Přejít na obsah

UKRADENY AIRBAG


ondra_b

Doporučené příspěvky

Tak jsem byl pri prichodu k autu nemile prekvapen-airbag ridice byl pryc a jelikoz byl volant zamknuty ve vodorovne poloze, museli si zlodeji pomoci tak ze po bocich ten airbag vyrizli, takze je treba ted vymenit nejen airbag,ale i volant s tim jeho penovym limcem... Take bude potreba vymenit zadni zamek, pripadne jej pouze zaslepit... Nemate nekdo podobnou zkusenost? Potreboval bych poradit kolik bude zhruba cinit oprava a jestli ma smysl hnat to pres pojistovnu kdyz mam spoluucast minimalne deset tisic... Je to hodne draha sranda nebo se to da opravit za mene nejak po vlastni ose a bez pojistovny...??? Moc diky za info a rady...

Ondra

post-7309-1205755050_thumb.jpg

Editováno: , autor: ondra_b
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, ja to uz ted taky zaslepim... nejradeji bych zaslepil vsechny zamky, ale nevim co delat az dojde baterka bud v aute nebo v dalkovem ovladani :)

Jinak jsem koukal na netu a volant s airbagem se sehnat da, ale puvod a minulost pochybna, funkcnost nejasna a s montazi v servisu a opravou zamku jsem stejne na te desitce :( Takze asi pujdu radeji cestou opravy pres pojistovnu... Ale je to v hajzlu - ten zlodej za to dostane nekde litr a me to stoji deset a pojistovnu dalsich treba pet... To si snad na auto dam cedulku - pokud chces ukrast airbag nebo rozbit sklo, nedelej to a zavolej mi, dam ti petikilo a bez domu ;o)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

to je zajimava nabidka. Otazka je kolik by me stalo vzit tenhle volant a namontovat ho tam a zaslepit vzadu zamek... Takhle me to pres pojistovnu bude stat desitku, abych se nahodou nedostal na obdobnou castku. Nevim totiz presne co mi vsechno z auta a toho volantu zmizelo a aby se pak neukazalo ze se mi ztratilo i neco dalsiho... :(

O.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

to je zajimava nabidka. Otazka je kolik by me stalo vzit tenhle volant a namontovat ho tam a zaslepit vzadu zamek... Takhle me to pres pojistovnu bude stat desitku, abych se nahodou nedostal na obdobnou castku. Nevim totiz presne co mi vsechno z auta a toho volantu zmizelo a aby se pak neukazalo ze se mi ztratilo i neco dalsiho... :(

O.

na volantu nic jiného není, jen volant a bag ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistovna mi da asi kulove. Spoluucast mam deset litru, takze jsem v tom za deset a jeste mi sahnou na bonus... Oprava prej bude stat 20-25 tisic... Je to hruza, auto za 200 000 a oprava volantu vyjde na vic jak deset procent ceny auta... A ten supak za to dostane nekde na vrakaci petikilo na pivo... Fakt des toto... Asi si poridim zamek na volant, chrani to pak i pred vybranim airbagu... Ale je fakt ze cim vic jim dava clovek prekazek, tim vetsi skody napachaji. Mozna by bylo lepsi nechavat auto otevrene aby nemusel nicit zamky a sklo a podival se a presvedcil ze neni co vzit a sel dal :o))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistovna mi da asi kulove. Spoluucast mam deset litru, takze jsem v tom za deset a jeste mi sahnou na bonus... Oprava prej bude stat 20-25 tisic... Je to hruza, auto za 200 000 a oprava volantu vyjde na vic jak deset procent ceny auta... A ten supak za to dostane nekde na vrakaci petikilo na pivo... Fakt des toto... Asi si poridim zamek na volant, chrani to pak i pred vybranim airbagu... Ale je fakt ze cim vic jim dava clovek prekazek, tim vetsi skody napachaji. Mozna by bylo lepsi nechavat auto otevrene aby nemusel nicit zamky a sklo a podival se a presvedcil ze neni co vzit a sel dal :o))))

taky jsem o tom uvazoval nechat otevrene, akorad to zabezpeceit proti odjeti,ale na druhou stranu se ti tam dostanou mladi fagani fuck a udelaji z auta rodeo,tak ze si nevyberes :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kroužek maj přece i auta bez ESP ne?

