Přejít na obsah

Zadní silentblok u předního ramene


Deepness

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

neřešili jste prosím vás někdo výměnu zadního silentbloku na předním rameni u SII, tak jak se to měnilo u OI nebo OII, že silentbloky byli plné a nebyly tam ty díry co jsou u originálů?

Zkoušel jsem ty z OII, ale ty jsou malé. Nevíte jestli by tam byla nějaká náhrada? 

 

Díky moc... Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Hmm to je divne, pretoze podla ETKY je cela ta kocka zhodna s OII - cislo dielu 1K0199231J (resp. 1K0199232J). Je pravda, ze samotny silenblok nema podla ETKY cislo, ale kedze je cela ta kocka zhodna, mal by pasovat ten isty silenblok ako na OII... ruku do ohna ale nedam, hadam sa vyjadria skusenejsi :)

PS: kedze si spomenul OII tak nejak predpokladam, ze je to rocnik do 2010 (podla ETKY ma MD 2011 ine ramena...)

rameno.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na prednom ramene v zadu v hlinikovom domceku som menil silentblok uz asi 2x. Do toho domceka sa da nalisovat priamo silentblok ktory stoji par eur netreba kupovat cely domcek ktory je drahy. Ako prve som tam mal Lemforder no nevydrzalo ani rok. Potom som tam dal Meyle HD ktore ma iba 2 otovory v sebe a nie 4 ako vsetky klasicke silenty ktore sa tam daju dat aj od inych vyrobcov. Je to kvoli spevneniu aby to nieco vydrzalo a neodislo po roku...

samotny kod silentu je Meyle 1006100027/HD a stoji cca 5-8e kus. 

 

Co je podstatne ze sruba v nomsa nesmie dotahovat nikdy ked koleso visi na zdihaku.... vzdy napevno dotiahnut ked je koleso na zemi a auto stoji ako ma. Inak hrozi ze ked sa to dotiahne na pevno a tak si koleso sadne tak dojde k deformacii co ma za nasledok rychle opotrebenie.

 

Skoda superb 07/2009 2.0tdi 125kw 4x4 .

 

meyle.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne prepac pisal som to v rychlosti a poplietol som si to s inym ja ked som menil tak som daval aj novy cap na to rameno aj silentblok ten maly v predu .... mne totiz ked riesili podvozok tak som menil dost vela veci vratane zadnych priecnych ramien a kopu inych veci v zadu vid ina tema a tam mi zdoraznoval aj dealer dielov aj par mechanikov ze je dobre to podotahovat na Hckovom zdihaku nie na visiacom...

 

Kazdopadne na meyle/HD som odjazdil uz asi 30tkm a zatial je to vsetko ako ma byt.

 

Popripade kupit OEM skoda len ten neviem ci sa da samotny silent a cely hlinikovy domcek bude asi drahy.

Editováno: , autor: kerky18
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Jen pro info, tak jeden kluk z dieselpowerfóra našel kdyby náhodou někdo chtěl... ještě jsem je nevyměnil, ale mám objednáno, jak vyměním tak dám vědět...

 

https://www.strongflex.eu/en/golf-vii/1803-221897a-front-lower-arm-rear-bush-sport-5902553524734.html

 

jen upozorňuji že tam jsou dvě varianty podle roku výroby, mějte se... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Asi otevřu staré téma, ale pořád se tu neobjevila odpověď...

Existuje nějaká varianta toho zadního silentbloku pro variantu s plechovou nápravnicí, která by byla plná?

Podobně jako se na Octavia 1 nebo Golf 4 dávaly silentbloky z Audi S3 nebo Golf R32.

 

Kromě vyšší životnosti je pak i přesnější řízení auta - prostě to méně "plave".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...