Přejít na obsah

Něco se děje s brzdama


Ray

Doporučené příspěvky

Ahojte. Mám škoda octavia rok 97, 1.8 92kW a bude asi nějaký problém s brzdama. Když nastartuji a rozjedu se a chci brzdit tak se mi začne klepat volant, nechápu proč? Ale po delší jízdě cca 20km už volant neklepe ale mám pocit tako by to méně brzdilo, nevíte čím to může být? Proč se mi ze začátku i při mírném přibržodvání rozklepe do stran volant? Musím se mrknout ještě na destičky ale snad to bude jen tím.

PS: při startování svítí chvíli ABS, pak zhasne, ale jen při nastartování, čím to? proč?

Editováno: , autor: Ray
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Mám škoda octavia rok 97, 1.8 92kW a bude asi nějaký problém s brzdama. Když nastartuji a rozjedu se a chci brzdit tak se mi začne klepat volant, nechápu proč? Ale po delší jízdě cca 20km už volant neklepe ale mám pocit tako by to méně brzdilo, nevíte čím to může být? Proč se mi ze začátku i při mírném přibržodvání rozklepe do stran volant? Musím se mrknout ještě na destičky ale snad to bude jen tím.

PS: při startování svítí chvíli ABS, pak zhasne, ale jen při nastartování, čím to? proč?

A abs ma svietit ked startujes asi 3-4 sekundy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,mám podobný problém.

Mám octu r.v.97 a už asi měsíc se mi zdá,že mi to taky méně brzdí,ale volant mi necuká.

Měl jsem to v servisu,kde teda nic závažnějšího nenašli. Brzdy vyčistili,vyměnili brzd.kapalinu.

Na kotouče už mi příště nedoporučili dávat nové destičky,ale vyměnit komplet ( kotouče+destičky)

Pedál brzdy se mi pořád jeví takovej měkčí a bere až někde v půlce.

Myslíte že by to mohlo být těma zvlněnejma kotoučema??

Díky za rady a návody co s tím :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Měl jsem podobný problém, při šlápnutí na brzdu se rozvibroval volant, žádné kopání do pedálu, navíc ty vibrace se neobjevily vždy-sice většinou jo, ale přesto ne vždy.

Příčinou byl prasklý kotouč vlevo vpředu. Následovala výměna kotoučů a destiček a byl zase klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...