Přejít na obsah

denní svícení LED s homologací


petan76

Doporučené příspěvky

dizajnovo sa mi Tvoje velmi pacia - jedine ta nerozoberatelnost zohrala ulohu pri finalnej kupe

Ta nerozebiratelnost není na závadu,mám je od jara 06.Sedmkrát v týdnu jsem v autě,startů nepočítanejch a žárovky pořád drží :palec2:

Kámoš má ten druhej typ a už dvě žárovky měnil,jedna kolem stovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta nerozebiratelnost není na závadu,mám je od jara 06.Sedmkrát v týdnu jsem v autě,startů nepočítanejch a žárovky pořád drží :palec2:

Kámoš má ten druhej typ a už dvě žárovky měnil,jedna kolem stovky.

Mne tie ovalne zatial tiez drzia, mam ich vyse roka, chodim kazdy den, startov takisto vela. Nahradna ziarovka zatial odpociva medzi ostatnymi v kufri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovej skromnej dotaz proč si to všichni dáváte? Vůbec tomu nerozumím proč nahrazujete origo světla jinýma? Co to má za význam? Odlišovat se? :kuk:

To není o tom se lišit. Já je zatím nemám, ale elektrika na to není stavěná (alternátor...), je to trvale velký odběr proudu. Nové auta již mají světla pro denní svícení, svítí jen př. světla, které mají minim. spotřebu a neoslňují,...

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není o tom se lišit. Já je zatím nemám, ale elektrika na to není stavěná (alternátor...), je to trvale velký odběr proudu. Nové auta již mají světla pro denní svícení, svítí jen př. světla, které mají minim. spotřebu a neoslňují,...

No, připadá mi to jako pěkná blbost, ale zase se aspoň někdo napakuje ;) .Jinak pokud to řeší automobilka přímo ve výrobě tak souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, dávají to do hl. světel apod. už z výroby u nových modelů.

Někde tu je návod na propojení pinů, pro zapojení mlhovek s funkcí denního svícení, na vývoz do některých zemí se to zapojuje...

Už jsem to našel: http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...o+denní+svícení

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potkal jsem minulý nebo předminulý týden modrou Oktavii kombi s led světlama v mřížkách v nárazníku.

Byl na lyžovačce v Jeseníkách....chlape přiznej se, dej sem foto ;)

Jinak to svítilo výrazněji než klasika a přitom neslňovalo :palec2:

Toho jsem min. týden taky viděl v Jeseníku :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

já mám denní světla od Helly, na OI, montoval mi to známej co má firmu , a celkově mě to přišlo na 3.500,- Kč. vyštrachám fotku jak to vypadá, nevim jestli mám i jak svítí ale nafotim a dám sem :) jinak světla pro denní svícení mají přesně limitováno kde a jak musí být umístěny. A jinak se přpravte, že každej policajt co vás uvidí tak vás zastaví :)) jezdim s autem minimálně 2x tejdně asi tak 70 km a každej tejden mě staví minimálně jednou :). Jinak musíte s sebou vozit i osvědčení o odborné montáži a j radči s sebou vozim i výňatek paragrafu o světlech pro denní svícení. A jinak homologační označení musí být i na světle. Helly ho tam maj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi takhle to muze vypadat, sice kamose s firmou nemam, montoval jsem to sam. Pri dodrzeni zakonnych pozadavku pro dodatecnou montaz.

Stalo me to 1700,- za Helly.

Zadny papir vozit samozrejme nemusite, zadny zakon toto neuklada, tak prosim prispevovatele, aby neklamali ctenare. V pripade jakekoli buzerace se s poldama dal nebavim, oznamim jim, ze neznaji zakon a pozaduji spravni rizeni. Pokazde se na sebe podivali a nechali si to vysvetlit. Durazne upozornuji, ze pri pouziti svetel pro denni sviceni, nesmi svitit na vozidle nic jineho, tedy ani parkovacky osvetleni RZ, ani zadni svetla. Tak to je a nikdo na tom nic nezmeni. Z toho logicky vyplyva, ze svela pro denni sviceni musi zhasnout pri rozsviceni parkovacek. Jestli mate vymenne zarovky jako ja, pozor abyste meli nahradni zarovku, taky uklada zakon, takze radsi dokoupit. Potom vam muzou cajti tak akorat vite co :prc: .

Na zaver teto male osvety jen vyjadrim udiv nad tvorivosti nekterych prispevovatelu s radoby homologovanymi LED svetly, made in chromtajwan, ale nejvic me teda dostaly ty svetla z kuchynske linky kol100 .

No davejte si na auta co chcete, jak zde bylo receno kazdemu se libi neco jineho, ale myslel jsem, ze tady mame sva auta radi.post-1113-1205768099_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi takhle to muze vypadat, sice kamose s firmou nemam, montoval jsem to sam. Pri dodrzeni zakonnych pozadavku pro dodatecnou montaz.

Stalo me to 1700,- za Helly.

