Přejít na obsah

Co se stane když....


KOUDY_FRS

Doporučené příspěvky

Ryby napsal až potom, soucit nemám, jen nechápu tvojí předešlou reakci s tím, že ho litr na bločku nepálí, to s tím přece nemá co do činění, ne?

no myšleno tak, že když bych během krátké doby tahal už druhý litr z peněženky (nemluvě o těch dalších), tak už bych se minimálně nad tím zamyslel, jestli není něco špatně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem jel jednou ve měste rychlostí 68km/hod. byl sem změřen a okamžitě zastaven, ale moje štěstí bylo to, že jsem týden před tím mluvil s kamaradem co dělá u dopraváků a říkal mi, že to na lidi zkoušej takhle, ale když chytěj někoho kdo zná právo tak sou v pytli, ptž přestupek to je až když jedeš o 30km/hod více. No říkal sem si že nemám co ztratit, tak sem tuto fintu zkusil....výsledek? 300kč pokuty za to, že jsem neměl v lekárničce nužky...prostě najednou začali tvrdit, že rychlost není důvod roč mě stavěj, ale že se jedná o klasickou silniční kontrolu....a to ten policajt začal s tím: pane řidiči, víte proč vás stavíme? bylo vám naměřeno 68km/hod...no a dopadlo to docela pohodově.

To je pěknej blud, takže překročení do 30 km/h je co když ne přestupek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem jel jednou ve měste rychlostí 68km/hod. byl sem změřen a okamžitě zastaven, ale moje štěstí bylo to, že jsem týden před tím mluvil s kamaradem co dělá u dopraváků a říkal mi, že to na lidi zkoušej takhle, ale když chytěj někoho kdo zná právo tak sou v pytli, ptž přestupek to je až když jedeš o 30km/hod více.

Kravina.

Do 20km/h v obci je to za 2b + 1500-2500 pokuta.

Koukam, ze nekteri lidi by meli vratit ridicak, kdyz si mysli ze do 30km/h se nejedna o prestupek :D ...to by mohli vsichni jezdit rovnou 79km/h ve meste.

Editováno: , autor: NiceOne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem jel jednou ve měste rychlostí 68km/hod. byl sem změřen a okamžitě zastaven, ale moje štěstí bylo to, že jsem týden před tím mluvil s kamaradem co dělá u dopraváků a říkal mi, že to na lidi zkoušej takhle, ale když chytěj někoho kdo zná právo tak sou v pytli, ptž přestupek to je až když jedeš o 30km/hod více. No říkal sem si že nemám co ztratit, tak sem tuto fintu zkusil....výsledek? 300kč pokuty za to, že jsem neměl v lekárničce nužky...prostě najednou začali tvrdit, že rychlost není důvod roč mě stavěj, ale že se jedná o klasickou silniční kontrolu....a to ten policajt začal s tím: pane řidiči, víte proč vás stavíme? bylo vám naměřeno 68km/hod...no a dopadlo to docela pohodově.

Jak už psali kolegové je to kravina,bohužel jsem tento blud jak se zbavit odpovědnosti za přestupek viděl i v denním tisku.

Je to ale kapánek jinak a stačí se podívat do přestupkového zákona,překročení v obci o více než 30 a mimo obec o více než 50 km/h je přestupek v §22 pod písm. a) přímo uvedený.Překročení nižší než je uvedeno v odst.a) se posuzuje podle odst.f) jako jiné jednání jímž se poruší zákon 361/2000.

