Přejít na obsah

Výměna blinkru (LED) ve zpětném zrcátku


Smrca

Doporučené příspěvky

Tak jsem volal profíkům do Škodovky - kolik budou chtít za ten blinkr....tak prý 590,-kč a 500,-kč za práci....tak jsem se zeptal jestli to je s osvělením, začal koktat, že to jsou asi všechny...tak jsem se mu pokusil vysvětlit, že to nejsou všechny a že teda potřebuje vědět VIN......tak takovej profík jsem taky :smich:

ach jo, asi to nechám až přijedu z toho Holandu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj...taky mi to přestalo svítit a demontáž je velmi jednoduchá...stačí jen vytáhnout plast zrcátka směrem nahoru (nebát se a potáhnout) a odšroubovat dva malé torxy...jeden je trochu schovaný za sklem a když se to obšroubuje takhle , tak není třeba ani vyloupovávat sklo zrcátka ;)

PS: Zkoušel jsem i vyměnit diody a stejně to svítilo slabě,takže si taky koupím ten spodní díl... http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dily/blinkr-zrcatka.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

no tak dnes se me stala skoro podobna vec, z niceho nic me prestala blikat prava strana[spolujezdec](teda ne ouplne, sviti vsechny 4 diody, ale tak slabe a zlute, ze to je videt jen kdyz clovek cuci s nosem tesne u zrcatka), tak se chci jen zeptat, je to na vymenu toho spodku, nebo by se to dalo nejak opraviti, nebo je nekde jinde problem? predem dekuji za odpovedi. <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Měl jsem ten samej problém už na obou zrcátkách jsou to šmejdy zatejká do nich a pouze v jednom případě pomohlo rozebrání a vysušení a očištění zoxidovaného tišťáku ale ne na dlouho stejně šlo do kelu.Origo drahý díly a stejně nevydržej (895Kč). Postup demontáže sundat plastový obal(lakovaná část) nebát se trošku zabrat potom ze zhora povolit dva torxy jeden je dobře přístupný a ten druhý je trochu schovaný stačí pootočit zrcátkem a už to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Správný postup demontáže. Já jsem ještě odšrouboval držák s motorky (3šrouby), aby se šlo dostat ke šroubům poz. 2.

Použil jsem kloubový nástavec na golu a torx 10. Nic jsem neulomil.

Podle mě se zákonitě musí něco ulomilt, když rvete nejdříve ten vrchní kryt.

post-10351-1263377457_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Předevčírem se mi podařilo rozjet už ten skoro mrtvý blinkr...přepájel jsem to znova a origo žlutou ledku jsem nahradil stejnou,ale bílou, u které jsem nožičky kontaktů rozdělil na tři třetiny a prostřední jsem odlomil a naletoval na své místo...aby to svítilo trochu žlutě,natřel jsem to žlutou barvou ;)

Vím,že to není jako origo ale funguje to a to je hlavní ;) ...příště to ale radší celé vyměním,teď jsem to chtěl jen zkusit,jestli to jde :)

Bohužel jsem to nenafotil,ale svítí to stejně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pajko tenhle je bez osvětlení nástupního prostoru a ten s osvětlením je dražší já už během tří let dával čtyři nový origo škoda repliku jsem nikde ještě neviděl a cena 4x800 Kč je darda při týhle výdrži.Řešením by asi bylo sehnat face zrcátka ty jsou dělaný jinak. Tohle to s osvětlením http://www.cc-autodily.cz/svetlo-smerove-leve-1_1?brand=SKODA&model=OCTAVIA

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...