Přejít na obsah

Diody smd a rádio Kenwood


Host Reso

Doporučené příspěvky

Chlapci chcem sa vas opytat.Mam radio zn.kenwood kdc-308 a mam tam take malicke smd diody(zelenej farby) chcem vediet ze ked kupim tie smd diody modrej farby takej velkosti a po prepajkovavani ci mi budu svietit nebude mi treba nejake odpory?? dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diki profor :) teba som potreboval :D a chcem to prepajkovat respektive skusit snat sa mi to podari a co sa tyka toho svitu tak je mi to jedno len nech je vidiet ze to svieti na modro dost to spati :( PS:a ake nacinie by som mal mat?? micro pajku,pinzetu,cin,?a este nieco??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri troche opatrnosti sa to v pohode dá spraviť aj trafopájkou, len to chce tenší hrot. Robím tak takmer všetko a zatiaľ som neodfajčil nič a to som pájkoval CMOS-y, fet tranzistory ... Len ju treba zapnúť a vypnúť trochu ďalej od plošáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prve sem tu fotku nevidel, ale tohle sou ty malinký mršky 0805, hlavne musíš s tim opatrně abys tu diodu třebas nezákápnul cínem, je fakt dost malá a taky bacha až je budeš vyndavat z těch pásků tak at ti nevyletí, já takhle stratil pár SMD kondenzátorů :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, chlapci velmi pekne vam dakujem za radi :) ja som rozmyslal ze by som dal na ten hrot co ma micropajka ihlu by som ju pripevnil drotom:) ale este to musim niekde vyskusat myslite ze by sa to tym dalo?? aspon odpajkovat ?diody?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Profor nie, ja chcem uchytit na hrot micropajky ihlu :) a na odpajkovanie by to mohlo stacit podla mna :)

preco si nenajdes niekoho vo vasom okoli, kto ma s tym skusenosti ?

robit to prvy krat na vlastnom, novom radiu .....??

nechcem ta podcenovat, ale SMD suciastku odvalis teplom hned, ani sa nenazdas.

na to ze to Koldo dokaze nepozeraj.

on to robi od narodenia, takze ma prax asi 150 rokov.... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Colins no ja som pajkoval uz smd diody na ventilacii ked som prerabal podsvietenie a dokazal som to, je pravda trochu som sa piplal ale po druhy raz ked som to robil bolo to uz ok :) a radio? no radio ma uz 2,5 roka :) a je uz po zaruke a na dalsie radio si budem musiet pockat :( takze chcem skusit zmenit podsvietenie :) prinajhorsom nebude svietit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Colins no ja som pajkoval uz smd diody na ventilacii ked som prerabal podsvietenie a dokazal som to, je pravda trochu som sa piplal ale po druhy raz ked som to robil bolo to uz ok :) a radio? no radio ma uz 2,5 roka :) a je uz po zaruke a na dalsie radio si budem musiet pockat :( takze chcem skusit zmenit podsvietenie :) prinajhorsom nebude svietit :D

a jejej, to bude odpalenych cesticek :p;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S velkou pravděpodobností cín potřebovat nebudeš, protože jinak by si z něj tam udělal hroudu a zle sa to napravuje..... 0805ky jsou male a vydrzi mensi cas při pájení (při teplotě)! Tak pozor ;)

Když se ti nebude klepat ruka, tak se to dá zvládout i s mikropájkou :) Hodně štěstí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...