemy.

Ak by niekto mal nejake napady navrhy ci uz okolo znacky alebo hocicoho co sa to tyka zastavby tejto prestavbovej sady??

Ponukaju mi xenonovu prestavbu za 3900,- a Bixenony za 5490,-

Ak vie niekto o lepsej ponuke sem s nou!!!

Editováno: , autor: superflo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud HID sadu, tak bych tam už dal tu Bixenon, ať to svítí jak na potkávací tak na dálková a těch 6000K je asi nejlepší, je to nejvíce podobné dennímu světlu. S odběrem proudu nemusíš mít strach, HID sady mají menší odběr než klasické H4, mají asi jen 35W. Jakou značku ti neporadím, ale koukal jsem třeba na ebay,tam jsou ceny někde jinde http://motors.search.ebay.com/search/searc...earch&fgtp=

Jinakse tohle téma probírá na fóru Fabie, tak se můžeš pro zkušenosti podívat i tam. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4300K je optimum, idealni teplota svetla s maximalnim svetelnym tokem. Vsechno nad i pod ma svetelnej tok nizsi.

6000K se pouziva hlavne kvuli barve svetla blize k modremu spektru, ale svetelnej tok je mensi a za spatnych povetrnostnich podminek je hure videt.

Přesně tak... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám namontované bixenony a je to dost citelný rozdíl.Teplota světla 8000K.Maximálně spokojený.Na STK nebyl problém,akorát musí být funkční naklápění.Mám to předělaný na elektriku,tak ok.Policajt se podivoval,ale když viděl známku na značce,tak byl v poho a říkal že o nich do svého auta taky uvažuje.Záleží na koho kápneš,ale při splnění určitých podmínek to je povolené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám namontované bixenony a je to dost citelný rozdíl.Teplota světla 8000K.Maximálně spokojený.Na STK nebyl problém,akorát musí být funkční naklápění.Mám to předělaný na elektriku,tak ok.Policajt se podivoval,ale když viděl známku na značce,tak byl v poho a říkal že o nich do svého auta taky uvažuje.

Záleží na koho kápneš,ale při splnění určitých podmínek to je povolené.

a nevies aku mas prestavbovu sadu myslim znacku a pod.

ja rozmyslam nad tymito:

http://www.aukro.cz/item299663873_xenony_h...telescopic.html

a

http://www.aukro.cz/item300763852_bi_xenon...telescopic.html

dik s pozdravom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám namontované bixenony a je to dost citelný rozdíl.Teplota světla 8000K.Maximálně spokojený.Na STK nebyl problém,akorát musí být funkční naklápění.Mám to předělaný na elektriku,tak ok.Policajt se podivoval,ale když viděl známku na značce,tak byl v poho a říkal že o nich do svého auta taky uvažuje.Záleží na koho kápneš,ale při splnění určitých podmínek to je povolené.

Mohl by jsi se podělit i s námi,jaké jsou to ty "určité podmínky",které rozhodují o tom,zda je ten bastl povolený a kdy ne?Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tady tyhle http://eshop.escape6.cz/ProductDetail.asp?...amp;prodid=5944 Teplota 8000K.Určité podmínky podle technika na STK jsou funkční naklápění světel,označení na světle že se jedná o xenony apár dalších.Už si nepamatuju co.Ale určitě není problém se na STK zeptat.Jezdím s něma asi půl roku.Cca 20000km a žádný problém jsem nepocítil.Ze začátku na mně pár lidí zablikalo,tak jsem je dal níž a i tak svítí mnohem líp než oybč H4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tady tyhle http://eshop.escape6.cz/ProductDetail.asp?...amp;prodid=5944 Teplota 8000K.Určité podmínky podle technika na STK jsou funkční naklápění světel,označení na světle že se jedná o xenony apár dalších.Už si nepamatuju co.Ale určitě není problém se na STK zeptat.Jezdím s něma asi půl roku.Cca 20000km a žádný problém jsem nepocítil.Ze začátku na mně pár lidí zablikalo,tak jsem je dal níž a i tak svítí mnohem líp než oybč H4.

To si ten technik podmínky vyložil trochu po svém.S tím naklápěním asi něco zaslechl,ale musí být automatické a ne překopané na kolečko,světlomety musí být samozřejmě doplněny omýváním.Pokud ví,že světlomet má být označen jakým zdrojem je osazen,nevím jak ti mohl dát technickou.

To,že jsi potkal policajta,kterému se to líbí a dá si to tam taky,radši ani nebudu komentovat. :doh

Jak říkáš jezdíš s nimi 20000 bez problémů,doufej,že problém neměl nějaký oslněný řidič a nesestřelil chodce do škarpy po tom co jsi ho vysvítil tím zázrakem.

