Přejít na obsah

SPOJKA HTP


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

Myslím, že to tu řešil rkonf. Koupil si za 3000Kč spojkovou sadu Sachs, namontoval a chrastilo, pak koupil novou spojkovou sadu Sachs přímo ale od škoda auto za větší peníz a chrastění přestalo. Ačkoliv obě sady byly od Sachs se stejným číslem, tak říkal, že tam byly rozdíly v tlouštce tlumících per.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam je problem že prevodovka ma už vôlu a je hlučna kym sa motor nezohreje. Mnohkrat ticha prevodovka takto začne chrastiť po vymene spojky. Sôsobuje to odpruženie lamely nie tie velke pružiny ktore su viditelne ale vnutri su štyri take male. Ta tvrdosť tych malych pružin je zavisle od vyrobcu ake tam dava. A to tlmi kmity motora na volnobehu. (napr. ako dvojhmota u diesel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak panove ten samy problem, trochu to chrastilo, servisak rekl ze je v hajzlu lozisko spojky, takze vymena cely, rikam mu ze sem cetl ze ten Sachs od prodejcu jinych nez Skoda je jina a na hovno, on tvrdi ze ne ze to montuje uz spousty let a zadny problemy s tim ... no tak to vymenil a chrasti to jeste daleko vic nez pred tim, hruza, navic pedal jde strasne z lehka ale az jakoby se propada az na podlahu a jde az tak zlehka ze ani pomalu nevim kde zabira ... :(((

jenze ten prodejce to asi bude chtit dat na reklamacni rizeni, tzn. nebylo by idealnejsi kdybych tam dal jen tu origo lamelu od skodovky? oni ve skodovce totiz neprodavaji sadu ale vše mají zválšť, lamela, přítalčák, ložisko jinak u škodovky když jim dáte tu původní tak nová vás vyjde na cca 3.800,- bez vrácení na 4.000,- ... ale treba ta Sachs od jinych prodejců je dražší a to 5.500,- ale pres znameho jsem ji mel jeste za min nez u skody ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi teda spojkovou sadu vyměnili za asi 3 hodiny (samozřejmě ale domluvený termín dopředu).

 

Jo a spolu s výměnou spojky jsem ještě chtěl nechat spravit vrzání při šlapání na spojkový pedál. Tehdy namazali spojkový čep a bylo to dobré. Za měsíc se to vrátilo. S reklamací jsem problém neměl. Uznali, že to měli vyměnit hned a sice zase museli sundat převodovku, ale opět za pár hodin hotovo a bez keců.

Editováno: , autor: amissus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jako ok jasny, ze kdyz na to je cas ze to asi tak dlouho trvat nebude, ale ten muj to dela defacto v garazi doma po vecerech i kdyz vybaveni ma vse a jinak je servisakem v jiny firme ... ale jeste se mu tehnle problem nestal, docela se dobre zname vim ze by nic neochcal ... a imho me menil celou spojku, lozisko v prednim kole, prachovky, manzetu u prevodovky, namazal klouby, ocistil naky relatko a egr ventil a za praci si rekl jen 1400,- samo vse bez dokladu a cena za dily taky slusna ... jen me sere ta spojka no, jako budem to reklamovat (otazka esi to uznaji=dodavatel, kdyz na pohled je v cajku ale v aute chrasti :( .. ) a dat novou origo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pry to tou spojkou neni, obvolaval servisak i dalsi firmy co zna a ze bezne se tahle sachsovka do fabek 1.2htpko dava a nikdy nikdo nic nereklamoval, uz to tolik nechrci ale zjistil i s kolegou z jinyho servisu ze to je v prevodovce, vule zubu nebo tak nejak ... vymenil me jeste i olej v prevodovce a je to lepsi ... az na ten pedal zvyknout si na tu lehkost bude asi trvat, ale pry to je normalni vzdy u nove spojky,

a imho ten nekdo jak mu menili ve skodovce a dali mu dily s oznacenim X na konci tak to jsou repasovane dily, proste vzali si starou zpet a poslali na repas a tak mu tam dali i repasovanou spojku zrovna aniz by se ho zrejme optali coz zrovna asi neni nejlepsi ... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xkový díl mám já a v servise mi to bylo nabídnuto, jezdím tam už roky, neměl jsem důvod nevěřit.

Spojka už má za sebou nějakých 40k km a šlape den co den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Dneska sem vezl fabku na výměnu spojky s tím, že cca 2roky zpět (což činí 15tkm) jsem ji měnil poprvní. A tehdy okamžitě po výměně sem zjistil, že po vymáčknutí spojky jakoby hučí ložisko. Sešlápnu a pohoda... Dva roky (15tkm) jsem to neřešil, ale jelikož mě ty zvuky strašně sr*ly, tak sem auto zavezl dneska do servisu, ať na to hodí oko.. Jinak předtím se měnila spojková sada sachs (koupil jsem ji nekde na netu asi za 2,3 k) a hned po výměně byly patrné tyhle doprovodné zvuky... No jsem zvědavý jak to dopadne, snad to bude ok. Jinak tehdy po servisu jsem ty zvuky absolutně neřešil, měnil jsem hlavu a další spoustu věcí a byl jsem rád, je auto zase v cajku! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj mne chrastí ložisko spojky, keď stlačím spojkový pedál tak je ticho. Ale ako tu čítam niektoré príspevky, po výmene komplet spojkovej sady tak mám dosť zmiešané pocity. Vadí mi to chrastenie, mám na Fabii 2 najazdené cca 125 tisíc km, spojka aj radentamrýchlostí funguje bez problémov, aj som to chcel dať vymeniť. Najprv len ložisko, potom si hovorím že už radšej vymením celú komplet spojku. Ale teraz kašlem na to. Nedám sa im vrtať do auta, ešte aj zaplatím dosť veľké prachy a nakoniec to bude aj tak chrastiť, možno aj klepať alebo iné problémy. Počkám kým to nebude treba naozaj riešiť.

Na starom Formane mi to tiež šuchotalo, aj na malom Ticu, dokonca na starej Fabii 1.9 SDI mi to ložisko začalo šuchotať pri cca 160 tis. km. Nabehal som na nej skoro 300 tisíc km, predal som ju,a spojku som nemenil - stále fungovala OK. Len ten zvuk je tam.

Samozrejme keby sa zvuk zmenil, alebo sa jemne zmenila funkčnosť spojky, tak by som to okamžite riešil.

Toť môj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...