Přejít na obsah

Cinkaní v motoru při volnobehu


PavelkaPetr

Doporučené příspěvky

Ahoj mam octavku 1.9tdi 81kw a nemam žadnou znalost o tomto motoru po par dnech používaní se při volnobehu začalo projevotat cinkaní v v motoru neporadí nekdo co to muže bejt? auto ma najeto asi 95000 rozvody a vše kolem je udelane díky

Editováno: , autor: PavelkaPetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakriš, mám stejnej motor a všim sem si že to mne to začalo delat taky. A zvláštní je že jenom při volnoběhu a studeném motoru. Jak se to zahřeje tak to přestane.

hydraulické zdvihátka ventilů?! řešil sem něco podobnýho před týdnem u kamaráda a bylo to tohle.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,mě to dělalo jednou taky,ale to jen když sem stál asi pul hodiny s natočeným motorem,,byl to divný zvuk,jako když táhnu řetez po plechu,,,tak sem kapku prošlapl plyn a jakmile spadly otáčky pod 1000 tak zase začal ten zvuk,,,nevím čím by to mohlé být,ale ja řeším ted Přestavovač vačkového hřídele....jeli to možné že ten řetízek co tam je,,,,je volný....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je také možné že ten zvuk vydáva napínák dražkovaného řemene(alternátor,posilovač atd)

Zdvihátka mi taky klepou ale jen při nastartování prvních pár vteřin než se natlačí olej, pak ok, ale jednou jsem řešil podobný problém na felici 1.9D a tam začala odcházet volnoběžka od alternátoru, mělo by to bejt i na oktavce.nevím, ale byl to takovej kovovej nepříjemnej rachot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdvihátka mi taky klepou ale jen při nastartování prvních pár vteřin než se natlačí olej, pak ok, ale jednou jsem řešil podobný problém na felici 1.9D a tam začala odcházet volnoběžka od alternátoru, mělo by to bejt i na oktavce.nevím, ale byl to takovej kovovej nepříjemnej rachot

Volnoběžku budu teď řešit,neboť mi vibruje napínák řemene.Mne se to projevuje takovým nepříjemným "ševelením,šustěním"(nevím jak to správně popsat) z míst od napínáku.Když na něj jemně zatlačím,tak to přestane.Mechanik zkoušel pootočit altíkem(clhladící vrtulkou) do jedné a druhé strany a ani se nehnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mam octavku 1.9tdi 81kw a nemam žadnou znalost o tomto motoru po par dnech používaní se při volnobehu začalo projevotat cinkaní v v motoru neporadí nekdo co to muže bejt? auto ma najeto asi 95000 rozvody a vše kolem je udelane díky

Napínací kladka alternátoru, alternátor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Volnoběžku budu teď řešit,neboť mi vibruje napínák řemene.Mne se to projevuje takovým nepříjemným "ševelením,šustěním"(nevím jak to správně popsat) z míst od napínáku.Když na něj jemně zatlačím,tak to přestane.Mechanik zkoušel pootočit altíkem(clhladící vrtulkou) do jedné a druhé strany a ani se nehnul.

Tak dneska vyměněna volnoběžka alternátoru a je klid.Byla opravdu kouslá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...