Přejít na obsah

Brzdový kotouč i desky


Pepsi Octavia

Doporučené příspěvky

Ahojte, četl jsem asi 2 hod téma Komplet brzdy. Hodně mě pomohlo. Ale jsem již tak vyčerpán čtením, že se radši zeptám a rád bych přímou odpověď. Mám Octavii 96 kW a tudíž rozměr kotoučů 288x25 mm.

1. Můžu je jen jednoduše vyměnit za 312x25 mm bez žádných dalších úprav?

2. Zkušenosti s variantou Zimmerman (děrované) + desky Ferodo DS performance

3. Zkušenosti s variantou Zimmerman (děrované) + desky Ferodo Premier

4. Zkušenosti s variantou Zimmerman (obyčejné, neděrované) + desky Ferodo Premier

5. Zkušenosti s variantou Brembo Maxx + desky Textar

U variant s brzdama mě zajímá následující: jak dlouho je máte na autě nebo jste je měli, zda se vlní nebo ne, účinnost brzd, životnost, co doporučíte...

Budu moc rád, když mě odpovíte stručně a přímo na mé dotazy.

Mnohokrát Vám děkuji za ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsme to řešili s MilanemII. Brzdič můžeš zachovat,ale potřebuješ držák brzdiče z RS. Ale zkušenost s tím nemám,takže to nechám na odborníky.. Jinak držáky samotný se asi budou shánět hodně špatně..

Díky moc za odpověď. Aspoň vím, že tato varianta odpadá a teď už jen vybrat, kterou variantu z brzd zvolit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, během týdne je musím koupit. Prosím poraďťe mi vaše zkušenosti jednou z následujících 4 možností na Octavii 96 kW 288x25mm. Už mě padla varianta že bych koupil větší kotouče. Teď jen vybrat kotouče a desky:

1. Zkušenosti s variantou Zimmerman (děrované) + desky Ferodo DS performance

2. Zkušenosti s variantou Zimmerman (děrované) + desky Ferodo Premier

3. Zkušenosti s variantou Zimmerman (obyčejné, neděrované) + desky Ferodo Premier

4. Zkušenosti s variantou Brembo Maxx + desky Textar

U variant s brzdama mě zajímá následující: jak dlouho je máte na autě nebo jste je měli, zda se vlní nebo ne, účinnost brzd, životnost (za jak dlouho se přibližně sjedou), co doporučíte...

Budu moc rád, když mě odpovíte stručně a přímo na mé dotazy.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, během týdne je musím koupit. Prosím poraďťe mi vaše zkušenosti jednou z následujících 4 možností na Octavii 96 kW 288x25mm. Už mě padla varianta že bych koupil větší kotouče. Teď jen vybrat kotouče a desky:

1. Zkušenosti s variantou Zimmerman (děrované) + desky Ferodo DS performance

2. Zkušenosti s variantou Zimmerman (děrované) + desky Ferodo Premier

3. Zkušenosti s variantou Zimmerman (obyčejné, neděrované) + desky Ferodo Premier

4. Zkušenosti s variantou Brembo Maxx + desky Textar

U variant s brzdama mě zajímá následující: jak dlouho je máte na autě nebo jste je měli, zda se vlní nebo ne, účinnost brzd, životnost (za jak dlouho se přibližně sjedou), co doporučíte...

Budu moc rád, když mě odpovíte stručně a přímo na mé dotazy.

Děkuji

mám variantu č.3 - zatím ujeto jen 1000 km takže jen k účinnosti můžu říci, že oproti předchozím nejlevnějším kotoučům a deskám brzdí nááááádherně - opravdu znatelný rozdíl

víc říci nemůžu musím jezdit a jezdit :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám variantu č.3 od Seba.

Ujeto asi 10.000km, nic nekope, brzdí výborně, dávkování brzdné síly super.

Jezdím tak normálně, někdy ostře..., ale málokdy vyloženě brzda/plyn.

Dlouho jsem jezdil se starýma zvlněnýma kotoučema, nebyl čas ne výměnu.

No a občas si vzpomenu na ten pocit, že budu muset šlápnout na pedál a trpět s autem....

Teď je to fakt pohoda, příjemné. Příště volím opět tuto kombinaci. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...