Přejít na obsah

Přední ramena


j-novis

Doporučené příspěvky

Tady se pořád povídá o odborném namontování, ale ještě nikdo neřekl či nepopsal jak tedy správně namontovat ???

Myslím, že by bylo fajn to sem napsat ... kdyby si to chtěl někdo doma udělat sám... myslím ty ramena :D

Editováno: , autor: stankra6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam defakto není co odborně. Návod na sundání brzdiče je zbytečný. Vytlouct/stáhnout čepy je otázka šikovnosti. Nejhorší je ten vrchní dlouhý šroub na horních ramenech, který zarezává. Tam fakt opatrně, neukroutit a v klídku. Dle dílenské příručky je na to stahovák. Já mám vyzkoušený svěrák, stahovat mezi čelistmi a opratně poťukávat a točit se šroubem. V žádném případě do toho mydlit kladivem hlava nehlava. Pak to nejde ani odvrtat, protože těhlice je hliníková a šroub železný, tudíž tvrdší. Spodní ramena jdou udělat na autě, opět žádný opruz. Vrchní ramena jen se sundanou těhlicí, tam je ten dlouhý šroub, takže se to dělá mimo auto. Já ještě radím trochu máznout kolnusy na čepech, až se to jednou bude znovu sundávat, jde to dobře. Hlavně nepřetáhnout matky na čepech. Já to dělám na ruku, jinak utahovací momenty jsou v dílenské příručce 40-2 strana 60. Prostě nic odborného. Tedy kromě geometrie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Podle toho, co jsem se dočetl na všech forech na netu je úplně jedno, co se koupí. Meyle HD odchází, Lemfo taky, Febi to samý, Master Sport taky, ABS taky. Nevim jestli dát za ramena 10k a po 20tkm se jít pověsit nebo koupit jebku za 4k a měnit to každej rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho, co jsem se dočetl na všech forech na netu je úplně jedno, co se koupí. Meyle HD odchází, Lemfo taky, Febi to samý, Master Sport taky, ABS taky. Nevim jestli dát za ramena 10k a po 20tkm se jít pověsit nebo koupit jebku za 4k a měnit to každej rok.

To Meyle HD a Lemforder jsi ale vůbec netrefil kámo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže žádná osobní zkušenost? Na druhou stranu : trh je plný polských, čínských a jiných plagiátů a také je potřeba správně namontovat. I originál sadu ze Škodovky můžeš montáží zlikvidovat, že ti bude za 10000km tlouct...

To mi vysvětli, jak bys mohl ramena špatně namontovat, to snad ani nejde - odšroubovat, stáhnout/vymlátit a zašroubovat. Vysvětli jakou špatnou montáž máš na mysli, že by to mohlo mít vliv na životnost ramen. Leda že by to montovalo vemeno, co to jako neutáhne nebo strhne nebo jak?

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...