Nic ve zlým,je to můj názor a to jsem dost tolerantní k úpravám,ale tohle na auto nepatří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nevies aku mas prestavbovu sadu myslim znacku a pod.

ja rozmyslam nad tymito:

http://www.aukro.cz/item299663873_xenony_h...telescopic.html

a

http://www.aukro.cz/item300763852_bi_xenon...telescopic.html

dik s pozdravom

Já kupoval ty druhý a vpohodě.S prodejcem je bezva komunikace,kámoš ho pořád otravoval s nějakejma dotazama,velice ochotný,všechno vysvětlí,poradí a prodává i jiné vychytávky za pěkný ceny.

Jinak taky by mě zajímalo jak je to na stk,podle mě záleží jak která,na jedný ti třeba nezkouknou věc za kterou jinde vyhazujou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si ten technik podmínky vyložil trochu po svém.S tím naklápěním asi něco zaslechl,ale musí být automatické a ne překopané na kolečko,světlomety musí být samozřejmě doplněny omýváním.Pokud ví,že světlomet má být označen jakým zdrojem je osazen,nevím jak ti mohl dát technickou.

To,že jsi potkal policajta,kterému se to líbí a dá si to tam taky,radši ani nebudu komentovat. :doh

Jak říkáš jezdíš s nimi 20000 bez problémů,doufej,že problém neměl nějaký oslněný řidič a nesestřelil chodce do škarpy po tom co jsi ho vysvítil tím zázrakem.

Nic ve zlým,je to můj názor a to jsem dost tolerantní k úpravám,ale tohle na auto nepatří.

Myslím že nejsem jedinej kdo to tam má.O tom že by to nemohlo být jsem neslyšel ani nečetl.Píšu to co je a bylo.Neoslňuje to víc jak Fabie s origo H7 světlama.To jsem už stihl poznat za tu dobu co jezdím.Je spousta věcí co na auto nepatří a soudě podle fotky co máš u jména ji taky nemáš v sérii viď?Ten technik je na stk kam jezdím vyhlášený tím že jen tak něco nepustí.Samozřejmě nevím jak světla které jsou seřízené trochu níž než mají být můžou oslnit.Světlo je sice ostřejší a modré,ale do auta nesvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že nejsem jedinej kdo to tam má.O tom že by to nemohlo být jsem neslyšel ani nečetl.Píšu to co je a bylo.Neoslňuje to víc jak Fabie s origo H7 světlama.To jsem už stihl poznat za tu dobu co jezdím.Je spousta věcí co na auto nepatří a soudě podle fotky co máš u jména ji taky nemáš v sérii viď?Ten technik je na stk kam jezdím vyhlášený tím že jen tak něco nepustí.Samozřejmě nevím jak světla které jsou seřízené trochu níž než mají být můžou oslnit.Světlo je sice ostřejší a modré,ale do auta nesvítí.

Souhlasím s tebou hned v několika věcech,Fabia v základu má opravdu světla dost ostrý,nicméně homologovaný a určitě nejsi jedinej s takto upravenými světlomety.Taky souhlasím,že auto nemusí být v sérii,aby hned bylo vše špatně a všiml jsi si dobře,auto v serii opravdu nemám.Ale vše mám homologované počínaje světly pro denní svícení vpředu,přes ráfky a výfukem konče,úpravy pro mně končí tam,kde začíná ohrožování nebo minimálně obtěžování ostatních.

Mylně jsem se kdysi domníval,že stačí mít doplňky označeny v soulade s platnou legislativou "éčky",případně zapsány v TP v případě kol.Proto sebou pro případné kontroly vozím fascikl homologací.

Myslím si,že je dost naivní se domnívat,že informace technika na STK,byť přísného je důvěryhodná,v momentě kdy nejde s dobou a neseznámí se s technickými novinkami a s nimi souvisejícími předpisy.To samé platí v případě kontrol policie.Není potřeba nijak složitě hledat,jestli je to povolená přestavba nebo není,stačí znát vyhlášku 341/2002Sb. o technické způsobilosti a v případě osvětlení vozidla předpis EHK č.48,který řeší problematiku osvětlení.

post-655-1201067951_thumb.jpg

post-655-1201068010_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s tebou hned v několika věcech,Fabia v základu má opravdu světla dost ostrý,nicméně homologovaný a určitě nejsi jedinej s takto upravenými světlomety.Taky souhlasím,že auto nemusí být v sérii,aby hned bylo vše špatně a všiml jsi si dobře,auto v serii opravdu nemám.Ale vše mám homologované počínaje světly pro denní svícení vpředu,přes ráfky a výfukem konče,úpravy pro mně končí tam,kde začíná ohrožování nebo minimálně obtěžování ostatních.

Mylně jsem se kdysi domníval,že stačí mít doplňky označeny v soulade s platnou legislativou "éčky",případně zapsány v TP v případě kol.Proto sebou pro případné kontroly vozím fascikl homologací.

