Přejít na obsah

Zvuk turba na volnoběh


Adriano

Doporučené příspěvky

Ahoj, už nějaký čas je z mé O1 slyšet typický zvuk turba i na volnoběh. zvuk se ozve hned po startu motoru a po přidání plynu se ztratí. Od 1800 otáček je už zase slyšet (ale to je už normální). Když otáčky klesnou zpátky na volnoběh, pískání turba se zase objeví.

Auto táhne normálně, jen se mi zdá celkově hlučnější. V sání olej není a olej není nutno mezi servisem dolévat.

O1 1,9 TDI, 66kW, AGR, rok 2000, 212 000 km.

Co s tím? Je někdo na Plzeňsku, kdo by schopen se na mou O1 podívat a případně ji opravit?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už nějaký čas je z mé O1 slyšet typický zvuk turba i na volnoběh. zvuk se ozve hned po startu motoru a po přidání plynu se ztratí. Od 1800 otáček je už zase slyšet (ale to je už normální). Když otáčky klesnou zpátky na volnoběh, pískání turba se zase objeví.

Auto táhne normálně, jen se mi zdá celkově hlučnější. V sání olej není a olej není nutno mezi servisem dolévat.

O1 1,9 TDI, 66kW, AGR, rok 2000, 212 000 km.

Co s tím? Je někdo na Plzeňsku, kdo by schopen se na mou O1 podívat a případně ji opravit?

Díky

Ahoj .. asi se ti přiohly sací lopatky na turbu .. někdy se to stává .. pak turbo je více slyšet... v tvém případě bych to asi neřešil dokavat to funguje... nějak opravit než vymněnit za jiné tě asi nemine ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj .. asi se ti přiohly sací lopatky na turbu .. někdy se to stává .. pak turbo je více slyšet... v tvém případě bych to asi neřešil dokavat to funguje... nějak opravit než vymněnit za jiné tě asi nemine ..

Kolik taková "sranda" stojí. Nové nebo repasované? Na koho se doporučujete obrátit s výměnou? (Škoda servis jsem už zavrhl) po "dobrých" zkušenostech ...

Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O1 1,9 TDI, 66kW, AGR, rok 2000, pokud je mi známo, tak tady turbo ještě naklápěcí lopatky nemá, ale je obtokové....

nikdo tu nikde ale nemluvil o naklápěcích lopatkách......... ;)

a mimochodem moje turbo má ten samý problém, najel sem snim už od té doby cca 20tkm a pořád turbí tak jak má....

Editováno: , autor: spici
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...