Přejít na obsah

Jaký disk?


Jack_lib

Doporučené příspěvky

Plánuji koupit pevný disk 500GB a rozhoduji se mezi těmito:

Seagate Barracuda 7200.10 ST3500630AS, nebo Western Digital WD5000AAKS

Disk by byl sekundární (nebyl by na něm systém). Ještě jsem koukal na disk Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS, ten má 32MB vyrovnávací paměť.

Má někdo zkušenosti? Zalíbil se mi ten 32MB Seagate, ale prý jsou modely čínské a taiwanské a ty čínské jsou prý shit. Mám doma 250GB WD a 120GB Seagate - ten když zaplním skoro naplno (volné místo cca 100 MB) tak se mi začne zasekávat PC a vyskočí mi nějaká hláška ve smyslu "zápis se zpožděním se nezdařil" a disk mi zmizí ze systému. Je to diskem, nebo řadičem? (deska je asi 5 let stará).

S WDčkem se mi to zatím nikdy nestalo. V Hitachi, Samsung atd. nemám důvěru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně dlouhodobě používám pouze WDčka Caviar v současné době mám v PC WD2500KS Caviar SE, jsou to velmi kvalitní HDD, ještě se mi nestalo, že by mi nějaký odešel. PC používám denně, zapnuté je min. 8 hodin, časté kopírování, mazání souboru. Nejstarší PC v domácnosti (cca. 10 let) jsem nedávno vyřadil, tam byl ještě 1 GB HDDD WD Caviar model už nevím, za celou dobu používání s ním nebyl problém. Otec má Seagate, bohužel teď nevím jaký model, nic proti němu nemám, ale je celkem hodně hlučný při zápisu nebo čtení, to můj Caviar jen tiše vrní. Možná si pročíst nějaké testy na www.cdr.cz. nebo www.svethardware.cz a pak se rozhodnout. Ale nezavrhoval bych ani zn. Samsung.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja jsem spokojen s Western Digital .. WD mam jako externi k notebooku 3,5 500GB Do USB a jsem nejvíc spokojen :) Na kompu jsem měl 160GB SATA Maxtora a taky spokojenost,hlučnost nevim přez hudbu jsem kompa vubec neslyšel :D a 250 ATA maxtora. vždycky spokojenost u 250GB teď skoro 5 let komp bežel furt,každej den hodně 24h denně a nebyl problem nikdy ani reklamace nic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl jako první HDD WD a ten asi po 2 letech odešel i s daty, potom jsem měl Maxtora ten po 1 roce odešel a teď mám Seagate asi 2 roky a zatím se drží. Jinak bych řekl, že ten Seagate je asi nejtišší z těch mých jmenovaných HDD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, co člověk to názor. Ono asi záleží i na desce (podle mě), + teplota apod. Když data odcházejí postupně, tak je to ještě dobrý, horší je, když to klekne ze dne na den.

Mimochodem, na čem běží toto fórum?

Editováno: , autor: Jack_lib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono opravdu záleží na tom, kde máš PC, jak dobrý je Case, vnitřní teplota Case, použitá čipová sada a taky jestli nejsou u vás časté výpadky proudu. Takový výpadek proudu dokáže divy a kor když to mezitím několikrát nahodí a okamžitě to spadne. Velká svině je prach, ten se dostane dovnitř case a pak se natentuje všude na desku i na disk. A pak sbohem chlazení a aktéž dřívější úmrtí PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mě tak napadá, že WD vydalo i RAID edition serii, právě pro připojení do RAID polí, tyto disky by měly vydržet daleko více, je to i vidět na jejich životnosti a MDTF. To co se používá v serverech je pro domácí použití příliš nákladné a zbytečné, pokud bych chtěl něco rychlého tak WD Raptor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WD Raptor je síce fajn, ale neskutočne hlučný. Ja osobne som hodne citlivý na rôzne nízkofrekvenčné zvuky, a Raptor som asi po 2 týždňoch musel z počítača vybrať, pretože mi jeho hluk neskutočne vadil. A čo sa týka tej rýchlosti, bolo to veľmi otázne - reálny prínos rovný 0.

V súčastnosti sa za najlepšie disky do domácich PC považujú disky Samsung, mám aktuálne 2x 500GB SATAII a som úplne spokojný - sú rýchle, tiché a najmenej sa hrejú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WD Raptor je síce fajn, ale neskutočne hlučný. Ja osobne som hodne citlivý na rôzne nízkofrekvenčné zvuky, a Raptor som asi po 2 týždňoch musel z počítača vybrať, pretože mi jeho hluk neskutočne vadil. A čo sa týka tej rýchlosti, bolo to veľmi otázne - reálny prínos rovný 0.

V súčastnosti sa za najlepšie disky do domácich PC považujú disky Samsung, mám aktuálne 2x 500GB SATAII a som úplne spokojný - sú rýchle, tiché a najmenej sa hrejú.

Tak k tomu raptoru, sice hlucnej je, to ano, ale prinos je celkem znatelnej. Mam dva ve stripu a je to hodne velkej luxus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No záleží od toho, čo to dané PC robí - ja som ten Raptor mal v Media Centeri, ktorý je zároveň aj domáci internetový server a tam bol ten prínos naozaj 0... A hlavne večer, keď má človek TV pustenú tichšie, bol ten disk rušivo hlučný.

Škoda, že Raptory sa nejak nevyvíjajú ďalej - boli fajn pred tými 2-3 rokmi, kedy boli bezkonkurenčné. V súčastnosti sa im plne vyrovnajú najmodernejšie SATA disky. Stačí sa spýtať pána Googla, dá sa nájsť kopec testov a diskusií, ktoré to potvrdzujú. Ak rýchly disk, tak potom v súčastnosti jedine SAS!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No záleží od toho, čo to dané PC robí - ja som ten Raptor mal v Media Centeri, ktorý je zároveň aj domáci internetový server a tam bol ten prínos naozaj 0... A hlavne večer, keď má človek TV pustenú tichšie, bol ten disk rušivo hlučný.

Škoda, že Raptory sa nejak nevyvíjajú ďalej - boli fajn pred tými 2-3 rokmi, kedy boli bezkonkurenčné. V súčastnosti sa im plne vyrovnajú najmodernejšie SATA disky. Stačí sa spýtať pána Googla, dá sa nájsť kopec testov a diskusií, ktoré to potvrdzujú. Ak rýchly disk, tak potom v súčastnosti jedine SAS!

No tak do media centra tam bych si toho raptora nedal to je jasny ;) Stejne ... cekam az budou rychlejsi SSD a hlavne za rozumnejsi ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nechci nic rikat, ale tak rok z5 patrily samsungy mezi nejporuchovejsi disky, co jsem zazil .. na reklamaci se nam vracel snad kazdej 4tej..

wd vs seagate: to je sice mozne, ale technologie je mirne odlisna

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...