Přejít na obsah

ROOMSTER MONTAZ <>ALARM<>CENTRAL<>XENONY<>


alco

Doporučené příspěvky

Vcera som dostal do garaze roomstera ktory okrem motora a volantu nemal nic :feve: . Majitel chcel domontovat XENONY, ALARM (MAGICAR M100), CENTRAL (univerzalny). Zacal som s montazou xenonov. Tu som nenarazil na ziadny problem, vsetko ide ako ma a svetla svietia velmi pekne, Pokracoval som montazou centralu. nemal som ziadnu origos sadu tak som pouzil univerzalny central. Pri montazi sa vyskytlo viacero problemov. Hned prvy problem bol taky ze som musel ustrihnut povodne stupliky ktore su v prednych dverach. cize z vnutra uz nieje mozne zamknut auto pretoze v tapacu zostali len prazdne dierky. Tiahlo som musel ustrihnut pretoze draha tiahla zamku je kratsia ako draha chodu motora, a sposobovalo to problem pri zamykani a odomykani kedy to velmi pruzilo a akonahle osm zamkol tak tiahlo posobilo ako struha a zasa sa odomklo. ked som to ustrihol vsetko OK. Dalsi problem na ktory som narazil su dverne priechodky. Neviem kto to vymyslel ale bol to uplny neprajnik montaznikov :) Priechodky sa tazko rozoberaju a nehovorim o tom ze sa ulomia hned pri prvom vybrati... pre prechod kablov s auta treba prevrrtat nepouzite piny (prazdne) lebo inak sa cez priechodku neda dostat. montaz do zadnych dveri bola uplne bezprooblemova. Po tazkom boji s centralom som sa pustil do alarmu. Kedze sa palubka neda lahko rozobrat vsetko som montoval zo spodu. S montazou nebol ziadny problem az na dve veci. Prechod do motoroveho priestoru je dost problematicky tak som vyuzil prazdnu priechodku na stlpiku sofera a odtial som natiahol cez blatnik kabel do motora. Druhy problem nastal v pripojeni alarmu na stropne svetlo. BGS si kontroluje vystupy a tak je kazdu pol hodinu poplach s otvorenia dveri. treba tam pouzit original modul ako ma fabia. Prikladam aj fotky s montaze snad niekomu pomozu, tak ako aj tento prispevok :palec2:

post-2723-1201771665_thumb.jpg

post-2723-1201771681_thumb.jpg

post-2723-1201771698_thumb.jpg

post-2723-1201771720_thumb.jpg

post-2723-1201771739_thumb.jpg

post-2723-1201771747_thumb.jpg

post-2723-1201771763_thumb.jpg

post-2723-1201771773_thumb.jpg

post-2723-1201771781_thumb.jpg

post-2723-1201771787_thumb.jpg

post-2723-1201771798_thumb.jpg

post-2723-1201771805_thumb.jpg

post-2723-1201771815_thumb.jpg

post-2723-1201771822_thumb.jpg

Editováno: , autor: alco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš něco proti bílý barvě? nic proti ale určovat výbavu podle barvy je trochu ubohý, bílá je dnes víc jak v kurzu a asi těžko kdo si kupuje MB s klasse těžko uvažuje jestli ji dá bílou nebo si připlatí za metlu, jinak v arábii je bílá za příplatek , takže hovoř spíš jen o výbavě a ne o barvě... lol

Editováno: , autor: Blacky
Pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera som dostal do garaze roomstera ktory okrem motora a volantu nemal nic :feve: . Majitel chcel domontovat XENONY, ALARM (MAGICAR M100), CENTRAL (univerzalny). Zacal som s montazou xenonov. Tu som nenarazil na ziadny problem, vsetko ide ako ma a svetla svietia velmi pekne, Pokracoval som montazou centralu. nemal som ziadnu origos sadu tak som pouzil univerzalny central. Pri montazi sa vyskytlo viacero problemov. Hned prvy problem bol taky ze som musel ustrihnut povodne stupliky ktore su v prednych dverach. cize z vnutra uz nieje mozne zamknut auto pretoze v tapacu zostali len prazdne dierky. Tiahlo som musel ustrihnut pretoze draha tiahla zamku je kratsia ako draha chodu motora, a sposobovalo to problem pri zamykani a odomykani kedy to velmi pruzilo a akonahle osm zamkol tak tiahlo posobilo ako struha a zasa sa odomklo. ked som to ustrihol vsetko OK. Dalsi problem na ktory som narazil su dverne priechodky. Neviem kto to vymyslel ale bol to uplny neprajnik montaznikov :) Priechodky sa tazko rozoberaju a nehovorim o tom ze sa ulomia hned pri prvom vybrati... pre prechod kablov s auta treba prevrrtat nepouzite piny (prazdne) lebo inak sa cez priechodku neda dostat. montaz do zadnych dveri bola uplne bezprooblemova. Po tazkom boji s centralom som sa pustil do alarmu. Kedze sa palubka neda lahko rozobrat vsetko som montoval zo spodu. S montazou nebol ziadny problem az na dve veci. Prechod do motoroveho priestoru je dost problematicky tak som vyuzil prazdnu priechodku na stlpiku sofera a odtial som natiahol cez blatnik kabel do motora. Druhy problem nastal v pripojeni alarmu na stropne svetlo. BGS si kontroluje vystupy a tak je kazdu pol hodinu poplach s otvorenia dveri. treba tam pouzit original modul ako ma fabia. Prikladam aj fotky s montaze snad niekomu pomozu, tak ako aj tento prispevok :palec2:

Ahojky máš to moc pěkné chtěl bych se tě zeptat na ty xenony také o nich uvažuji ale já bych musel dát bixenoni protožr mám h4 od jaké firmy je máš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky máš to moc pěkné chtěl bych se tě zeptat na ty xenony také o nich uvažuji ale já bych musel dát bixenoni protožr mám h4 od jaké firmy je máš?

neviem od koho su vsetko je to cina... dovaza mi ich kamarat z Prahy cena je cca 5500SK za Bigxenony, mal som aj lacnejsie sady ale neboli tak kvalitne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

To alco:

Mám dotaz, kam jsi přivedl drát od alarmu který by měl být přiveden na dveřní kontakty? Zajímal by mě ten přípojný bod. Pokud možno trochu více rozepsat. Díky :o))

Editováno: , autor: foromen
Vymazání citace dlouhého příspěvku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

No keby si mne tak namontoval ten central tak ta poslem asi do teplych krajin.....ked to nevies robit tak to nerob ....a plasty ta asi nikto neucil davat dole bez toho aby si polamal štuple....nehovorim ze sa zlomi jeden ale nie všetky....a k prevratniu tych prechodiek sa nevyjadrujem ....existuju piny ktore sa daju lahko zohnat...ako nič v zlom ale mne keby to niekto tak urobil poražka na mieste

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nic než souhlas. Nic proti, ale tato montáž mi přijde jako velká prasárna. A za HID sady a některé dodělávané LED denní svícení bych střílel.... Ještě mne baví fotka č.4 kde je přišroubovaný modul na saní motoru pomocí šroubů do sádrokartonu.

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj kluci, nechtěl jsem být první kdo takovou práci haní, ale je to opravdu hnus, takhle mi někdo pokurvit auto, tak nevím co bych dělal. Opravdu se najdou super "machři". Možná to beru moc vážně, ale když tahám dráty, tak se snažím držet barvy a trasování jako u originálu, vše napojovat pomocí originálních pinů, plasty sundavat tak aby nebylo nic omačkané a zlámané.... Tímhle se opravdu nechlub.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...