Mají, ale tam drobné pootočení není problémem. U aut s ESP to by znamenalo pravděpodobně novou kalibraci .. tak jako u joysticku ve Windows, prostě podle pootočení kroužku řídící jednotka ESP pozná "kam asi chceš jet" podle pootočení volantu a dle toho reaguje. Tedy mohlo by to i skončit špatně.

Při větším pootočení je problém i u kroužků bez ESP, protože v kroužku je důmyslný mechanismus navíjení plochého kablíku o určité délce a tak by mohlo dojít k přetržení.

Jinak co se týče zámků - také jsem zaslepil všechny zámky, u zadních dveří jsem vymontoval vložku zámku a zaslepil ji černým silikonem.

Též tedy v případě vybité baterie se nemám jak dostat do auta, ale chci to řešit nějakým tajným vývodem kontaktů elektromotoru či případavného elektromagnetu, kde když připojím externích 12V (např. z jiného auta), tak se mi to otevře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mají, ale tam drobné pootočení není problémem. U aut s ESP to by znamenalo pravděpodobně novou kalibraci .. tak jako u joysticku ve Windows, prostě podle pootočení kroužku řídící jednotka ESP pozná "kam asi chceš jet" podle pootočení volantu a dle toho reaguje. Tedy mohlo by to i skončit špatně.

Při větším pootočení je problém i u kroužků bez ESP, protože v kroužku je důmyslný mechanismus navíjení plochého kablíku o určité délce a tak by mohlo dojít k přetržení.

Jinak co se týče zámků - také jsem zaslepil všechny zámky, u zadních dveří jsem vymontoval vložku zámku a zaslepil ji černým silikonem.

Též tedy v případě vybité baterie se nemám jak dostat do auta, ale chci to řešit nějakým tajným vývodem kontaktů elektromotoru či případavného elektromagnetu, kde když připojím externích 12V (např. z jiného auta), tak se mi to otevře.

to je dobry napad, vyvez kontakty pro druhou baterii...taky se chystam zaslepit zamky.kdyz tak me pisni sz, kam das ty kontakty, protoze do motoru asi tezko, kdyz neotevres auto a v aute neotevres lankem kufr :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistovna mi da asi kulove. Spoluucast mam deset litru, takze jsem v tom za deset a jeste mi sahnou na bonus... Oprava prej bude stat 20-25 tisic... Je to hruza, auto za 200 000 a oprava volantu vyjde na vic jak deset procent ceny auta... A ten supak za to dostane nekde na vrakaci petikilo na pivo... Fakt des toto... Asi si poridim zamek na volant, chrani to pak i pred vybranim airbagu... Ale je fakt ze cim vic jim dava clovek prekazek, tim vetsi skody napachaji. Mozna by bylo lepsi nechavat auto otevrene aby nemusel nicit zamky a sklo a podival se a presvedcil ze neni co vzit a sel dal :o ))))

Nechápu kdo může ukrást ABG ??? Jinak s tou pojišťovnou ti to potvzuju : spoluúčast 10 tis + ztráta 36 měs.=15%bonusu - když to spočítáš (není to ztráta jen 1x15% ale stále-každý rok máš díky případnému plnění o 15% méně!!), v tvém případě doporučuju to řešit určitě bez pojišťovny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu kdo může ukrást ABG ??? Jinak s tou pojišťovnou ti to potvzuju : spoluúčast 10 tis + ztráta 36 měs.=15%bonusu - když to spočítáš (není to ztráta jen 1x15% ale stále-každý rok máš díky případnému plnění o 15% méně!!), v tvém případě doporučuju to řešit určitě bez pojišťovny!

to su hajzli ti pojistovaci, jak muze byt spoluucast ? kurva drat!!!za to,ze mi vykradnou autu mam snad platit?curaci jedni zazobani! fuck:076:blekol2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...