Přejít na obsah

nepresné hodnoty


Jergus

Doporučené příspěvky

Netušíte prečo majú Octavie nepresný tachometer? Vlastním už druhú Octaviu a jazdil som ich asi 5 kusov. Tachometer ukazuje na všetkých viac.

Asi o:

- 5 km/h pri 90 km/h

- 5-7 km/h pri 120 km/h

- 7-9 km/k pri 150 km/h

- 9-11 km/h pri 180 km/h

ručička tachometra ukazuje zle, ale computer ukazuje správne (priemerná rýchosť) a tak som identifikoval tú disproporciu.

Taktiež nechápem prečo palubný computer ukazuje menšiu spotrebu ako v skutočnosti je. Na prvej Octe to bolo 0,4 l a na druhej to je 0,3 l. Sú to hodnoty z dlhodobého hladiska vypočítavané podľa tankovaní (niekoľkoročné sledovania). Je to dosť NEKOREKTNÉ od výrobcu, alebo mám štastie na vadné computre a mal by som to riešiť v servise? (myslím, že by ma vysmiali)

Moje merania sú fakt z dlhodobého hladiska úplne presné, pretože disponujem ešte jednou Corollou, na ktorej je diferencia medzi computerom a mojim vypočtom 0,0 l !!

Editováno: , autor: Jergus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si se spletl né? Tachometr ti ukazuje vždy více než opravdu jedeš je to tak u každého auta a je to tak schválně. Najdeš o tom tady někde rozsáhlé téma.

jasne mas pravdu, ukazuje viac, som to pisal v noci a asi som uz bol unaveny. V povodnom prispevku to opravim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne mas pravdu, ukazuje viac, som to pisal v noci a asi som uz bol unaveny. V povodnom prispevku to opravim

navíc u té spotřeby je to jen informativní,myslím Vaša tu o tom někde psal že to může být +- 0,5l, u jiných aut je tomu taky tak podle řidičů,tak se mi moc nechce věřit že toyota to má jinak,i když ty jsou v elektronice daleko vyspělejší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

navíc u té spotřeby je to jen informativní,myslím Vaša tu o tom někde psal že to může být +- 0,5l, u jiných aut je tomu taky tak podle řidičů,tak se mi moc nechce věřit že toyota to má jinak,i když ty jsou v elektronice daleko vyspělejší

Musíš tomu veriť, že na tej Toyote je za vyše roka (21 tankovaní) diferencia medzi computrom a mojimi výpočtami 0,0 l. Ale koniec o Toyote, chvalabohu to je manželkyne auto a presné meranie spotreby je jediný klad toho auta, inak je to strašný črep, a som rád že mám Octaviu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ďakujem, nevedel som, že sa to dá kalibrovať. Dúfam že o tom budú vedieť aj v servise :-)

Já mám neco podobného s Fabii a taky se mi to moc nelíbí. Meřil jsem ten tachometr GPSkou, ale taky nevim, zda je presna. Treba Felicie podle te GPS mela tachometr fakt skoro presny 40,70,100tacho/38,67,98 GPS. Fabia mela 40,70,100 tacho/33,64,93GPS, ve 140/GPS ukazalo i 132kmh. Meření jsem provedl jen tak nahodne s pujcenou GPS a docela me to rozladilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...