Přejít na obsah

Přední ramena


j-novis

Doporučené příspěvky

To je to co jsem říkal...Je na to nějaký postup který se sem někdo bojí napsat jen pořád bacha bacha atd, ale asi to nikdo neví jednou jsem tu někde dal foto jak mi měnil jedno rameno a nějaký rádoby odborník mi hned napsal, že je to špatně a že budu mít za chvilku po nich........

edit našel jsem to, je to tu na straně 4 dole.... ha

edit 2 :D tak jsem se dočetl že je důležité dotahovat šrouby když je auto na zemi ne na heveru a momenťákem....

Editováno: , autor: stankra6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se řadim mezi ty, kteří to díky špatné montáži odsrali. Nový mechanik se na ně díval a zjistil, že tam jsou dokonce úplně jiný šrouby než mají být. Nechci radši ani vědět, jestli je tam ta sada, kterou jsem jim dal nebo si ji nechali a jebli mi tam čínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tááák, tak to jo, to už chápu

dotahovat šrouby když je auto na zemi ne na heveru a momenťákem.... - a tohle je totální sranda, to bych chtěl toho člověka vidět, jak se pod tím válí :-)))))))))) s momenťákem a utahuje třeba ten vrchní dlouhej šroub (to ani asi nejde). Jinak momenťák jo, u mě důležitej vercajk - rád všechno nějak strhávám :kol-18: , ale zrovna na ramena si ho mechošové většinou neberou, prostě dobrej kluk to má v ruce a nepotřebuje ho. Ale asi máte pravdu, posrat se to dá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Totálka není možná, jsem první majitel. Mechoš mi říkal, že podle online etky jim to našlo 21mm, podle offline etky jsem objednal 16mm a ty tam samozřejmě nešly. Nechápu jak je to možný.

 

Ta druhá varianta - jak to identifikovat? Nejsem mechanik, takže vim hovno, ale může se to stát i "profíkovi"?

 

Nějaká třetí možnost? Je to jeden z posledních kusů 2005 před faceliftem, co kdyby tam ve fabrice rvali to co měli zrovna na skladě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otázka proč tam 16mm nešla? I "profík" je jen člověk = vše je většinou pěkně zarezlé k sobě a pokryté špínou = to přehlédneš raz dva...

 

A druhá varianta = máš foto demontovaného ramene?

 

Protože to začíná dávat smysl = vyndáš původní rameno včetně vložky = a nové 16mm tam prostě "nejde", ale ani 21 tam nebude pasovat. Dej foto demontovaného ramene = hlavně toho kužele a uvidíme.

 

2005 ročník jsem s 21mm kuželem ještě nikdy neviděl, ale nikdy neříkej nikdy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle online etky to našlo 21mm. Mechoš říkal, že z továrny auto vyjelo s 21mm, pak se daly neoriginál ramena s mezikusem na 16mm. Evidentně se nedá řídit podle toho, jestli je to takovej nebo makovej rok výroby ale podle toho, co měli kluci zrovna na skladě. Já jsem nejspíš vychytal 21mm.

 

EDIT:

Tak záhada rozluštěna.. na autě je nějakej příplatkovej podvozek pro horší cesty nebo nějak tak, takže tam jsou 21mm čepy.

Editováno: , autor: Phate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti někdo řekně víc než 2tis, tak je to šupák nebo to neumí. Samozřejmě včetně geometrie. Je to práce na 3hodinky pro dobrého mechoše+geometrie

 

Aspoň tedy u nás. Do origo servisu radši nejezdi

Editováno: , autor: žralok
Necituj předchozí příspěvek !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli jsem tomu dobře poroumněl, ne že Ty chceš namontovat ramena a tlumiče, ale chceš provádět montáž jo? No nevím co Ti vadí na práci za 400-500Kč/hod, připadá Ti to málo? Svým způsobem chápu - Praha je hrozná a drahá na servisy, ale vezmi si to adekvátně v poměru cena/čas práce. No není divu, že k nám jezdí pražští taxikáři na servis. Na druhou stranu to sedí, u nás stojí pronájem prostoru na servis 5000 a v Praze 50000Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, myslel jsem to tak, že já si nechávám dělat opravu na autě a mechoš za to chce 6k.

 

- ramena komplet (původní tam jsou solidně narezlá)

- přední, zadní tlumiče

- přední, zadní pružiny

- homokineťáky

 

Ty jsi napsal, že u vás to dělají za 2000,- a to mi přijde dost málo i na to, že jsem žid.

 

Jde mi o to, abych věděl jak se pohybují ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím že dva je asi málo.Ještě když Sup napsal že by to bylo včetně geometrie.No to myslím že bych se nechytal ani u nás tady v prdelkově.Geoška stojí cca 600kč takže teoreticky za práci by si měli vzít 1400kč.Za to vše co napsal Phate se mi zdá,že to je málo.Ale samozřejmě bych to bral kdyby ta možnost byla.Na druhou stranu Phate když jsi psal,že chtějí po tobě 6000kč tak to už je zase dle mého minela.Nemůžu tady házet cifry jak se mi zachce protože do toho nedělám,ale osobně si myslím,že cena adekvátní za výměnu by byla 2000-2500kč.Bez geošky samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to vypadá tak, že většina lidí zde je z lacinýho kraje. Já si v mojí profesi beru 500-700 bez DPH za hodinu, takže se ani nedivím, že si mechoš vezme 350-500,-. Většina šikulů si účtuje i méně, ale potom ta práce taky vypadá jak od jantara.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abyste si nemysleli, že kecám. Kdo chce vyměnit ramena komplet, tak 1400Kč za práci bez geometrie. Geometrie laserová + 600Kč o deset km dále. O té musím vědět ale dopředu aspoň týden, nebo si jí pak můžete udělat sami. Komu se to vyplatí, může přijet třeba z Moravy, ale objednat se dopředu. Jako plus berte to, že můžete být při výměně osobně. Výměna ramen cca 2-3hodiny. No dávám si fóra, tak počítat radši 4hod, jediný na čem se může zaseknout práce je vrchní dlouhý šroub.., ale i s tím si umíme poradit, to by musel být úplně zarostlý :-). Práce je v dílně samozřejmě na zvedáku, žádná akrobacie u paneláku

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...