Rozdíl je i v sankci,která je pro každé písmeno jiná,podle odst.a) do 3000,podle f) do 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že kdysi v tom zákoně byla chyba a to v rychlosti mimo obec, kde bylo přibližně napsáno, že přestupku se dopustí ten, co překročí rychlost o 30km/h. Chybělo tam slovíčko a více, takže když si letěl o 31 a více, tak si byl dle těchto paragrafů v pohodě. Ale stejně se takový řidiči flastrovali, jelikož v jiných paragrafem je uvedeno, že má dodržovat předepsané rychlosti. Takže asi tak. Pak tu chybu rychle opravili. Lidi se snaží být chytří, ale někdy jim to fakt nejde a pouze ukážou, jak jsou hloupý. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslet si můžeš co chceš, ale kec to není, prostě takhle to je ... neříkám, že sem měl pravdu, ale prstě v případě nouze jsem použil to co jsem slyšel od POLICAJTA, tak sem to zkusil a vyšlo to... ale jak říkám, nemusíš mi věřit, tvoji důvěru nepotřebuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten policajt od kterýho si to slyšel musí být asi pořádnej koko* a ti co Tě zastavili, pokud to bylo jak píšeš, tak taky...

Překročení rychlosti v obci o 20 a více a mimo obec o 30 a více = 3 body + 2500,- pokud to uděláš 2x v jednom roce jsi bez ŘP

Překročení rychlosti v obci o méně jak 20 a mimo obec o méně jak 30 = 2 body + 2000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu co říkáš, tak s tebou musím souhlasit, nedalo mi to a ten zákon sem si našel a zkutečně máš právdu co se týče pokut....co se týče toho policajta co mi to říkal, tak je pravdou že není nejbystřejší, ale myslel sem si, že ví o čem mluví, díky tobě jsem zjistil, že to fakt neví....závěrem, můžeš mi věřita nebo taky nemusíš, kdybych kecal tak to sem nepíšu a nebudu ze sebe naprosto zbytečně dělat trotla...napsal jsem sem zážitek, kterej sem měl já, sice sem tím ze sebe trotla udělal, ale je to prostě holá pravda...asi jsem měl štěstí a narazil na ještě většího blba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vůbec si nemyslim, že každej policajt je blbej, vím že i tady jsou policajti, třeba majitel jisté žluté FRS, kterej se tím netají ale i další....ja jsem pouze napsal svůj vlastní zážitek a hned jsem tu byl za "pohádkáře", kterej si tu něco vymejšlí jen aby byl důležitej, ale to fakt nemám zapotřebí. takže proto jsem se do jisté míry bránil...jinak vůbec si nemyslim že každej policajt je blbej, mám jednoho moc dobrýho známýho, kterej je u policajtů a je to nesmírně chytrej a slušnej člověk, kterýho si moc vážim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vůbec si nemyslim, že každej policajt je blbej, vím že i tady jsou policajti, třeba majitel jisté žluté FRS, kterej se tím netají ale i další....ja jsem pouze napsal svůj vlastní zážitek a hned jsem tu byl za "pohádkáře", kterej si tu něco vymejšlí jen aby byl důležitej, ale to fakt nemám zapotřebí. takže proto jsem se do jisté míry bránil...jinak vůbec si nemyslim že každej policajt je blbej, mám jednoho moc dobrýho známýho, kterej je u policajtů a je to nesmírně chytrej a slušnej člověk, kterýho si moc vážim

...mě se stalo něco podobného (asi tak před 3 rokama), ale neplatil jsem nic :p V Písku na padesátce (která platí cca 150metrů) jsem jel 100 (pro ty co to znaj - u Cadilacu na obchvatu abych tu nebyl za piráta silnic) a předjel jsem policejní felinu schovanu za kamionem. Pak mi zastavili jejich kamarádi o kousek dál (na autobusové zastávce u Opla) a zkoušeli něco jako překročení povolené rychlosti...

Jejich chování se obrátilo v příadě, když jsem tvrdil že jsem jel 50 a chtěl jsem vidět záznam z radaru. Potom šli na kontrolu povinné výbavy a lékárničky ;)

Myslím si že dnes v době dobového systému a aut vybavených kamerou je to už hooodně málopravděpodobné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KaJe: poslyš, mužu dostat pokutu za rychlost když "četníci" nemaj nějakej ten záznam z radaru jen na základě toho že třeba jeli za mnou ??

janjoy: ty si z Písku ??, Jóo už to vidim v profilu, já taky, třeba se tu potkáváme .....

