Přejít na obsah

denní svícení LED s homologací


petan76

Doporučené příspěvky

to buml: kde jsi namontoval ty dva měniče s tím chlazením?Myslím že je budu muset dát na jiné místo mám je na stěně za světly a myslím že ty chladiče co jsou na nich nestíhají chladit protože jde teplo z motoru a už se mi stalo že praskla pojistka.Ale až ted´ v těch 30 stupních,před tím v pohodě..Mám ty samé viz foto někde výše.(Vypínač taky vyhozen)

Editováno: , autor: petan76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pridavam foto Hella LED.. myslim ze sviti lepe nez LEDayLine. Chtel sem puvodne LEDayLine ale nechtel sem omezit Intercooler a nedají se tam kvuli oku. Navic sem videl fotky na netu z Nemecka a zda se mi ze sviti mene tak sem zvolil tyhle. Fotky jsou delane v poledne za slunce aby bylo videt jak jsou skvele.. :specool: vsichni cumi a mysli ze mam zaple mlhovky.. :smich: a mam to taky zapsane v TP protoze tady na slovensku vedi :kol-85: akorat h....

post-1435-1218456182_thumb.jpg

post-1435-1218456243_thumb.jpg

post-1435-1218456267_thumb.jpg

post-1435-1218456316_thumb.jpg

post-1435-1218456343_thumb.jpg

post-1435-1218456479_thumb.jpg

post-1435-1218456417_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam tam napsane: "Povolene svetla pre denne svietenie schvalene podla predpisu ECE R87" + razitko a podpis vedouciho Obvodniho uradu.

Kdyz to tam mam tak se nemusim hadat co to tam mam za mlhovky.. a podobne. Co je zapsane to je svate a basta. Vis, v Cechach to u Vas funguje trosku jinak. U nas dokonce musis mit papir, nebo fakturu kdo ti montoval spoiler a podobne.. co kdyz upadne a nekoho zabije.. co neni origo na aute musis dolozit. Kdyz nemas papir nebo to nemas zapsane v TP tak to mas za 2tis.

No a co psal NOSAL ze nemam ostriky tak uz se na tom pracuje. Pravdepodobne to budou Hella.. Kdyz si muzou jezdit se xenonama v starych sklenych parabolach co rovno bije do oci a nikdo s tim nic nedela tak mne to ani moc nesere protoze ja nikoho neoslnuju..

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vypadá ten ISO konektor?

Pro tebe a ostatní, pokud chcete ušetřit nějakou tu kačku tak nemusíte kupovat celou sadu z relé. Stačí koupit náhradní světlomety a kus kabelu a zapojit to přez pin 6. podle martinaRS a funguje to bez relé.

Takže kupte pin (né ve škodovce mají to předražené prodají vám sadu za 140Kč a vám stačí pin za 6Kč). Zapojíme do prázdné pozice přes pojistku a natáhneme kabel ke světlům. Koupil jsem dvojlinku a druhej kabel ukostříme a fuguje to jak má.

Tady je návod: http://xbit.cz/3ufje

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, právě nad tím taky uvažuji. Takový hloupý dotaz, proč nepoužít třebas tyto? LED 8

Je to osobně na vkusu každého, ale já bych raději co nejmenší, aby tolik nehyzdili nárazník...

Mají tam vícero typů s homologací a za pár kaček. Rozhodně se nevyplatí šetřit 200-300kč na nehomologovaných světlech!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Moje homologovane z tuningshop.cz (1670kc 28led)

Radi bychom dali na OI facelift take tyhle 28 LED ale mam otazku, nebude jim chybet nejaky ten modul pro kontrolu napajeni? Mam obavu abych tatkovi nedoporucil neco co mu pak odejde kvuli kolisani napeti. Nevim jak moc by tyhle na to byli citlive. Nebo jestli by se pripadne neoplatilo napajeci napeti zastabilizovat napr. 7812 nebo jiny monolit. stabilizator, aby se to houpani napeti omezilo. Co myslite? Jina LED co jsem tu nasel se dodavaji i s modulem pro stabilizaci, ktery podle toho co pisete dost hreje, popravde nevim co by na nem melo hrat, pokud je to na 12V a jenom jako ochrana, tak velky ztratovy vykon se nekde musi brat...

A jeste jedna prosba, nebyla by fotecka v detailu, jak je to tam pridelane a vyrezane? DIKY :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Jina LED co jsem tu nasel se dodavaji i s modulem pro stabilizaci, ktery podle toho co pisete dost hreje, popravde nevim co by na nem melo hrat, pokud je to na 12V a jenom jako ochrana, tak velky ztratovy vykon se nekde musi brat...

Je to jednoduche, ten "modul" obmedzuje napatie na 12V z palubnych skoro 14V. Pri odbere tych LED sa da spocitat, aky prud tam tecie a kolko to tym padom hreje.

Jednoducha ochrana moze byt napriklad zenerova dioda s odporom [pre obmedzenie prudu cez nu. Ta by odrezala napatove spicky, ktore tie LED dokazu odpalit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych videl na 2x 7812 (pro kazdou lampu), v pouzdre TO220 to v pohode utahne jeden amper, s nejakym maly chladicem to na 4,8 W uplne staci. Pokud to bude brat 0.4 A a kazdej bude zvlast, ze 14 V na 12 V to hodi kolem 1W ztratovyho tepla, to je v poho ;) Kdyz se to nech a v pristrojovce vevnitr, uchladi se v klidu. Do motoru bych ty stabiky nedaval, tam jim bude hic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože třeba tyto nejsou homologována na denní svícení(musí mít označení RL)mužeš je používat jako poziční tedy s tlumenými světly(né samostatně jako ty pro denní svícení RL)

Jeje, já jsem ale v...

Díky za info, nějak jsem to prostě překouk a rovnou myslel na to, jak to bude malinký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...