Zadny papir vozit samozrejme nemusite, zadny zakon toto neuklada, tak prosim prispevovatele, aby neklamali ctenare. V pripade jakekoli buzerace se s poldama dal nebavim, oznamim jim, ze neznaji zakon a pozaduji spravni rizeni. Pokazde se na sebe podivali a nechali si to vysvetlit. Durazne upozornuji, ze pri pouziti svetel pro denni sviceni, nesmi svitit na vozidle nic jineho, tedy ani parkovacky osvetleni RZ, ani zadni svetla. Tak to je a nikdo na tom nic nezmeni. Z toho logicky vyplyva, ze svela pro denni sviceni musi zhasnout pri rozsviceni parkovacek. Jestli mate vymenne zarovky jako ja, pozor abyste meli nahradni zarovku, taky uklada zakon, takze radsi dokoupit. Potom vam muzou cajti tak akorat vite co :prc: .

Na zaver teto male osvety jen vyjadrim udiv nad tvorivosti nekterych prispevovatelu s radoby homologovanymi LED svetly, made in chromtajwan, ale nejvic me teda dostaly ty svetla z kuchynske linky kol100 .

No davejte si na auta co chcete, jak zde bylo receno kazdemu se libi neco jineho, ale myslel jsem, ze tady mame sva auta radi.post-1113-1205768099_thumb.jpg

Ano s tim papírem jsem to napsal špatně :) za to se omlouvám, mě to bylo doporučeno at ho vozim :) proto ho vozim sebou, je teda fakt že už ho po mě 2x policajti chtěli, a tim žej sem ho dostal tak jsem to neřeši a ukázal jsem jim ho. Ale je fakt že žádnej zákon na odbornou montáž asi neni :)

Jinak naprosto souhlasim s tim závěrem :palec2:

Editováno: , autor: SoptikJaryn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano s tim papírem jsem to napsal špatně za to se omlouvám, mě to bylo doporučeno at ho vozim proto ho vozim sebou, je teda fakt že už ho po mě 2x policajti chtěli, a tim žej sem ho dostal tak jsem to neřeši a ukázal jsem jim ho. Ale je fakt že žádnej zákon na odbornou montáž asi neni

Jinak naprosto souhlasim s tim závěrem

Tento příspěvek byl editován SoptikJaryn: Dnes, 06:12 PM

Jo doporuceno, to je jina. Asi si taky nejakej papir napisu, pro klid. Jenze na doporuceni ja stejne nikdy nedal, mi rikaval tata :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi takhle to muze vypadat, sice kamose s firmou nemam, montoval jsem to sam. Pri dodrzeni zakonnych pozadavku pro dodatecnou montaz.

Stalo me to 1700,- za Helly.

Zadny papir vozit samozrejme nemusite, zadny zakon toto neuklada, tak prosim prispevovatele, aby neklamali ctenare. V pripade jakekoli buzerace se s poldama dal nebavim, oznamim jim, ze neznaji zakon a pozaduji spravni rizeni. Pokazde se na sebe podivali a nechali si to vysvetlit. Durazne upozornuji, ze pri pouziti svetel pro denni sviceni, nesmi svitit na vozidle nic jineho, tedy ani parkovacky osvetleni RZ, ani zadni svetla. Tak to je a nikdo na tom nic nezmeni. Z toho logicky vyplyva, ze svela pro denni sviceni musi zhasnout pri rozsviceni parkovacek. Jestli mate vymenne zarovky jako ja, pozor abyste meli nahradni zarovku, taky uklada zakon, takze radsi dokoupit. Potom vam muzou cajti tak akorat vite co :prc: .

Na zaver teto male osvety jen vyjadrim udiv nad tvorivosti nekterych prispevovatelu s radoby homologovanymi LED svetly, made in chromtajwan, ale nejvic me teda dostaly ty svetla z kuchynske linky kol100 .

No davejte si na auta co chcete, jak zde bylo receno kazdemu se libi neco jineho, ale myslel jsem, ze tady mame sva auta radi.post-1113-1205768099_thumb.jpg

hele kazdymu co se libi ne? me zas prijde priserny si prisroubovat na nadechy takovejdle hnus. Me to aspon kdyz auto stoji neni vubec videt. A pokud jedu, tak mi vsichni uhybaj, docela zajimavej efekt :-)

post-340-1205828350_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kolafa: Nechci tady zadnej flame, ale jestli ti ta kuchynska linka sviti s hlavnima svetlama zaroven, jak vidim na ty fotce, tak je to zase spatne.

Ale je mi to fuk, kdyz tobe se to libi a auta ti uhybaj.

Priste si treba nekdo da varecky misto zrcatek a taky to bude mit zajimavy efekt. Nejhorsi je, ze v tyhle republice by technickou prosel taky. V tom je ten zakopany pes, Bananistan.

Ono je to vsechno sranda do chvile nez se neco stane a jsou obeti na zivotech, auto je odtahnuto na policejni parkoviste a zacne se hledat. Voni ti nasrani experti musej neco napsat a uz vidim v protokolu ten odstavec o osvetleni z ikey, a zda bylo ci nebylo mozne v dane situaci to a to videt. To je to oc tady bezi, ne to jestli se nam to libi, nebo to libi. Prave tomu se divim, ze malokdo domysli mozne nasledky kdyby.......