Myslím si,že je dost naivní se domnívat,že informace technika na STK,byť přísného je důvěryhodná,v momentě kdy nejde s dobou a neseznámí se s technickými novinkami a s nimi souvisejícími předpisy.To samé platí v případě kontrol policie.Není potřeba nijak složitě hledat,jestli je to povolená přestavba nebo není,stačí znát vyhlášku 341/2002Sb. o technické způsobilosti a v případě osvětlení vozidla předpis EHK č.48,který řeší problematiku osvětlení.

NEHOVORIM ZE NEMAS PRAVDU,

rozpraval som sa s mechanikom a tvrdil ak su nastavede dobre svetla teda paraboly tak s oslnovanim nieje problem... a tiez zabil ze ak maju origo xenony automaticke nastavovanie tak pri 100km\h by sa xenony museli k povrchu vozovky nastavovat v 0,01 sekundach... co je technicky nezvladnutelne keby mali xenony vzdrzat len cca 5r t.j. mechanizmus by odisiel...tod to je moj verdikt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NEHOVORIM ZE NEMAS PRAVDU,

rozpraval som sa s mechanikom a tvrdil ak su nastavede dobre svetla teda paraboly tak s oslnovanim nieje problem... a tiez zabil ze ak maju origo xenony automaticke nastavovanie tak pri 100km\h by sa xenony museli k povrchu vozovky nastavovat v 0,01 sekundach... co je technicky nezvladnutelne keby mali xenony vzdrzat len cca 5r t.j. mechanizmus by odisiel...tod to je moj verdikt...

Debaty s mechaniky,kteří berou peníze za něco čemu nerozumí nebo rozumět nechtějí nemají smysl.Dynamická regulace na autech s origo xenony rozhodně nemá za úkol přestavovat sklon s každým vajglem na silnici,ale nastavuje pokud se změní rovina vozu k vozovce a to stíhá tak jak má.

Četl jsem někde názor majitele HID sady,který upřímně napsal,že ví že oslňuje,ale je mu to jedno,hlavně že vidí líp než s halogenkou.Sice je to sprostý,ale alespoň nemlží a nepřesvědčuje sebe a ostatní,jak je to v pořádku.

Uzavřel bych to asi tak,někdo má pocit zodpovědnosti vůči ostatním,někdo ne. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Debaty s mechaniky,kteří berou peníze za něco čemu nerozumí nebo rozumět nechtějí nemají smysl.Dynamická regulace na autech s origo xenony rozhodně nemá za úkol přestavovat sklon s každým vajglem na silnici,ale nastavuje pokud se změní rovina vozu k vozovce a to stíhá tak jak má.

Četl jsem někde názor majitele HID sady,který upřímně napsal,že ví že oslňuje,ale je mu to jedno,hlavně že vidí líp než s halogenkou.Sice je to sprostý,ale alespoň nemlží a nepřesvědčuje sebe a ostatní,jak je to v pořádku.

Uzavřel bych to asi tak,někdo má pocit zodpovědnosti vůči ostatním,někdo ne. ;)

Tak potom sa auto voci vozovke meni vzdy uz len fyzika pocita s osami X Y Z... a to nehovorim o deterministicko-stochastickych modeloch takze menit sa to musi vzdy...

Moj verdikt je asi ten: ak je svetlo nastavene podla regloskopu tak to musi byt OK a nikto ma nepresvedci ze origo xenony neoslnuju aj napriek tomu ze maju dynamicke ovladanie svetiel... drahe auta kt stretavam urcite nemaju HID sady ale origo a oslnuju ako svine....

Kazdy si pomoze ako chce a to je moja asi jedina zachrana kupit si HID sadu a nastavit po montazi svetla... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mikl:

kazdy ma na to svoj nazor pre a proti... :palec2:

Jasně souhlasím,nechci nikoho přesvědčovat,jenom zde prezentuji fakta a svůj názor,zamyslet se musí každý sám. :palec2:

Možná by stalo za zamyšlení,proč není na trhu jediná homologovaná sada. ;)

Špatně si vykládáš funkci automatických náklonů- .Mají za hlavní úkol nastavit světlomety podle zatížení na nápravy,je to to samé jako seřízení kolečkem manuálně před jízdou,jenom na to řidič nemůže zapomenout.Není to o tom,že se mají přestavovat světlomety na každým drncáku,kolečkem se za jízdy taky sklon neupravuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně souhlasím,nechci nikoho přesvědčovat,jenom zde prezentuji fakta a svůj názor,zamyslet se musí každý sám. :palec2:

Možná by stalo za zamyšlení,proč není na trhu jediná homologovaná sada. ;)

Špatně si vykládáš funkci automatických náklonů- .Mají za hlavní úkol nastavit světlomety podle zatížení na nápravy,je to to samé jako seřízení kolečkem manuálně před jízdou,jenom na to řidič nemůže zapomenout.Není to o tom,že se mají přestavovat světlomety na každým drncáku,kolečkem se za jízdy taky sklon neupravuje.

OK suhlasim s Tebou vo vsetkom :palec2:

Ma niekto skusenosti s tymito Bixenonami??

post-4601-1201979747_thumb.jpg

Editováno: , autor: superflo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...