Přejít na obsah

výfuk - část mezi motorem a středním dílem


michy

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám OCTAVII 1.8 20V rv.1997 a prosbu, víte někdo co může způsobovat zarachtání výfukové části mezi motorem a středním dílem a to dost výrazně jen jakoby rezonančně při otáčkách cca 1500 a pouze je-li motor provozně zahřátý? Za studena to jen lehce.

V servisu nedohledali a podezření byl střední díl. Byl načatý, kdy kontinuálně lehce prděl. Po výměně toto dobrý, ale setrvává to rezonanční hlasité rachtání. Jakoby i lehce kovové.

Projevuje se to jak při přidáním plynu volnoběhu, tak i jízdy.

Katalyzátor, to snad ne...! A pak jestli u motoru nějaký ten vlnovec.... Nevím, neznám průvodní projevy těchto závad.

Milan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to rachtalo... spíš takový zvonivý zvuk. Zkus vzít za vejfuk až nakonci a zamel s ním rukou do stran - tehdy jsem to přesně slyšel. Byl to prasklý svár - na trubce je přivařený plechový véčko - ta trubka v něm leží a ještě je privařená. Z toho véčka čumí na obě strany tyčka která je zavěšený v silenblocích (už si to přesně moc nepamatuju) - je to někde v místech tak pod předními sedadly. Ten svár byl prasklý a trubka v tom véčku poskakovala - sešrouboval jsem to nějakou klemou. Chrastilo to hlavně ne hrbolu...

nebo máš vyrezlo vevnitř nějakou přepážku a ta rezonuje..

nastartuj to nad jámou, a´t ti někdo přidává a ty dole poslouchej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj podle tveho popisu je to katik ted me to delalo to same a musel sem ho vymenit ale nezoufej dal sem tam polaka za 2200 a zatim ok

Dík.

Asi fakt katalyzátor. V servisu podezření na katalyzátor padlo taky. Jen nevím co by v něm takto rachtalo a jestli by šel opravit. Je to jako by tam vibrovala nějaká příčka či co.

Ta cena nového kolem 2000 by jinak také šla.

Editováno: , autor: michy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to rachtalo... spíš takový zvonivý zvuk. Zkus vzít za vejfuk až nakonci a zamel s ním rukou do stran - tehdy jsem to přesně slyšel. Byl to prasklý svár - na trubce je přivařený plechový véčko - ta trubka v něm leží a ještě je privařená. Z toho véčka čumí na obě strany tyčka která je zavěšený v silenblocích (už si to přesně moc nepamatuju) - je to někde v místech tak pod předními sedadly. Ten svár byl prasklý a trubka v tom véčku poskakovala - sešrouboval jsem to nějakou klemou. Chrastilo to hlavně ne hrbolu...

nebo máš vyrezlo vevnitř nějakou přepážku a ta rezonuje..

nastartuj to nad jámou, a´t ti někdo přidává a ty dole poslouchej...

Dík, ještě mrknu. Při výměně středního dílu nic prasklého nebylo patrné. To zvonivé rachtání dost zesílí až při horkém motoru - výfuku. A jde to z místa kolem takalyzátoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Chlapy pomoc. Odešel mi střední díl výfuku na O1 r.v.98 1.6 74kw (prasklina 10cm na plášti). Koupil jsem originální střední díl včetně spojek (mezi předním dílem i zadním dílem). Po výměně je auto pěkně tiché až do té doby, než překoná 3000 otáček. Výfuk mi silně rezonuje v přední časti výruku. Vlnovce jsou ok (měněny nedávno). V chytré knize píši, že "pazvuky" a povrzávání způsobuje pnutí výfuku mezi jednotlivými závěsy. Vše jsem kontroloval snad 3x. Kalalyzátor se mi nezdá. Před výměnou "prděl" střední díl, ale nic nerezonovalo. Poraďte, co stím. :mellow:

Právě se chystám, že to ještě zkontroluju. Jestli se od včerejška nějak nepohnul a chci se ještě podívat na sylenbloky středního dílu, při montáži se zdály ok, vážně už nevím co s tím.

Chtěl bych ještě dodat, že jakmile točím 3500 a více, tak rezonance zkončí a motor pokračuje bez pazvuků až k maximu ok.

Editováno: , autor: Píst
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám snad klid, dneska jsem systemem pokus-omyl lezl pod auto a projížděl až jsem přišel na chybu. Tou byla spojka mezi předním a středním dílem. Je to k nevíře, ale v jiném tématu jsem se dočetl, že na trubce prvního dílu jsou značky (A - automatická převodovka, S- manuál). Hledal jsem a ejhle, na pravé straně trubky ve směru jízdy jsem našel S-značku. Posunul jsem spojku cca o 3 cm dopředu a je klid. Auto je tiché jak ze salonu i při vyšších otáčkách. Hlavně, že už nerezonuje - trhalo mi to uši. Auto má teď trochu sytější zvuk, jinak OK. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...