No mame demograciju tak treba se nic nestane -_-

Zadny flame chlapi kol3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kolafa: Nechci tady zadnej flame, ale jestli ti ta kuchynska linka sviti s hlavnima svetlama zaroven, jak vidim na ty fotce, tak je to zase spatne.

Ale je mi to fuk, kdyz tobe se to libi a auta ti uhybaj.

Priste si treba nekdo da varecky misto zrcatek a taky to bude mit zajimavy efekt. Nejhorsi je, ze v tyhle republice by technickou prosel taky. V tom je ten zakopany pes, Bananistan.

Ono je to vsechno sranda do chvile nez se neco stane a jsou obeti na zivotech, auto je odtahnuto na policejni parkoviste a zacne se hledat. Voni ti nasrani experti musej neco napsat a uz vidim v protokolu ten odstavec o osvetleni z ikey, a zda bylo ci nebylo mozne v dane situaci to a to videt. To je to oc tady bezi, ne to jestli se nam to libi, nebo to libi. Prave tomu se divim, ze malokdo domysli mozne nasledky kdyby.......

No mame demograciju tak treba se nic nestane -_-

Zadny flame chlapi kol3

Hele kdyby byly ryby v prdeli, tak by nemusely bejt rybniky! S tvym pristupem se obavam, ze bys nenamontoval vubec nic, a) obavam se, ze vetsina veci, ac maj E vyrazeny, tak homologaci nikdy nevidela, protoze cinani nevedi, co toje a za B) pokud uz by to nahodou homologovano bylo, tak jsou k tomu dost prisny podminky, jako vyska usazeni, uhel sviceni atd., coz je prakticky u neoriginalnich dilu nemozne dodrzet! Tot muj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kolafa: Nechci tady zadnej flame, ale jestli ti ta kuchynska linka sviti s hlavnima svetlama zaroven, jak vidim na ty fotce, tak je to zase spatne.

Ale je mi to fuk, kdyz tobe se to libi a auta ti uhybaj.

Priste si treba nekdo da varecky misto zrcatek a taky to bude mit zajimavy efekt. Nejhorsi je, ze v tyhle republice by technickou prosel taky. V tom je ten zakopany pes, Bananistan.

Ono je to vsechno sranda do chvile nez se neco stane a jsou obeti na zivotech, auto je odtahnuto na policejni parkoviste a zacne se hledat. Voni ti nasrani experti musej neco napsat a uz vidim v protokolu ten odstavec o osvetleni z ikey, a zda bylo ci nebylo mozne v dane situaci to a to videt. To je to oc tady bezi, ne to jestli se nam to libi, nebo to libi. Prave tomu se divim, ze malokdo domysli mozne nasledky kdyby.......

No mame demograciju tak treba se nic nestane -_-

Zadny flame chlapi kol3

to galaxy64: Neviem ci to, co si mu napisal, Kolafa docital do konca. Viem si vsak predstavit, ze toto evidentne porusenie zakona ho moze stat minimalne pokutu - kvoli nehomologizacii svetiel na aute, ako i nespravnemu zapojeniu, resp. neprejde cez standardnu STK. Nechcem domyslat pripad, ze by sa naozaj stalo nieco viac....

to kolafa: Galaxy ma namontovane homologizovane denne svetla na aute (su original Hella, ziadna Cina), vyzna sa v paragrafoch a teda nema problem jazdit s takto namontovanymi dennymi svetlami v zmysle EHK 48 a EHK 87, na ktore sa odvolavaju europske smernice a direktivy, ktore potom pri vstupe do unie postupne prevzala legislativa ceskej republiky. Nie sme v Cine a skor ci neskor to zistis, napr. minuly tyzden na STK mi chlap kontroloval homologizacny znak na dennych svetlach, ako i zapojenie (mam tie iste a aj ich zapojenie je ako u galaxyho64). Bol som celkom prekvapeny, ze to uz maju nastudovane a ze to je uz aj v slovenskom zakone o STK. Inak potom zavolal celu dielnu a poziadal ma o predvedenie aj ostatnym kolegom. Prajem vsetko najlepsie, radsej sa vsak vyhybaj policajtom a nepomyslaj na ziadnu nehodu - nech tie auta v smere jazdy aj oproti stihaju uskakovat ako doposial...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

galaxy64 + dwnnitra - no chlapci uz se fakt tesim, jak v novym foru si budeme posilat fotky seriovych aut, pokud mozno v zakladni vybave, aby nam nahodou policajti nezavideli, ze mame lepsi verzi! :prc:

Hele Nitra, budes se divit, STK jsem s tim kupodivu nedavno prosel. Pokud bych mel zustat priposranej pri zemi, tak bych musel demontovat volant z RS, kola 17´, chip z motoru, podlozky z kol, sestrabat tonovani skel, sundat folie atd. - protoze nic z toho neni na muj model 66kW homologovany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...