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem jel jednou ve měste rychlostí 68km/hod. byl sem změřen a okamžitě zastaven, ale moje štěstí bylo to, že jsem týden před tím mluvil s kamaradem co dělá u dopraváků a říkal mi, že to na lidi zkoušej takhle, ale když chytěj někoho kdo zná právo tak sou v pytli, ptž přestupek to je až když jedeš o 30km/hod více. No říkal sem si že nemám co ztratit, tak sem tuto fintu zkusil....výsledek? 300kč pokuty za to, že jsem neměl v lekárničce nužky...prostě najednou začali tvrdit, že rychlost není důvod roč mě stavěj, ale že se jedná o klasickou silniční kontrolu....a to ten policajt začal s tím: pane řidiči, víte proč vás stavíme? bylo vám naměřeno 68km/hod...no a dopadlo to docela pohodově.

Ahojte přestupkáři :p když sem tohle téma začal číst zezelenal sem :kuk: ale pak lol fakt jsi mě vyděsil Koudy!

Ale když už mě zastaví zkusím co píše Sinius ;) fakt je že v té chvíli není co ztratit...jinak mám ještě 12 bodů.. :) jezdím50/90/130 :palec2:

na něco je to HTPčko dobré lol

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KaJe: poslyš, mužu dostat pokutu za rychlost když "četníci" nemaj nějakej ten záznam z radaru jen na základě toho že třeba jeli za mnou ??

janjoy: ty si z Písku ??, Jóo už to vidim v profilu, já taky, třeba se tu potkáváme .....

Napíšu to takhle, záznam policie mít nemusí, a napíši zde také to, že policie není povinna třeba ten záznam řidiči ukazovat, to píšu hlavně proto, že se tady objevijí slova jako typu ukažte mi záznam. Dokonce jsou v provozu ještě pořád radary, které záznam neumí vytvořit. Ale pokud by chtěli dát pokutu tak, že jako jeli za tebou a vědí tedy kolik jedeš, musí mít pro to kalibrované a schválené tachometry - tohle se používalo kdysi dávno ještě v žigulících a škodárnách 120 atd. Takže podle klasického tachometru v autě tě žádnej policista nemůže oflastrovat. A tohle lidi ví, někdy mám divnej pocit, když jedu se služebním v obci na té padesátce těch padesát a oni kolem tebe lítaj a klidně mě předjíždí. ;)

Ale abych řekl pravdu, taky znám pár případů, kdy byl řidič pokutován za rychlou jízdu a ani nebyl změřen, ale o tom raději mluvit nebudu i když to nic protizákoného není. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dotaz, protože tomu fakt nerozumim podle toho co napsal Kaje, neber to že si dělám srandu, ale fakt nevim zda jsem to pochopil dobře...Takže když mě zastaví policajt a řekne že jsem jel rychleji a požádám ho o to, zda by mi to mohl nějak prokázat, tak on mi může říct že mi do toho nic není? A pak ještě jeden dotaz, když jim řeknu, že jim nic nezaplatim a pujde to k nějakýmu tomu správnímu řízení, tak jak mi prokážou že jsem ten přestupek opravdu udělal, když nemaj v případě toho radaru žádnej záznam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Správně, oni ti nic ukazovat nemusí, pokud nesouhlasíš s přestupkem, celá věc se oznámí kde se to proojedná, tam policie již ten záznam zašle atd. A ohledně toho, že není někdy u radarů záznamové zařízení - úřední záznam od policisty, který měření prováděl má stejnou váhu jako fotka. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak popořadě. Co ti přijde drsný?

A teď k tvé otázce, já bych to viděl tak, že provozovatel vozidla musí vědět kdo vozidlo řídil a o tom to asi bude. Jinak pak by celá věc šla stejně nejspíše před správní orgán a co já vím, tak ten má hodně pravomocí a možná i tu knihu jízd může vidět.

Pokud je tady nějaký dopravák tak ať mě doplní nebo i opraví. Já mám specializaci na trestní řízení a trochu toho přestupkového a to u pořádkové policie. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...